Cele konkursu:

1. Ukazanie wartości życia w harmonijnej i szczęśliwej rodzinie opartej na małżeństwie. „Boży plan względem małżeństwa i rodziny dotyczy mężczyzny i kobiety w konkretnej codzienności ich bytowania w określonych sytuacjach społecznych i kulturowych”. „(…) do was, chłopcy i dziewczęta, którzy jesteście przyszłością i nadzieją Kościoła i świata, i będziecie dynamicznym zaczątkiem rodziny w nadchodzącym trzecim tysiącleciu;(….) do was, wszyscy ludzie dobrej woli, którzy z jakiegokolwiek tytułu troszczycie się o losy rodziny, zwracam się z gorącą i serdeczną prośbą (…) aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny”. św. Jan Paweł II , Rzym 22 listopada 1981

2. Wskazanie rodziny jako bezpiecznego i pełnego miłości środowiska dla dzieci, osób niepełnosprawnych , chorych, starszych. (…) w rodzinie są trzy słowa, których należy zawsze strzec: „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”. Papież Franciszek, Rzym 27 grudnia 2020

3. Przypomnienie i wskazanie młodzieży ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania Świętego Jana Pawła II.

4. Propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania młodzieży.

5. Rozwijanie wśród młodzieży wrażliwości estetycznej, wyobraźni i aktywności twórczej w dziedzinie plastyki i fotografii.

Program gali finałowej XXII Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego Wadowice, 31 maja 2022 r. - przebiegał według planu:

10.00 Msza Święta – Bazylika ONMP Wadowice, Rynek Po mszy wspólna fotografia. Złożenie wiązanki kwiatów pod pomnikiem Św. Pawła II, Rynek

11.00 Uroczyste Otwarcie Gali Konkursu – Wadowickie Centrum Kultury, Wadowice, ul. Teatralna 1 Powitanie - prowadzący Wprowadzenie pocztu sztandarowego Hymn państwowy Wyprowadzenie sztandaru Powitanie – Wojewódzki Komendant MWK OHP – Wystąpienia gości

11.20 Okolicznościowy program artystyczny

11.30 Komentarz do werdyktu jury przewodniczącego komisji konkursowej – prof. Piotra Jargusza (Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie) - Ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie dyplomów i nagród w kategorii fotografia i w kategorii plastyka (w trakcie wręczania prezentacja multimedialna nagrodzonych prac) - Rozdanie albumów

12.45 Występ zespołu z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP Szczawnica-Jabłonka

13.00 Otwarcie wernisażu 



FOTOGRAFIA w kategorii - UCZESTNICY OHP 

WYRÓŻNIENIA ORGANIZATORÓW

Roksana Michałek 6-4 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Trzebini, „Rodzinne wspomnienia”

Maksymilian Gucwa 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach, „Troszcząc się o każde dziecko przychodzące na świat i otaczając je czułą i rzetelną opieką, Kościół wypełnia swoje podstawowe posłannictwo”

Michał Kumala 6-5 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie, „Babcia mi o tym powiedziała” 

Aleksandra Bargiel 6-17 Hufiec Pracy w Oświęcimiu, „ Połączeni”

Paweł Wijas 6-18 Hufiec Pracy w Kętach, „W drodze” 

WYRÓŻNIENIA JURY 

Mateusz Matuszewski 7-5 Hufiec Pracy w Ciechanowie, „Gesty znaczą więcej niż słowa” Zuzanna Kręcicka 14-9 Hufiec Pracy w Giżycku, „Rodzina Bogiem silna”

Laura Odrowąż 1-4 Hufiec Pracy w Wołowie, „Pokolenia – od rodziny wszystko się zaczyna…”

Wiktoria Waliszewska Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Toruniu, „Osobno nie mamy nic. Razem mamy wszystko”

Sebastian Ślazyk 6-32 Hufiec Pracy w Limanowej, Jesteśmy nadzieja Kościoła”

Wiktoria Kubczak 2-5 Hufiec Pracy we Włocławku, „Rodzina to podstawa”

Weronika Matykiewicz 6-25 Hufiec Pracy w Bochni, „ Trzy słowa, których należy strzec” 

Patryk Łapko 3-6 Hufiec Pracy w Puławach, „Wspólnota”

Weronika Lechowicz 6-5 Hufiec Pracy w Krakowie, „Po prostu Rodzina! Lecz gdy jej nie ma…” 

Katarzyna Wróblewska 6-24 Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, „Miłość i życie przez pokolenia”

