
| Źródło: suskiDlaWas.info / malopolska.policja.gov.pl
Kiedy, kamery nasobne oraz aplikacja e-notatnik będą powszechnością w garnizonie małopolskiej Policji?

"Głównym celem wykorzystywania kamer jest transparentność policyjnych działań oraz ochrona obywateli, ale także ochrona prawna dla samych funkcjonariuszy. Zarejestrowany materiał audio-wideo będzie można wykorzystać np. jako dowód w prowadzonych postępowaniach karnych, w sprawach o wykroczenia, czy dyscyplinarnych.
Nowoczesne kamery osobiste zostały zakupione przez Komendę Główną Policji. Kolejną jednostką w Małopolsce przewidzianą do wyposażenia w te rejestratory jest Komenda Miejska Policji w Krakowie. Docelowo - zgodnie z Programem Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020 - wszystkie komendy miejskie i powiatowe w całym kraju zostaną objęte tym systemem."
Minęło cztery lata - a na przykład w KPP w Suchej Beskidzkiej, KP w Jordanowie oraz KP w Makowie Podhalańskim - nadal nie ma wdrożonych kamer nasobnych. O e-notatnikach - funkcjonariusze zapewne mogą pomarzyć.
W tym roku e-notatniki - trafiły do testowania przez funkcjonariuszy KPP w Myślenicach. - Technologia ma poprawiać wydajność pracy, jednocześnie tworzyć służbę bardziej transparentną. - Dlaczego, więc - tak opornie technologie trafiają do powiatu suskiego, gdzie dochodzi do incydentów, które przy obecności kamer nasobnych - nie miałyby poszlak i niedomówień.
Czy, nowy komendant KPP w Suchej Beskidzkiej - przyczyni się, że kamery nasobne zostaną przydzielone funkcjonariuszom w pracy patrolowej, do WRD, albo jako akcesoria dzielnicowych? - Na to, oraz na podobne pytania próbują odpowiedzieć sobie czytelnicy, którzy krytycznie podchodzą do funkcjonowania Policji w powiecie suskim.
POLECANE
Kamery nasobne w Policji są - ale nadal nie w powiecie suskim;
fotokolaż: suskiDlaWas.info
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj