Ten konflikt wywołany przez Pawła Salę, burmistrza gminy Maków Podhalański w interesie... - właściwie nadal jest to tajemnicą poliszynela - bo po pierwsze - sprawy nabrały medialnego rozgłosu, po drugie - już wiadomo, że dotychczasowa dyrektorka Szkoły Podstawowej w Wieprzcu awansowała na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim. - Przypadek, jakich nie wiele. Trzeba będzie kontrolować Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim pod każdym względem działalności.


Sprawa dość powszechnie znana w powiecie suskim, oraz w świecie. - Burmistrz Paweł Sala, wraz z jedenaściorgiem radnych zapałali nowym porządkiem oświatowym w gminie Maków Podhalański - szukając jednocześnie tak zwanych oszczędności - pomimo powszechnej rozrzutności tego samorządu. 

Paweł Sala, burmistrz Makowa Podhalańskiego - chciał likwidacji Szkoły Podstawowej w Wieprzcu - teraz będzie nowy zarząd szkołą! - Kto tak naprawdę chciał likwidacji szkoły?. - To mała placówka w sołectwie Wieprzec - ale mająca swój charakter i swoje sukcesy edukacyjne. - Czy była już dyrektorka - maczała palce w spisku? - To, zapewne wypłynie do opinii publicznej wraz z upływającym czasem - bo są osoby zainteresowane tym przypadkiem dogłębniej. 

Sprawa w pierwszej instancji trafiła do Małopolskiego Wojewódzkiego Kuratora Oświaty - Barbary Nowak, która negatywnie zaopiniowała uchwałę likwidacyjną rady miejskiej oddanej burmistrzowi do realizacji. - Na negatywną opinię - Paweł Sala, burmistrz - złożył odwołanie do MEiN. - Tym samym pokazał, jak bardzo mu zależało na likwidacji szkoły w obecnej strukturze, a także jak wielkie roszady miał w zanadrzu! To nie przypadki - to polityczne gierki polityka, który otoczył się grupką "swoich" radnych w poczuciu możnowładczości. 

Do redakcji wpłynęły kopie dokumentów - w pierwszej kolejności z Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie, a następnie z Gminnego Zarządu Placówek Oświatowych. - Aby uciąć domysły - redakcja publikuje treść decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki, którą burmistrz Paweł Sala może zaskarżyć do NSA w Warszawie - ale tutaj powinien mieć na uwadze odpowiedzialność przed społeczeństwem - bo już nie raz pokazał, że nie liczy publicznych środków finansowych - w rozrzutności prąc w ślepą uliczkę. - Tak było w sporze z samorządem Suchej Beskidzkiej, kiedy to - Paweł Sala po wielu latach dostał nauczkę od Stanisława Lichosyta

- Aby, nie przedłużać tej informacji - trzeba zapoznać się z treścią poniższego dokumentu, który wykazuje, jak bardzo Paweł Sala, burmistrz gminy Maków Podhalański - jest zadufany w sobie, jak bardzo krzywdzi lokalną społeczność swoim egoizmem politycznym.- Dla przypomnienia jeszcze głosowanie radnych gminy Maków Podhalański - za likwidacją Szkoły Podstawowej w Wieprzcu - bo to także ważne dla lokalnej społeczności, której radni nie przeprosili za swoje zadufanie i egoizm. 


Biorąc pod uwagę, że rada miejska - a dokładniej radni czerpią poważne korzyści z mandatu - a nie sprowadzili dotąd żadnego inwestora strategicznego, nie działają na korzyść społeczeństwa, na poprawę poziomu życia - można napisać, że pasożytują na naiwności społeczeństwa, że coś się zmieni. - Nie zmieni - jeżeli ludzie będą płacili podatki na samorząd - nie oczekując poprawy stanowionego prawa i podniesienia poziomu życia - bez podnoszenia kosztów!

Ogromną rolę odegrali rodzice z rady rodziców przy Szkole Podstawowej w Wieprzcu, szczególnie pani Ewa Ocieczek - której zabiegi i obecność na sesjach rady miejskiej dały tej społeczności moc, jakiej potrzeba społecznościom atakowanym przez polityków sprawujących despotyczną władzę w JST.

- Pawłowi Sali, Agnieszce Adamek, Zbigniewowi Bachowi, Kazimierzowi Bałosowi, Małgorzacie Fidelus-Sroce, Adamowi Głuszkowi, Łukaszowi Klimasarze, Arkadiuszowi Listwanowi, Kazimierzowi Polakowi, Mariuszowi Sałaciakowi, Tomaszowi Spyrce, Danucie Łopuch - trzeba bardziej przyglądać się na ręce w tej radzie JST Makowa Podhalańskiego! - Wkrótce analiza oświadczeń majątkowych! - Będzie okazja publicznie podebatować, jak się mają na publicznych stanowiskach w samorządzie, który kuleje finansowo - bo kierują się wadliwym tokiem myślenia! - Żadne z nich nie ma odwagi stanąć przed kamerą - przed prasą - boją się kompromitacji! A tej zapewne nie unikną do końca kadencji.

Każdy może napisać do radnych gminy Maków Podhalański w trybie art. 49 Konstytucji RP i żądać takich działań, które mają służyć poprawie kondycji finansów publicznych - ale bez obciążania podatników nadmiernymi kosztami.


zdjęcie tytułowe: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej / sekretarz stanu MEiN Dariusz Piontkowski


źródło: archiwum CBA


POLECANE: 

Nie będzie likwidacji Szkoły Podstawowej w Wieprzcu: Przemysław Czarnek minister Ministerstwa Edukacji i Nauki - nie przychylił się do zażalenia burmistrza Pawła Sali;

Publikacja prasowa w interesie uczniów, kadry pedagogicznej i rady rodziców: Gminny Zarząd Placówek Oświatowych w Makowie Podhalańskim przekazał kopie protokołów z kontroli przeprowadzonych w Szkole Podstawowej w Wieprzcu;

Informacje dotyczące kontroli WIOŚ z realizacji POP w Urzędzie Miejskim Makowa Podhalańskiego - wiele nieprawidłowości;

Robi się... usługi komunalne w Makowie Podhalańskim i ciągle tylko drożej a burmistrz grozi sankcjami mieszkańcom gminy;

Kiedy kota nie ma w domu - myszy harcują! Czyli, o ostatniej w 2019 roku sesji Rady Miejskiej w Makowie Podhalańskim;

Paweł Sala jest burmistrzem Makowa Podhalańskiego, urodził się w Krakowie ale mieszka w (jakimś) Makowie i nie poczuwa się do kontroli społecznej i prasowej;

RIO: Wystąpienie pokontrolne - Miasto i Gmina Maków Podhalański kontrola kompleksowa ze szczególnym uwzględnieniem działalności w latach 2016-2017 i w 2018 r. - takiej skali nieprawidłowości nie ujawniono dla elektoratu przed wyborami samorządowymi - co mogło mieć wpływ na wyniki wyborów!;