W ostatnim tygodniu marca br. w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz policjanci z Komisariatów Policji w: Brzeszczach, Kętach, Chełmku i Zatorze, kolejny raz oddawali krew w ramach akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Akcja została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, w związku z obchodzoną w tym roku 102. rocznicą powstania Policji.


Podczas marcowej akcji policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę na rzecz mieszkańców powiatu oświęcimskiego, oddali ponad 6 litrów krwi. Łącznie w ramach akcji oddali już 10 litrów krwi. 

Oddając ten bezcenny dar, mundurowi pomagają ratować życie ludzkie, nawiązując w ten sposób do etosu  policyjnej służby przedwojennych policjantów, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.
Akcja „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policjibędzie trwała do końca lipca br. w związku z powyższym, policjanci zachęcają do przyłączenia się i oddawania krwi na rzecz chorych, i ofiar wypadków drogowych.

Z kolei do ozdrowieńców apelują o oddawanie osocza na rzecz chorych na COVID-19.

Pamiętajmy, oddając krew, ratujemy ludzkie życie

 


asp. szt. Małgorzata Jurecka
Oficer Prasowy KPP Oświęcim 

Przesłano: 07.04.2021
zdjęcia: KPP w Oświęcimiu

POLECANE: