Znamy już wszystkie finalistki kobiecego cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W piątek awans do gdańskiego finału uzyskały Enea PTPS Piła oraz KS Pałac Bydgoszcz. Tydzień temu triumfowały Grot Budowlani Łódź oraz #VolleyWrocław. Ta czwórka powalczy za tydzień nad morzem. Od jutra w Warszawie turniej panów.


Drugi turniej z cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zawitał do stolicy. Na boisku Monta Beach Volley Club w pierwszym jego dniu o dwa miejsca premiowane awansem do sierpniowego finału, który zostanie rozegrany w Gdańsku rywalizowały cztery zespoły TAURON Ligi - DPD Legionovia Legionowo, Enea PTPS Piła, E. LECLERC MOYA Radomka Radom oraz KS Pałac Bydgoszcz.Świetne zawody w Warszawie rozegrały zawodniczki drużyny Enea PTPS Piła, które wygrały wszystkie trzy mecze i z pierwszego miejsca w grupie B awansowały do turnieju finałowego. Wygrały odpowiednio z DPD Legionovię Legionowo 2:1, KS Pałac Bydgoszcz 2:0 oraz E. LECLERC MOYA Radomka Radom 2:0. – Jest to coś nowego, szczególnie dla mnie, bo na co dzień nie gram za dużo na piasku. Już prawie miesiąc spędziłyśmy na hali. Jesteśmy w dość ciężkim treningu, także fajnie było coś zmienić. Jest to świetne urozmaicenie i całkiem fajna odmiana od tego, co robiłyśmy do tej pory. Po wygraniu wszystkich meczów możemy pakować się do Gdańska – powiedziała Maja Pelczarska, rozgrywająca zespołu z Piły.

Jako druga awans do finału uzyskała KS Pałac Bydgoszcz, która wygrała dwa z trzech spotkań podczas turnieju w Warszawie. Najwięcej emocji kibicom dostarczyło ostatnie starcie dnia, pomiędzy właśnie bydgoszczankami i legionowiankami. Zacięty pojedynek ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki z Bydgoszczy. – Cieszymy się ze zwycięstwa i awansu. Nie ukrywamy, że przed ostatnim spotkaniem byłyśmy już dość zmęczone. Dwa wcześniejsze mecze grałyśmy w pełnym słońcu, ale zagrałyśmy drużynowo i dałyśmy radę – wyznała Kinga Różyńska, środkowa bydgoskiej drużyny.Trzecie miejsce podczas PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zajęła DPD Legionovia Legionowo, natomiast na czwartej lokacie uplasowała się E. LECLERC MOYA Radomka Radom.

W sobotę na Monta Beach Volley Club swoje mecze podczas turnieju PreZero Grand Prix rozgrywać będą dwie drużyny PlusLigi – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, KGHM Cuprum Lubin oraz dwa zespoły TAURON 1. Ligi – LUK Politechnika Lublin i BKS Visła Bydgoszcz. Natomiast w niedzielę w Warszawie rywalizować będzie PGE Skra Bełchatów, Indykpol AZS Olsztyn, Ślepsk Malowa Suwałki oraz Krispol Września.

Transmisja wszystkich spotkań na antenie Polsatu Sport

Wyniki i program PreZero Grand Prix PLS w Warszawie 31 lipca (piątek)


DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO - ENEA PTPS PIŁA 1:2 (25:22, 15:25, 12:15). MVP Natalia Skrzypkowska

E. LECLERC MOYA RADOMKA RADOM - KS PAŁAC BYDGOSZCZ 1:2 (25:23, 12:25, 9:15). MVP Ewelina Żurowska

ENEA PTPS - KS PAŁAC BYDGOSZCZ 2:0 (25:20, 25:21). MVP Sylwia Kucharska

DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO - E. LECLERC MOYA RADOMKA RADOM 2:0 (25:19, 27:25). MVP Paulina Majkowska

E. LECLERC MOYA RADOMKA RADOM - ENEA PTPS PIŁA 0:2 (15:25, 18:25). MVP Patrycja Gądek

KS PAŁAC BYDGOSZCZ - DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO 2:1 (25:20, 13:25, 15:13). MVP Monika Jagła

1 sierpnia (sobota)

Grupa B

9.30 VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - BKS Visła Bydgoszcz

11.00 LUK Politechnika Lublin - KGHM Cuprum Lubin

12.30 BKS Visła Bydgoszcz - KGHM Cuprum Lubin

14.00 VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - LUK Politechnika Lublin

15.30 LUK Politechnika Lublin - BKS Visła Bydgoszcz

17.00 KGHM Cuprum Lubin - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa


2 sierpnia (niedziela)

Grupa C

9.30 PGE Skra Bełchatów - KRISPOL Września

11.00 Indykpol AZSOlsztyn - Ślepsk Malow Suwałki

12.30 KRISPOL Września - Ślepsk Malow Suwałki

14.00 PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn

15.30 Indykpol AZS Olsztyn - KRISPOL Września

17.00 Ślepsk Malow Suwałki - PGE Skra Bełchatów


Kamil Składowski

Dyrektor Działu Komunikacji PLS S.A.Przesłano: 31.07.2020
zdjęcia: Polska Liga siatkówki Biuro Prasowe