Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze. (BRD KGP)  • Wszystkie wypadki [262]
  • Ostatnia doba [8]
  • Od początku wakacji [212]
  • Wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni [42]

BRD KGPOpublikowano: 07.08.2020

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE (1)WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE (1)WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE (1)Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj, na DK-43 w Częstochowie. W wyniku zderzenia z motocyklem śmierć poniósł 75-letni mężczyzna, kierujący rowerem. To już drugi w tym roku wypadek śmiertelny z udziałem rowerzysty na drogach Częstochowy. Apelujemy o ostrożność!


Do zdarzenia doszło wczoraj, tj. 6 sierpnia około godziny 13.00 na ul. św. Rocha w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem nie zachował szczególnych środków ostrożności przy zmianie pasa ruchu i wjechał wprost pod nadjeżdżający motocykl. W wyniku odniesionych obrażeń 75-letni rowerzysta zmarł po przewiezieniu do szpitala. Jak się okazało, 26-letni motocyklista kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego, a wstępne badanie wykazało, że znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu i po użyciu środków odurzających. Wyniki pobranej do badań krwi mają zweryfikować wstępne ustalenia policji. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. 

Na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia z udziałem technika kryminalistyki. Droga była zablokowana w obu kierunkach. Przyczyny tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają teraz śledczy i prokurator.

Opublikowano/foto: 07.06.2020
źródło: slaska.policja.gov.pl


WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE (1)WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE (1)Dzisiaj w nocy (06.08) na skrzyżowaniu Alei Solidarności z ul. Odrodzenia doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Samochód osobowy potrącił pieszego. 42-latek zmarł na miejscu. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia i proszą świadków o kontakt.

 
Dzisiaj w nocy (06.08) około godz. 00:10 na skrzyżowaniu Alei Solidarności z ul. Odrodzenia w Toruniu doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów toruńskiej drogówki wynika, że kierujący osobową toyotą prius 42-latek jadąc Czerwoną Drogą w kierunku ul. Odrodzenia potrącił 42-latka. Do tego zdarzenia doszło w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. W wyniku zdarzenia pieszy zginął na miejscu. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący nie był pod wpływem alkoholu. 
Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora. 
 
Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. 47 754 26 07 lub 112.

Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski

Opublikowano: 06.08.2020

źródło: torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl


WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE (2)

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE (1)Opublikowano: 07.08.2020
Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 16:45

PRZESTROGA