Tour de Pologne UCI World Tour został uznany za najlepszą sportową imprezę 2020 roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Nagrodę podczas Gali Mistrzów Sportu odebrała Agata Lang, wiceprezes Lang Team i wiceprezydent Europejskiej Unii Kolarskiej.

– Bardzo dziękuję za to wyróżnienie w szczególnie trudnym roku. Wiele imprez się nie odbyło, wiele zostało przełożonych. Cieszymy się, że nasz narodowy wyścig kolarski mógł się odbyć. Jest to zasługa wielu osób – naszych sponsorów, partnerów, patronów medialnych, gospodarzy miast, policji, straży pożarnej i wielu ludzi, którzy od lat nas wspierają. Jeszcze raz dziękuję i już teraz zapraszam na następny Tour de Pologne, który odbędzie się w sierpniu 2021 roku – powiedziała Agata Lang odbierając nagrodę z rąk Piotra Wadeckiego, selekcjonera kadry narodowej w kolarstwie szosowym.W 2020 roku Tour de Pologne składał się z pięciu etapów i odbył w dniach 5-9 sierpnia. Był pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa i dla następnych wyścigów w kalendarzu był przykładem organizacji imprezy sportowej w czasach COVID-19.

– To było ogromne wyzwanie. Kiedy okazało się, że sezon zostanie wznowiony musieliśmy w ekspresowym tempie postarać się o wszystkie pozwolenia i zgody. Etapowy wyścig sam w sobie jest dużym wyzwaniem logistycznym, a w czasach pandemii jeszcze trudniejszym. Zdaliśmy ten egzamin pozytywnie, wszystkie procedury się sprawdziły, a wyścig okazał się sukcesem. To nagroda dla wszystkich, którzy na wielu różnych poziomach angażują się w organizację wyścigu i którym serdecznie dziękuję – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Tour de Pologne po raz pierwszy został uznany za imprezę roku w 1995 roku. Nagrodę zdobywał także w latach 1996, 2004, 2008, 2011 i 2015. W 2021 roku wyścig odbędzie się w terminie 9-15 sierpnia.


Biuro Prasowe Lang TeamPrzesłane: 10.01.2021
foto: źródło informacji

Miło było być regionalnym patronem medialnym tego wielkiego wydarzenia sportowego.

POLECANE:

TOUR DE POLOGNE JUNIOR 2020 ; 77. Tour de Pologne – wszystko gotowe do startu ; 

Czesław Lang na podium w rankingu Forbesa i Pentagon Research ; Mateusz Widłak i Czesław Lang Ambasadorami Dobrych Praktyk w Sporcie 2019 Gala Forbesa i Pentagon Research „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie”