Funkcjonariusze Policji w powiecie suskim nie mieli tym razem wiele wezwań do zdarzeń drogowych. Może wynikać to z poprawy pogody oraz prewencji, jaką prowadzi KPP w Suchej Beskidzkiej na terenie powiatu suskiego.

9.02.2019

Kolizja drogowa – Sucha Beskidzka, ul. Piłsudskiego

Kierujący samochodem marki Volvo S40, w wyniku niedostosowania prędkości, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Sprawca został ukarany mandatem. 

Kolizja drogowa – Wysoka

Kierujący pojazdem marki Citroen jadąc w kierunku Spytkowic, podczas wymijania, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia lusterkami z pojazdem marki Mercedes. Kierujący citroenem nie poczuwał się do winy i odmówił przyjęcia mandatu. Sprawę rozstrzygnie sąd.

Kolizja drogowa – Zembrzyce

Kierujący samochodem marki Peugeot, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do uszkodzenia słupka hektometrycznego. Został ukarany mandatem.

Nietrzeźwy kierujący – Stryszawa

Patrol zatrzymał do kontroli toyotę, którą kierowała nietrzeźwa kobieta. W jej organizmie buzowało 1,66 promila alkoholu. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Grozi jej do 2 lat pozbawiania wolności, minimum 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów oraz  5000 zł na fundusz ofiar wypadków.

 

asp.szt. Anna Gąsiorek-Rezler

oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej

Przesłano: 11.02.2019

foto tematyczne: pixabay.com