Gmina Oświęcim. Świadomy kierowca ujął pijanego sprawcę kolizji

Wzorowy obywatel Oświęcimia uniemożliwił ucieczkę pijanemu kierowcy z miejsca kolizji. Drogowy przestępca nie zważając zagrożenie oraz konsekwencje karne wsiadł za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu w wyniku czego doprowadził do dwóch kolizji drogowych.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie (25.06.2020) na terenie Babic w gminie Oświęcim. 37-letni mieszkaniec Oświęcimia jadąc swoim samochodem ulicą Śląską zauważył kierowcę samochodu marki Ford, który stracił panowanie za kierownicą i uderzył za w słup energetyczny. Po zderzeniu ze słupem kierowca forda wycofał i pojechał dalej. Mieszkaniec Oświęcimia podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy natychmiast zawrócił swój samochód i pojechał za nim. Po chwili dostrzegł, że ford ponownie zjeżdża z jedni i tym razem uderza w ogrodzenie posesji. Wtedy oświęcimianin błyskawicznie podbiegł do pojazdu i zabrał kluczyki nietrzeźwemu, a następnie uniemożliwił mu ucieczkę pieszo. Policjanci z rąk wzorowego obywatela przejęli drogowego przestępcę, którym okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji jednakże odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości więc została mu pobrana do badań krew.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 36-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Z kolei na duże wyróżnienie i podziękowania zasługuje pan Stefan z Oświęcimia, który nie dopuścił aby nietrzeźwy, który mógł doprowadzić do tragedii, uciekł z miejsca zdarzenia.

Brzeszcze. Chuligan miał pecha od razu wpadł w ręce policjantów

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach błyskawicznie zareagowali na chuligańskie wybryki 25-letniego mieszkańca Rajska. Nietrzeźwy mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w chwili, gdy swoją agresję wyładowywał na koszach na śmieci i zaparkowanym samochodzie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (28.06.2020) nad ranem. Policjanci jednego z patroli usłyszeli podejrzany hałas dochodzący z rejonu ulicy Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach. W związku z tym natychmiast pojechali , aby sprawdzić powód zakłócenia ciszy nocnej mieszkańcom.

Mundurowi szybko zlokalizowali mężczyznę, który w rejonie jednego z przystanków autobusowych wywracał kosze na śmieci. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali chuligana. Jak się okazało był to będący pod wpływem alkoholu 25-letni mieszkaniec Rajska. W trakcie czynności policjanci ustalili, że chuligan ma na koncie nie tylko zaśmiecenie ulicy, ale również uszkodzenie lusterka w zaparkowanym przy ulicy samochodzie marki VW Polo.

Materiały w sprawie wykroczeń, których dopuścił się mężczyzna zostaną przekazane do sądu wraz z wnioskiem o ukaranie.Oświęcim. Pirat drogowy okazał się drogowym przestępcą

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji błyskawicznie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z cofniętymi uprawnieniami, który o mały włos nie doprowadził do drogowej tragedii.

Wczoraj (28.06.2020) tuż po godzinie 21.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od roztrzęsionej mieszkanki Oświęcimia o kierowcy seata, który jadąc z nadmierną prędkością potrąciłby ją na przejściu dla pieszych.

Informacja o piracie drogowym, który stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego natychmiast dotarła do wszystkich patrolujących Oświęcim policjantów. W kilka chwil policjanci oświęcimskiej drogówki dostrzegli opisywanego seata na Placu Kościuszki, w związku z tym natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Jak się okazało siedzący za kierownicą auta 25-letni mieszkaniec Oświęcimia był nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało - 1,50 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna miał również cofnięte w 2019 roku uprawnienia do kierowania. Nietrzeźwy został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za popełnione przestępstwa grozi kara po dwa lata pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.


Przesłane przez:asp. szt. Małgorzata Jurecka
Oficer Prasowy KPP Oświęcim 

Przesłano: 29.06.2020 10:14
zdjęcia: źródło informacji