Data wydarzenia: 12.10.2019 15:00 - 12.10.2019 22:00
Miejsce wydarzenia: Gliwice, Zabrze, Katowice

Zbliża się Noc Naukowców. 12.10. 2019 r. (sobota) już po raz czternasty Politechnika Śląska zaprasza na Noc Naukowców – imprezę, w czasie której każdy może poczuć się naukowcem.

W tym roku na uczestników czekają m.in. budowa miasta w miniaturze, sprawdzanie, jak czysta jest „czysta”, loty na profesjonalnym symulatorze lotów, sztuczki magnetyzmu, pokój zagadek oraz mnóstwo wykładów, pokazów, gier i eksperymentów. Noc Naukowców organizowana jest w kampusach Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Zabrzu i Katowicach.

 

Noc Naukowców to świetna okazja do zaprezentowania Politechniki Śląskiej, do przedstawienia profilu jej działalności, do prezentowania nauki w sposób łatwy, przyjemny i przystępny. Pracownicy, doktoranci i studenci naszej uczelni przygotowują dla odwiedzających mnóstwo atrakcji. Cieszymy się, że impreza ta staje się z roku na rok coraz popularniejsza – na nasze wydarzenie przychodzi bardzo dużo dzieci – oznacza to, że ciekawość nauki w dzieciach i młodzieży ciągle istnieje – mówi rektor Politechniki Śląskiej, prof. Arkadiusz Mężyk.

Szczegółowy program imprezy jest dostępny TUTAJ >> (PDF 986 KB)

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej to doroczna impreza odbywająca się z początkiem roku akademickiego. Za jej organizację odpowiada Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej. W czasie Nocy Naukowców pracownicy naukowi uczelni prezentują odwiedzającym, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, w popularnej formie pokazy laboratoryjne, eksperymenty naukowe i w przystępny sposób pokazują zagadnienia ze świata nauk ścisłych i humanistycznych. Zeszłoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła blisko 7 tysięcy uczestników.

W 2019 roku patronat honorowy nad imprezą objęły Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach. Partnerem wydarzenia są miasto Gliwice i Jastrzębska Spółka Węglowa.

Więcej informacji na temat Nocy Naukowców można znaleźć na na stronie wydarzenia nocnaukowcow.com.pl >>.przesłane przez:

mgr Jadwiga Witek
Rzecznik prasowy Politechniki Śląskiej
Kierownik Biura Rzecznika PrasowegoPrzesłano: 08.10.2019