Tej okazji nie mogli przepuścić miłośnicy i amatorzy łyżwiarstwa figurowego - organizator, czyli Dom Kultury w Makowie Podhalańskim zafundował bywalcom lodowiska makowskiego atrakcję - zapraszając młodą łyżwiarkę z Makowa Podhalańskiego do zaprezentowania zebranej młodzieży, dzieciom i dorosłym - bardzo atrakcyjny repertuar klasycznego łyżwiarstwa figurowego.


źródło: kanał YouTube: PZLF ZawodyLodowisko było na kilkadziesiąt minut przed godziną osiemnastą już licznie odwiedzane w oczekiwaniu na pokaz akrobacji figurowego łyżwiarstwa. trwały prace konserwacyjne tafli - bo co innego jazda na "hokejówkach" a co innego na "figurówkach" a tym bardzie robienie piruetów. - Uczestniczka Południowych Eliminacji pokazała bardzo dobre przygotowanie i niezmiernie sympatyczne oblicze w relacjach z zebranymi widzami. - To bardzo dobra prognoza na zbliżający się Finał Mistrzostw Polski Młodzików. 

A tym czasem młodziutka mistrzyni z Makowa Podhalańskiego prezentowała z koleżanką figury jazdy obowiązkowej w łyżwiarstwie figurowym - na co czekali zebrani licznie kibicujący całymi rodzinami mieszkańcy Makowa Podhalańskiego i goście.Kolejny weekend i wieczór sobotni na lodowisku okazał się strzałem w "10" - bo mieszkańcy Makowa Podhalańskiego i okolic mają okazję zbliżyć się do sportów zimowych a przy okazji poznań osobiście utalentowanych sportowców oraz spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu.

Tylko tak dalej a nasi mistrzowie będą odwiedzali lodowiska w Polsce i na taflach świata - opowiadając nam, jak to jest w wielkim świecie.


Maria Moczydlak

Redaktor Naczelna i wydawca portalu