Międzynarodowy turniej Amp Futbol Cup już w najbliższą sobotę i niedzielę 7-8 września! Na warszawskim Bemowie oprócz ampfutbolu na najwyższym poziomie nie zabraknie również gwiazd i wielu atrakcji.


Robert Lewandowski
, Kamil Grosicki, Łukasz Fabiański i inne gwiazdy zasiądą na trybunach OSiR Bemowo podczas weekendowych zmagań w Amp Futbol Cup. Obecność reprezentantów Polski w klasycznej odmianie piłki nożnej dodaje splendoru i tak już renomowanym zawodom.
- Nie raz wymienialiśmy już serdeczności z piłkarzami jedenastoosobowej kadry, kibicujemy im, nierzadko na trybunach. To świetna sprawa, że teraz role się odwrócą i to oni będą nas wspierać podczas meczów - cieszy się Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski.

- Fajnie, że wspierają nas zawodnicy z kadry Jerzego Brzęczka. Wspólnie z kibicami będą na pewno naszym ósmym zawodnikiem, więc już nie mogę się doczekać tego turnieju! - wtórował trenerowi Mateusz Ślusarczyk, obrońca ampfutbolowej kadry.

Również Przemysław Świercz docenia działania Lewandowskiego, Grosickiego i Fabiańskiego.

- Obecność tak wielkich piłkarzy to wspaniała informacja. To nasi ambasadorzy, więc chcemy im pokazać, że dokonali właściwego wyboru promując naszą dyscyplinę - tłumaczy kapitan reprezentacji Polski Amp Futbol. Podkreśla również jeszcze jedno historyczne wydarzenie. Spotkanie z Francją będzie pierwszym meczem ampfutbolu w historii transmitowanym w polskiej telewizji. Stracie biało-czerwonych z trójkolorowymi pokaże TVP Sport.

- Obecność ludzi na widowni, ale też przed telewizorami i komputerami zawsze dodaje nam sił. Czujemy, że jesteśmy jedną drużyną i razem walczymy o zwycięstwo. - wyjaśnia Świercz.

Dla Polaków turniej z udziałem reprezentacji Włoch, Francji, Azerbejdżanu, Rosji i Gruzji jest kolejnym etapem przygotowań do mistrzostw Europy, które we wrześniu 2020 roku odbędą się w Krakowie.

- Rok to dużo i mało. Powoli już czujemy, że zbliżamy się w przygotowaniach do ostatniej prostej. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że „presja jest przywilejem”. Jest w tym trochę racji, bo lubimy ją czuć. Pozwala nam jeszcze lepiej skoncentrować się na celu i motywuje - wyjaśnia Świercz, kapitan zespołu, który może mieć nadzieję na zwycięstwo w turnieju. W ośmiu poprzednich edycjach Amp Futbol Cup Polacy zawsze stali na podium, ale nigdy nie wygrali tej imprezy.

Amp Futbol 2019 rozpocznie się w sobotę 7 września o godzinie 10:00. Polska pierwszy mecz rozegra o 12:15 z Francją. Piłkarze reprezentacji Polski oraz pozostałych uczestników liczą na wsparcie i doping kibiców, a na fanów czekać będą dodatkowe atrakcje. 

Kibicuj reprezentacji Polski Amp Futbol:


  • OGLĄDAJ NA ŻYWO: bądź na trybunach 7 i 8 września w Warszawie, OSiR Bemowo ul. Obrońców Tobruku 11. Wstęp na Amp Futbol Cup 2019 jest bezpłatny!
  • OGLĄDAJ TRANSMISJĘ LIVE na antenie TVP Sport:
    Sobota 7 września g. 12:15 – Polska v Francja
  • OGLĄDAJ TRANSMISJĘ LIVE całego turnieju na sport.tvp.plHARMONOGRAM AMP FUTBOL CUP 2019


Sobota, 7 września
: 


09:00 – trening Akademii Amp Futbol
10:00 – oficjalne rozpoczęcie turnieju
10:30 – Włochy v Azerbejdżan
12:15 – Polska v Francja

14:30 – Rosja v Włochy
16
:00 – Polska v Gruzja
18:00 – Azerbejdżan v Rosja 
19:30 – Gruzja v Francja 


Niedziela, 8 września:


10:00 – półfinał 1 
11:30 – półfinał 2 
13:00 – mecz o 5. miejsce
14:30 – mecz o 3. miejsce 
16:00 – mecz gwiazd 
17:00 – FINAŁ i wręczenie pucharów

OSiR Bemowo, Warszawa, ul. Obrońców Tobruku 11. Wstęp bezpłatny!
Partner Główny Reprezentacji Polski Amp Futbol: Grupa ENERGA

Oficjalni Sponsorzy: OSHEE i Robert Lewandowski
Oficjalni Partnerzy: forBET, NAC, IFB
Partner Techniczny: Vitasport.pl
Partner Ortopedyczny: Rehasport Clinic
Partner Medyczny: Ottobock Polska
Partnerzy Reprezentacji: PZPN, Pentagon Research, LegalizacjaPracy.pl, Poczta Polska, All Promote
Turniej współfinansują: m.st. Warszawa, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki
Honorowy Patronat Burmistrz Dzielnicy Bemowo Miasta Stołecznego Warszawy
Partnerzy Turnieju: Dzielnica Bemowo, OSiR Bemowo, Comunicativo, Wilczk, Protego Security
Patronat Medialny: TVP Sport

Amp Futbol Polska

ampfutbol.pl >>

Przesłane: 05.09.2019
zdjęcia i grafika: źródło informacji