W piątek 11 stycznia br. Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył tenisistkę Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W wydarzeniu uczestniczyli również m.in.: Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda oraz minister sportu i turystyki Witold Bańka.

- Pani Agnieszko, przeszła Pani do historii polskiego i światowego tenisa – mówił Prezydent, wymieniając osiągnięcia zawodniczki i dziękując za wspaniałe chwile przeżywane dzięki niej, a także za dumę z jej sukcesów.
- Dziękuję za rozsławianie polskiego tenisa na świecie, ale dziękuję także za to, że Pani była i jest przykładem dla wielu młodych ludzi – zaznaczył Prezydent.

Agnieszka Radwańska, uznawana za najlepszą i najbardziej utytułowana polską tenisistkę, ogłosiła zakończenie kariery w listopadzie w 2018 roku. W swojej zawodowej karierze wygrała 20 turniejów WTA w grze pojedynczej i dwóch w grze podwójnej. Była triumfatorką dwóch juniorskich turniejów wielkoszlemowych: Wimbledon 2005 i French Open 2006 w grze pojedynczej. Reprezentowała Polskę w Pucharze Federacji oraz na Igrzyskach Olimpijskich
w Pekinie (2008 r.), Londynie (2012 r.) oraz Rio de Janeiro (2016 r.).

Agnieszka Radwańska została uhonorowana za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego sportu, za osiągnięcia sportowe oraz za promowanie Polski na świecie. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

 

 ​Foto: Jakub Szymczuk/KPRP ​

Opublikowano: 11.01.2019