Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze. (BRD KGP) • Wszystkie wypadki [228]
 • Ostatnia doba [7]
 • Od początku wakacji [188]
 • Wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni [33]


Poniżej zwracamy uwagę na proste, lecz niezwykle ważne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym:

 • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych
 • Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach
 • Dostosuj  prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności
 • Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami
 • Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach
 • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu
 • Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem
 • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży


BRD KGP


Opublikowano: 01.08.2020

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE (2)
WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE (1)Policjanci z Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 31 lipca 2020 roku około godziny 5:40 na 198 km trasy S8 na wysokości miejscowości Dąbrówka w powiecie łaskim.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Audi A4, 22-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i wjechał w tył poprzedzającej go ciężarówki volvo z naczepą kierowanej przez 52-letniego mieszkańca powiatu zduńskowolskiego. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 49-letni pasażer audi. Kierowca samochodu osobowego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Łasku. Na miejscu wypadku funkcjonariusze wykonali oględziny, zabezpieczali ślady i przesłuchiwali świadków. Ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie zablokowany. Z uwagi na utrudnienia w ruchu, policjanci zorganizowali objazdy przez miejscowość Marzenin.

źródło: lodzka.policja.gov.pl (31.07.2020)WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE (2)

Osobowe audi wjechało w tył maszyny rolniczej. Na miejscu zginął kierowca oraz pasażer osobówki. Kombajnista w chwili wypadku był trzeźwy.

Jak doszło do tragicznego wypadku na drodze powiatowej w Wietrzychowicach, wyjaśnią policjanci tarnowskiej komendy oraz prokurator w ramach prowadzonego postępowania.

Kilkugodzinne czynności na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego, jakie prowadzili policjanci wspólnie z Prokuratorem Rejonowym z Dąbrowy Tarnowskiej, pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, który pozwoli odpowiedzieć na pytanie, dlaczego do niego doszło. Wstępne ustalenia wskazują, że drogą powiatową poruszał się kombajn zbożowy, który kilkadziesiąt minut wcześniej zakończył prace polowe. Kierował nim 29-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w momencie wypadku był trzeźwy. W tym samy kierunku jechał kierowca audi, który z niewyjaśnionych, jak dotąd przyczyn, wjechał w tył kombajnu. Konieczna była pomoc strażaków, którzy musieli wycinać elementy karoserii, aby móc uwolnić zakleszczonych dwóch mężczyzn.Na miejscu zginęli 33-letni kierowca oraz 53-letni pasażer osobówki mieszkańcy powiatu tarnowskiego.

Przed śledczymi jeszcze długie tygodnie pracy, między innymi z biegłymi z zakresów patomorfologii oraz rekonstrukcji wypadków drogowych.

Z uwagi na okres letni i czas intensywnych prac polowych policjanci apelują o rozwagę, a także zachowanie trzeźwości przy obsługiwaniu maszyn rolniczych.

źródło/foto: tarnow.policja.gov.pl (31.07.2020)


WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE (1)Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na DK-16 (28km, 2hm) na wysokości miejscowości Rzeck. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobowego opla na prostym odcinku drogi w pewnym momencie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym wraz z cysterną. Niestety, kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierujący pojazdem ciężarowym z niegroźnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana – wyznaczono objazdy.

Dziś (31.07.2020) około godziny 6:30 na drodze krajowej nr 16 na wysokości m. Rzeck doszło do wypadku dwóch aut – ciężarowego dafa i osobowego opla, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 20-letni kierowca auta osobowego. 53-letnie mężczyzna siedzący za kierownicą auta ciężarowego trafił do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe, m.in. Policja, Straż Pożarna oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. W czynnościach uczestniczy również prokurator a także policyjny technik kryminalistyki.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym oplem, który jechał w kierunku Biskupca, na prostym odcinku drogi w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na przeciwną stronę jezdni, po której w kierunku Olsztyna poruszał się ciężarowy daf wraz z cysterną. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca ciężarowego dafa w celu uniknięcia zderzenia używał świateł drogowych oraz sygnału dźwiękowego – zjechał również maksymalnie do prawej krawędzi jezdni, lecz mimo to nie udało mu się uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem.

53-letni kierowca pojazdu ciężarowego w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają przez najbliższe kilka godzin - do około godziny 12:00, ponieważ do usunięcia z drogi uszkodzonych pojazdów niezbędne będzie wykorzystanie specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego. Policjanci wyznaczyli objazdy drogami serwisowymi. Policja apeluje do kierowców o stosowanie się do wydawanych przez służby poleceń oraz o szczególną ostrożność za kierownicą.

(rp/rj)

żródło/foto: warminsko-mazurska.policja.gov.pl (31.07.2020)


WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE (1)Opublikowano 01:08.2020