Maria Cieżak 6-36 Hufiec Pracy w Skomielnej Białej, „Wspólna modlitwa” 

Aleksandra Kulma 6-8 Hufiec Pracy w Krakowie, „Przekazanie wiary”

Damian Chmielewski 10-4 Hufiec Pracy w Suwałkach, „Wnuczka i Babcia” 

MIEJSCE III

Mikołaj Gwiżdż 6-10 Hufiec Pracy w Myślenicach, „Rodzina na drodze w przyszłość”

Wiktoria Trębacz 6-2 Hufiec Pracy w Niepołomicach, „Iść w stronę Boga”

Klaudia Pochroń 6-5 Hufiec Pracy w Krakowie, „Ojcostwo”

Marcin Mol 6-24 Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, „Ojcowska lekcja” 

Nikola Karolak 7-31 Hufiec Pracy w Żyrardowie, „Siostry zawsze razem” 

MIEJSCE II 

Karolina Janicka 3-16 Hufiec Pracy w Kraśniku, „Podążać Ich śladem” 

MIEJSCE I 

Małgorzata Bałos 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach, „Rodzinny chleb powszedni


na zdjęciu: Małgorzata Bałos i Janusz Bartoszek wychowawca OHP / 6-11 HP w Wadowicach / fot: 6-11 HP

PLASTYKA w kategorii - UCZESTNICY OHP 

WYRÓŻNIENIA JURY

Anna Zomerlik 12-20 Hufiec Pracy w Rybniku, „W rodzinie siła korzeni”

Natalia Basta 6-1 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu, „Rodzina Bogiem silna” 

Klaudia Kubiak 7-4 Hufiec Pracy w Warszawie „Rodzina bierze swój początek w miłości, jaką stwórca ogarnia stworzony świat”

Sylwia Zakrocka 6-6 Hufiec Pracy w Proszowicach, „Przyszłość ludzi poprzez rodzinę” 

MIEJSCE III

Łucja Wojtas 6-34 Hufiec Pracy w Starym Sączu, „Wy jesteście przyszłością świata”

Daria Krystyna Żyłko 10-6 Hufiec Pracy w Augustowie, „Matko Boska Studzieniczna, módl się za nami”

Julia Mazur 3-12 Hufiec Pracy w Chełmie, „Razem w przyszłość”

Karolina Bury Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce, „Razem przez życie” 

Katarzyna Fraś 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach, „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę”

Maria Ratajczyk 1-23 Hufiec Pracy w Polkowicach, „Przyszłość ludzkości w rodzinie” 

Weronika Kałan Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy „Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę – Święty Jan Paweł II”

Martyna Szaradowska Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy - Jabłonce, „Rodzina. Tu zaczyna się życie, a miłość nigdy nie kończy” 

MIEJSCE II 

Kamil Wawrzyńczyk 12-20 Hufiec Pracy w Rybniku „Symbol jutra” Klaudia Gumienna 3-16 Hufiec Pracy w Kraśniku, „Moja rodzina moją siłą”

MIEJSCE I

Magdalena Ryś 13-1 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Starachowicach, „Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę”

Aleksandra Grajper 3-3 Ośrodek Szkolenia i Wychowania we Włodawie, „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę” 

FOTOGRAFIA w kategorii – MŁODZIEŻ SZKOLNA 

WYRÓŻNIENIE JURY 

Małgorzata Nawara (lat 9), Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej, „Szczęśliwa rodzina”

Adam Paluszak (lat 15), Szkoła Podstawowa nr 4 w Inowrocławiu, „Aktywna rodzinka”

Miłosz Włoch (lat 11), Czechowice- Dziedzice, „Moja rodzina-śniadanie wielkanocne” Diana Maria Łach (lat 15), Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. Potockiej w Pułtusku, „Biblia w rodzinie”

Jan Kwoka (lat 9), Wysokie, 22-400 Zamość, „Rodzina razem się trzyma” 

MIEJSCE III 

Lena Łukasik (lat 11), Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, „Nie wstydźcie się uklęknąć razem”

Aleksandra Datko (lat 15), Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II w Katowicach, „Wierząca rodzina zawsze silna” 

Nikodem Grdeń (lat 14), 83-130 Rożental, „Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka” 

MIEJSCE II

Maria Pawłowska (lat 14), Szkoła Podstawowa im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie, „Bóg jednoczy moją rodzinę”

Zuzanna Gomuła (lat 14), Nowe Miasto Lubawskie, „Miłość z pokolenia na pokolenie” 

