Incydent z udziałem czołowego funkcjonariusza Policji z KPP w Suchej Beskidzkiej zatrząsł fundamentami ideałów służby w Policji. (red.)


9 czerwca przed godz. 8 w miejscowości Gorzeń Dolny (pow. wadowicki) na drodze K-28 doszło do kolizji z udziałem 3 pojazdów: audi, fiata i volkswagena. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Na miejscu zostały wykonane czynności z udziałem prokuratora. Dokładne okoliczności zdarzenia oraz jego przyczyny będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego postępowania.

Jeden z uczestników kolizji – kierujący audi znajdował się w stanie nietrzeźwości. Jest to funkcjonariusz pełniący funkcję kierowniczą w KPP Sucha Beskidzka.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie funkcjonariusz został wczoraj odwołany ze stanowiska kierowniczego. Ponadto została wobec niego wdrożona procedura wydalenia ze służby.

Z uwagi na fakt, że w zdarzeniu brał udział funkcjonariusz Policji, akta postępowania zostaną przekazane do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach.st.asp. Barbara Szczerba

Zespół Prasowy
Komendy Wojewódzkiej Policji

w Krakowie