Dwóch mistrzów świata, do tego mistrzowie Polski, reprezentanci Polski i czołowi gracze PlusLigi, czyli Ligi Mistrzów Świata – drugi turniej eliminacyjny PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki w Warszawie będzie pełen gwiazd polskiej siatkówki. A uroku imprezie z pewnością doda cudowna nadwiślańska sceneria imprezy. W Monta Beach Volley Club w Warszawie rozpoczął się drugi turniej z cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Swoje mecze rozgrywają cztery drużyny TAURON Ligi – DPD Legionovia Legionowo, Enea PTPS Piła, E. LECLERC MOYA Radomka Radom oraz KS Pałac Bydgoszcz.


Rywalizacja rozpocznie się w piątek od rywalizacji czterech drużyn z żeńskiej TAURON Ligi. Dzień później do gry przystąpią męskie zespoły – w sobotę kibice zobaczą m.in. VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa, a w niedzielę PGE Skrę Bełchatów. W obu ekipach wystąpią mistrzowie świata z 2014 roku – Andrzej Wrona z VERVY Warszawa i Karol Kłos z PGE Skry.

– Wow, szacuneczek – tak zareagował na Twitterze na obrazki z turnieju PreZero Grand Prix w Krakowie Karol Kłos. I zaraz dodał, że w Warszawie osobiście sprawdzi tak bardzo chwaloną przez wszystkich uczestników krakowskiego turnieju organizację zawodów. Dla niego gra w Monta Beach Volley Club, położonej na Cyplu Czerniakowskim, będzie pewnie szczególna, bo mieszka ledwie kilkaset metrów od tego miejsca.

Mistrzowie świata z 2014 roku nie będą jedynymi znanymi zawodnikami, którzy pojawią się na piasku podczas turnieju w Warszawie, bo na listach zgłoszeń jest sporo znanych graczy. W barwach PGE Skry do Warszawy mają przyjechać m.in. reprezentant Polski Norbert Huber, który kilka dni temu świetnie spisywał się w tegorocznych meczach drużyny trenera Vitala Heynena. Do tego na liście zgłoszeniowej są m.in. najskuteczniejszy gracz poprzedniego sezonu w PlusLidze Bartosz Filipiak, libero Kacper Piechocki, czy bardzo interesujący gracz młodego pokolenia – Przemysław Kupka.

– Bardzo się cieszę, że na piasku sprawdzą się gwiazdy naszych lig, ale pokażą swoje umiejętności także inni gracze, którzy na co dzień w hali mogą nie być tak widoczni – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Tak było choćby w trakcie pierwszego weekendu w Krakowie, gdy na boisku błyszczeli w ataku nasi libero z Jakubem Popiwczakiem na czele. Liczę, że w stolicy znowu obejrzymy tak atrakcyjną siatkówkę jak w Krakowie – dodaje.
 
W ekipie Ślepska Malow Suwałki kibice zobaczą innego Amerykanina, urodzonego i wychowanego w Long Beach w Kalifornii, a zatem uwielbiającego grę na piasku amerykańskiego rozgrywającego Joshuę Tuanigę, czy czołowych graczy PlusLigi Marcina Walińskiego i Mateusza Sacharewicza. Z kolei w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn zagrać mają m.in. brązowy medalista ostatniej Ligi Narodów Jędrzej Gruszczyński, czy medalista uniwersjadowy i czołowy przyjmujący PlusLigi Wojciech Żaliński. Znane nazwiska ma do Warszawy przywieźć także spadkowicz z PlusLigi, który do rozgrywek zgłosił m.in. Michala Masnego.

Drugi turniej eliminacyjny PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki rozpocznie się w piątek o godz. 9.30, zagrają wtedy siatkarki, a w sobotę i niedzielę siatkarze będą grali do późnych godzin popołudniowych. Dwie najlepsze drużyny żeńskie i cztery męskie wywalczą awans do turnieju finałowego cyklu, który odbędzie się w kolejny weekend w Gdańsku. Wszystkie mecze rozgrywek PreZero Grand Prix transmituje telewizja Polsat Sport.

Wstęp na turniej w Warszawie jest wolny. Przy wejściu na teren imprezy kibice zobowiązani będą do dezynfekcji rąk w specjalnie do tego przystosowanych urządzeniach. Na terenie turniejowym może przebywać określona liczba osób, stąd ochrona będzie kontrolowała liczbę wchodzących i wychodzących. W przypadku, gdy wyczerpany zostanie limit uczestników (800 osób), ochrona będzie wpuszczała kolejnych kibiców dopiero wtedy, gdy teren opuści któryś z uczestników. W tym celu będą ustawione specjalne bramki, z osobnym wejściem oraz wyjściem.

