Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej informuje o zdarzeniach do jakich doszło na terenie Powiatu suskiego od 3 do 6 stycznia 2019 r.

3.01.2019

Kolizja – Skawica

Kierująca Citroenem Berlingo, w trakcie wymijania, nie zachowała prawidłowego odstępu od wymijanego pojazdu, doprowadzając do bocznego zderzenia z samochodem Opel Insignia. Sprawczyni ukarana mandatem.

 
Kolizja – Łętownia

Kierujący subaru nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki VW T4 i najechał na jego tył. Sprawcę pouczono.

Kolizja – Bystra Podhalańska

Kierujący Audi A4 nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Audi A3 i najechał na jego tył. Sprawcę wykroczenia ukarano mandatem.

Kolizja – Sucha Beskidzka, ul. Górska

Kierujący VW zjeżdżając ul. Górską stracił panowanie nad pojazdem i uderzył z zaparkowany pojazd Fiat Seicento, który pod wpływem uderzenia zsunął się i uderzył w pojazd Opel Astra. W pojazdach zaparkowanych nie było żadnych osób, sprawca został ukarany mandatem.

4.01.2019

Kolizja - Budzów

Kierujący samochodem Fiat Seicento, będąc w stanie nietrzeźwości (2,40 promila) podczas włączania się do ruchu z prywatnej posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Peugeot i doprowadził do zderzenia pojazdów. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz odpowie za spowodowanie kolizji.

Kolizja – Bieńkówka

Na łuku drogi, w wyniku nieprawidłowego wymijania, doszło do otarcia pojazdów Ford i Iveco. Kierowcy zostali pouczeni.

5.01.2019

Kolizja – Skawica

Kierująca pojazdem marki Volvo, nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze i na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem marki Nissan. Pasażerki z obu pojazdów zostały zabrane do szpitala, nie stwierdzono poważnych obrażeń. Sprawczyni została ukarana mandatem.

Wykroczenie - Zawoja

Policjanci podczas patrolu miejscowości Zawoja ujawnili na drodze wojewódzkiej kierującego pojazdem Mitsubishi Pajero, który holował na linie osoby siedzące na pompowanych dętkach samochodowych. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca został ukarany wysokim mandatem.

Kolizja -  Sucha Beskidzka, ul. Zamkowa

Kierujący mazdą najechał na tył poprzedzającego go renaulta, sprawcę ukarano mandatem.

Kolizja – Budzów

Kierujący ciągnikiem rolniczym Ursus wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwka pojazdowi marki Skoda Rapid i doprowadził do zderzenia. Sprawcę ukarano mandatem.

Kolizja – Tarnawa Dolna

Kierujący pojazdem Peugeot 307 nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. Sprawca pouczony.

6.01.2019

Kolizja – Sucha Beskidzka, ul. dr Zofii Karaś

Kierujący samochodem Toyota, jadąc ul. Nad Stawami w kierunku ul. Cmentarnej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Renault jadącemu ul. Z.Karaś w ul. Cmentarną. Sprawca ukarany mandatem.

Opracowane i przesłane przez:

asp.sztab. Anna Gąsiorek-Rezler

oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej