Groźnie przechylone drzewo, podgryzione przez bobry, przyczyną postępowania za naruszenie zakazu sądowego i jazdę pod wpływem alkoholu.

W sobotę (11.01. 2020) strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie zostali skierowani do zabezpieczenia groźnie przechylonego drzewa, które mogło przewrócić się na drogę wojewódzką w Porębie Radlnej.

Na miejscu okazało się, że pień drzewa jest mocno podgryziony przez bobry i stwarza realne zagrożenie zablokowania drogi W977 łączącej Tarnów z Tuchowem. Na miejsce zostali również skierowani policjanci, którzy mieli ustalić właściciela gruntu.

Jak się okazało, mężczyzna właśnie wracał do domu swoim ciągnikiem rolniczym. Miał on przejąć od strażaków miejsce ich działania. Rutynowe sprawdzenie traktorzysty przez policjantów okazało się jednak dla niego zgubne.


Mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który upływał w kwietniu tego roku, a kontrola trzeźwości wskazała, że jechał pod wpływem alkoholu. We wydychanym powietrzu miał niemal 0,5 promila.
Właściciel gruntu, na którym grasowały bobry, odpowie za naruszenie zakazu sądowego oraz jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

  

mł. insp. Sebastian Gleń
Rzecznik Prasowy

Komendy Wojewódzkiej Policji
w Krakowie

Przesłano: 13.01.2020
zdjęcia: źródło informacji