Dla kibiców przewidziana jest także trybuna o pojemności 500 osób z zastrzeżeniem, że co drugie miejsce może być zajęte. To oznacza, że z zachowaniem odstępów na trybunie będzie mogło przebywać jednocześnie 250 osób. Pozostali fani będą mogli śledzić rozgrywki na specjalnym telebimie i korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji.

Wszystko na temat turnieju: plusliga.pl/summerCup >> 


Przesłano: 30.07.2020


Drugi turniej z cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zawitał do stolicy. Na boisku Monta Beach Volley Club w pierwszym jego dniu o dwa miejsca premiowane awansem do sierpniowego finału, który zostanie rozegrany w Gdańsku, rywalizują cztery zespoły TAURON Ligi – DPD Legionovia Legionowo, Enea PTPS Piła, E. LECLERC MOYA Radomka Radom oraz KS Pałac Bydgoszcz.

Jako pierwsze swój mecz rozegrały siatkarki z Legionowa i Piły. Od początku nie brakowało emocji, bowiem spotkanie zakończył tie-break. Pierwszą partię dość łatwo wygrały legionowianki. Pilanki nie miały jednak zamiaru złożyć broni. W kolejnych dwóch setach świetnie atakowały i zagrywały. Na duże słowa uznania za grę zasłużyła Natalia Skrzypkowska, która na koniec odebrała nagrodę MVP. – To było dobre spotkanie. Przed pierwszym gwizdkiem był lekki stres, bo miałyśmy dość długą przerwę w grze spowodowaną pandemią koronawirusa. Bardzo dobrze, że w ogóle zorganizowano taki turniej. Dzięki temu możemy poznać się z drużyną, zgrać i przy okazji dobrze się pobawić – powiedziała Koleta Łyszkiewicz, atakująca Enea PTPS Piła.

Z kolei Klaudia Kulig, libero DPD Legionovii Legionowo dodała – Każda tęskniła za rozgrywkami. Poprzedni sezon zakończył się nieoczekiwanie bardzo szybko i w końcu po tylu miesiącach mogłyśmy wrócić chociaż na chwilę do rywalizacji.

Do końca dnia zostanie rozegranych jeszcze pięć meczów. Na Monta Beach Volley Club zagrają odpowiednio: E. LECLERC MOYA Radomka Radom - KS Pałac Bydgoszcz, Enea PTPS Piła - KS Pałac Bydgoszcz, DPD Legionovia Legionowo - E. LECLERC MOYA Radomka Radom, E. LECLERC MOYA Radomka Radom - Enea PTPS Piła oraz KS Pałac Bydgoszcz - DPD Legionovia Legionowo.

Przypomnijmy, że PreZero Grand Prix to zupełnie nowy pomysł, który Polska Liga Siatkówki w ekspresowym tempie wprowadziła, by pokazać, że ligowa siatkówka potrafi działać kreatywnie i błyskawicznie, nawet w najtrudniejszych momentach. Żadna inna liga sportowa w naszym kraju nie zdecydowała się na stworzenie w tak szybkim tempie tak dużego i śmiałego przedsięwzięcia.

– Budujemy i rozwijamy pomysł na wakacyjne granie dla naszych ligowych graczy, który ma być nie tylko jednorazową atrakcją w dobie koronawirusa, lecz cyklem, który na stałe zagości w sercach kibiców i pozwoli rywalizować graczom ligowym także w wakacje – podkreślił Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

PreZero Grand Prix PLS rozgrywane jest na piachu. Na boisku drużyna liczy 4 osoby (skład drużyny może liczyć od 4 do 8 zawodniczek/zawodników).

Najlepsze siatkarki i siatkarze z PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi najpierw zawitali do Krakowa. Teraz rywalizacja przeniosła się do stolicy (31 lipca-2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Wielki finał rozegrany zostanie natomiast w Gdańsku (7-9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk)

Harmonogram meczów PreZero Grand Prix PLS 31 lipca (piątek)

Grupa B

DPD Legionovia Legionowo - Enea PTPS Piła

11.00 E. LECLERC MOYA Radomka Radom - KS Pałac Bydgoszcz

12.30 Enea PTPS Piła - KS Pałac Bydgoszcz

14.00 DPD Legionovia Legionowo - E. LECLERC MOYA Radomka Radom

15.30 E. LECLERC MOYA Radomka Radom - Enea PTPS Piła

17.00 KS Pałac Bydgoszcz - DPD Legionovia Legionowo


Fot. Piotr Sumara/PLS

Przesłano: 31.07.2020

Kamil Składowski
Dyrektor Działu Komunikacji PLS S.A.