Dzięki skrupulatnej pracy funkcjonariuszy Zespołu Kryminalnego w Komisariacie Policji w Makowie Podhalańskim został zatrzymany mężczyzna, który wkręcał w korzenie drzew śruby zakończone ostrzem, narażając tym samym idących drogą mieszkańców oraz turystów.


Informację pojawiające się w mediach na temat osoby wkręcającej śruby w korzenie drzew na drodze w Makowie Podhalańskim, budziły wiele dyskusji oraz komentarzy. Tym bardziej, że śruby te były zakończone ostrzem i narażały na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przechodzących osób.

Efektem tzw. ”zastawionych sideł” były obrażenia nogi u 39-letniej mieszkanki Makowa Podhalańskiego.

Prowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania 71-letniego mieszkańca powiatu suskiego - przez policjantów z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim. - W jego garażu znaleziono identyczne śruby, które uszkodziły nogę pokrzywdzonej.

Dalsze czynności w tej sprawie wykażą, czy mężczyzna jest odpowiedzialny za pozostałe zdarzenia, gdzie śruby wkręcone w korzenie pojawiały się na szlaku turystycznym pomiędzy Makowem Podhalańskim a Suchą Beskidzką.

Osoby pokrzywdzone a także posiadające informacje w tej sprawie - proszone są o zgłaszanie się do KP w Makowie Podhalańskim.

Stawiającemu sidła seniorowi, może teraz grozić kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Opracował i przesłał:


asp.szt. Wojciech Copija

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej

Przesłano: 13.02.2020
zdjęcie: źródło informacji