Międzynarodowy Bieg Uliczny po Ziemi Makowskiej jest pierwszym etapem Ligi Biegowej Powiatu Suskiego (kolejne to: V Półmaraton Fantoma - Bieg pod Groniem o Puchar Wójta Gminy Stryszawa, Marsz Nordic Walking o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Stryszawa oraz V Charytatywny Bieg Niepodległości - w Zembrzycach).

W sobotę 18 maja 2019 roku już po raz 27 entuzjaści czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu będą mieli okazję spotkać się podczas Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej.

Zawodnicy biorący udział w imprezie startować będą w 23 kategoriach, na dostosowanych do wieku uczestników trasach.

Od ubiegłego roku obowiązuje nowa, atestowana trasa Biegu Głównego na 10 km oraz dwie kategorie Biegu – na dystansie 5 KM oraz MARSZ NORDIC WALKING, w których zawodnicy wspólnie wystartują o godz. 10.30.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy naszej gminy licznie będą dopingować uczestników biegu, którzy przyjeżdżają do nas z wielu zakątków Polski a także z zagranicy.
Później na linii startu (od godz. 12.30) staną przedszkolaki a po nich kolejni zawodnicy podzieleni na poszczególne kategorie wiekowe.

Informujemy, że w związku z przebiegiem trasy XXVII Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej przez ulice Makowa Podhalańskiego nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym w dniu imprezy 18.05.2019 r. w godz. 10.00 – 13.00.

Przypominamy, iż trwają już zapisy on-line do biegu głównego XXVII Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej. Aby znaleźć się na liście startujących już teraz, należy dokonać zapisu na stronie internetowej Chronotex - http://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=338

Zawody odbędą się bez względu na warunki pogodowe.

Mamy nadzieję, że każde z sołectw naszej gminy będzie reprezentowane przez liczne grono swych mieszkańców. Ciekawe będzie zapewne podsumowanie, z którego wyniknie, w którym z nich największy procent mieszkańców lubi biegać i zachęca skutecznie do tego swoje pociechy.Przesłano: 23.04.2019

Patron medialny