Śląscy policjanci organizują akcję w geście solidarności z saperami z Gliwic, którzy ucierpieli we wczorajszym tragicznym zdarzeniu oraz ich Rodzinami. Stróże prawa apelują do całego środowiska mundurowego oraz osób deklarujących chęć pomocy innym o wsparcie akcji i honorowe oddawanie krwi osobom potrzebującym. Będziemy wdzięczni, jeżeli przyłączycie się do akcji!

Policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z województwa śląskiego organizują akcję w związku z tragicznym wydarzeniem w Kuźni Raciborskiej w celu przekazania saperom z Gliwic, że jesteśmy z Nimi i Ich Rodzinami. 

Akcja polega na honorowym oddawaniu krwi dla szpitali, w których leczeni są ranni żołnierze:


Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 w Sosnowcu

Górnośląskie Centrum Medyczne Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Krew (dowolną grupę krwi) można oddać w punktach krwiodawstwa wskazując szpital z dopiskiem np. "Dla saperów z Gliwic - by inni mogli żyć" Potwierdzenia oddania krwi proponuję potem przesyłać do jednostki wojskowej w Gliwicach, aby w ten sposób wyrazić swoje współczucie i solidarność z Kolegami, którzy ucierpieli w tym tragicznym zdarzeniu. Informacja o oddanej krwi jest automatycznie z centrum krwiodawstwa przekazywana do wskazanego szpitala.

Podkreślamy, że zbiórka krwi ma charakter symboliczny, a wsparcie w postaci krwi trafi do różnych osób pilnie jej potrzebujących. Będziemy wdzięczni jeżeli dołączycie się do naszej akcji! Przyłączcie się do nas!


Opublikowano: 09.10.2019