MIEJSCE I

Weronika Wronowska (lat 12), Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Skłodowskiej-Curie w Krasińcu, „Na szczęśliwe dzieciństwo nigdy nie jest za późno” 

PLASTYKA w kategorii - MŁODZIEŻ SZKOLNA

WYRÓŻNIENIA JURY 

Maja Brońka (lat 10), Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie, „Siła Rodziny”

Julia Okular (lat 10), Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach, „Moja rodzina=miłość”

Andrzej Jasiewicz (lat 13), Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu, „Rodzina Bogiem silna” 

Mateusz Pelcel (lat 13), Wysoka, 34-240 Jordanów, „Pielęgnować wiarę”

Oliwia Tokarz (lat 17), Zarzecze, 33-390 Łącko, „Miłość nigdy się nie kończy” 

Weronika Tur (lat 15), Zespół Placówek Oświatowych w Chotyłowie, „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę”

Paulina Mikulska (lat 8), Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach, „Zawsze razem”

Przemysław Dyndał (lat 12), Szkoła Podstawowa im. bł.ks.J. Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim, „Rodzina z narodem – naród z rodziną” 

Lilianna Kicler (lat 10 ), Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach, „Rodzinna modlitwa”

Mateusz Kubis (lat 15), Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim, „Przyszłość należy do rodziny” 

Antonina Czubak (lat 11), Szkoła Podstawowa im. Gen. St. Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie, „Nabożeństwo majowe w mojej rodzinie”

Patrycja Dyndał (lat13), Szkoła Podstawowa im. bł.ks. J.Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim, „Rodzice – nauczycielami wartości”

Kamila Gruca (lat 12), Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Św. Tereski w Rabce Zdroju, „Siła jest w rodzinie”

Izabela Szyszka (lat 10), Szkoła Podstawowa im. bł.ks. J.Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim, „Pielęgnujemy chrześcijańskie tradycje”

Oliwier Putaś (lat 13), Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach, „Groń Jana Pawła II i moja rodzina” 

Patrycja Słoma (lat 13), Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Igołomii, „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę”

Zofia Maciążek (lat 15 ), Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie „Moja rodzina w lesie” 

MIEJSCE II 

Marta Zielińska (lat 19), Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce, „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę"

Aleksandra Michalska (lat 8), Szkoła Podstawowa nr 6 w Żyrardowie, „Jedność w rodzinie” 

Artur Juszczak (lat 14), Szkoła Podstawowa im. Św. Józefa w Węglówce, „Dom tworzy rodzina” Aleksandra Koziej (lat 13), Jarczew, 21-426 Wola Mysłowska, „Rodzina ikoną Boga” 

MIEJSCE I 

Zuzanna Meszka (lat 12) , Szkoła Podstawowa nr 6 w Żyrardowie, „Moja wspaniała rodzina” 

Michał Morcinek (lat 9), Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach, „Rodzina=miłość”

Łukasz Tomczak (lat 9), Dąbrówka, 34-146 Stryszów, „Rodzina pod krzyżem”



LISTA GOŚCI 

ks. Prałat Jarosław Sroka – Duszpasterz Krajowy OHP

ks. Rafał Bobek – duszpasterz Małopolskiej Komendy OHP

Ryszard Pagacz, małopolski wicewojewoda

Halina Climer, małopolski wicekurator oświaty

Henryk Gawor, wicestarosta wielicki

prof. dr hab. Piotr Jargusz – dyrektor Instytutu Malarstwa UP w Krakowie

Zbigniew Nowak - zastępca burmistrza gminy i miasta Proszowice

Tadeusz Łopata wójt gminy Lanckorona

Dyrektorzy Centrum Edukacji i Pracy OHP z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP Tarnowa, Szczawnicy-Jabłonki, Oleśnicy

Zastępcy Wojewódzkich Komendantów OHP Komendy Dolnośląskiej, Świętokrzyskiej, Śląskiej i Opolskiej

Jakub Dziedzic Wojewódzki Komendant OHP w Krakowie

Zastępcy Wojewódzkiego Komendanta OHP w Krakowie Bożena Rążewska, Jolanta Król

Sponsorzy

Laureaci i opiekunowie

Patroni medialni [suskiDlaWas.info]


teksty: 6-11 HP w Wadowicach

patron medialny: redakcja prasowa suskiDlaWas.info





źródło: youtube.com / suski DlaWas-info [01.06.2022 finał Konkursu Papieskiego w Wadowicach]





zdjęcia/fotogaleria: suskiDlaWas.info
ostatnia aktualizacja: 02.06.2022, 07.47