Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata Juniorów w Short Tracku odbędą się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Międzynarodowa Unia Łyżwiarska ISU przyznała prawa do organizacji Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w Short Tracku Arenie Lodowej. Są to zawody najwyższej rangi czyniąc Tomaszów Mazowiecki europejską stolicą Short Tracku w 2021 roku, a także światową stolicą short tracku w 2022 r.

Mistrzostwa Europy w Short Tracku rozegrają się w dniach 15-17 stycznia 2021 r. W kolejnym sezonie w dniach 4-6 marca 2022, w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się mistrzostwa świata juniorów w short tracku.

Obecnie w Arenie Lodowej na zgrupowaniu przebywa Kadra Narodowa Short Track w tym Natalia Maliszewska - obecna mistrzyni Europy w biegu na 500 m i wicemistrzyni Świata 2018 na tym samym dystansie.

Kolejny raz nasza praca przynosi efekty, z całą energią i poświęceniem staramy się, aby jak najwięcej wydarzeń rangi europejskiej, często światowej pojawiało się na naszym obiekcie, a co za tym idzie informujemy, że Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) przyznała prawa do organizacji Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w Short Tracku w Arenie Lodowej.

Wydarzenia tego typu, czynią Tomaszów Mazowiecki europejską stolicą Short Tracku w 2021 roku, a także światową stolicą Short Tracku w 2022 r.

Mistrzostwa Europy w Short Tracku rozegrają się w dniach 15-17 stycznia 2021 Natomiast w kolejnym sezonie, w dniach 4-6 marca 2022, odbędą się Mistrzostwa Świata juniorów w Short Tracku

Chcielibyśmy jednocześnie uświadomić, w jakim stopniu rośnie charakter i potencjał naszego obiektu, ponieważ obecnie w Arenie Lodowej na zgrupowaniu przebywa kadra narodowa Short Track - z Natalia Maliszewska włącznie, która jest obecną mistrzynią Europy w biegu na 500 m, wicemistrzynią Świata 2018 i zdobywczynią Pucharu Świata w sezonie 2018/2019, na tym samym dystansie.


Agnieszka Dąbrowska

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim
Przesłano: 19.06.2019