Tour de Pologne Junior, to prestiżowa impreza dla dzieci, związana z największym kolarskim wydarzeniem w Polsce, jakim jest Tour de Pologne UCI World Tour. W tym roku ORLEN Paliwa już po raz trzeci z rzędu został sponsorem głównym juniorskiej edycji słynnego wyścigu.


Podczas czterech etapów - w Lublinie, Sanoku, Rzeszowie i Krakowie, młodzi kolarze i kolarki będą walczyć o żółtą koszulkę lidera ORLEN Paliwa oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

„Konsekwentnie angażujemy się w projekty sportowe skierowane do dzieci i młodzieży. Wspierając młodych sportowców, przyczyniamy się do rozwoju profesjonalnych zawodników, którzy w przyszłości mogą brać udział w zawodach krajowych oraz reprezentować Polskę w zawodach międzynarodowych. Jesteśmy przekonani, że promowanie aktywności fizycznej zachęci najmłodszych do prowadzenia zdrowego trybu życia” – mówi Janusz Kogut, prezes zarządu ORLEN Paliwa.

Głównym celem Tour de Pologne Junior jest promocja aktywnego spędzania czasu, a także popularyzacja kolarstwa wśród dzieci i młodzieży. Impreza od początku istnienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony trenerów, zawodników i rodziców.Tour de Pologne Junior rozpocznie się 30 lipca br. w Lublinie. Uczestnicy wyścigu będą mieli okazję współzawodniczyć na fragmencie trasy Tour de Pologne i poznać najlepszych kolarzy na świecie. Rywalizacja odbędzie się pod Patronatem Honorowym Ministra Sportu i Turystyki, Kamila Bortniczuka. Zwycięzców klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach poznamy 5 sierpnia br. w Krakowie.

„To już kolejny rok, kiedy organizuję ten wyścig i wspaniale jest patrzeć jak zawodnicy, którzy kiedyś startowali w Tour de Pologne Junior, należą dzisiaj do czołowych grup zawodowych” – przyznaje Agata Lang, dyrektor generalny wyścigu.

 

Od 2020 roku Tour de Pologne Junior, to także Memoriał Mariana Więckowskiego – legendy polskiego kolarstwa, trzykrotnego zwycięzcy wyścigu Tour de Pologne, który po zakończeniu kariery został trenerem w Hutniku Warszawa, a od 1975 do emerytury był szefem wyszkolenia w PZKol. Później pracował jeszcze jako koordynator ds. szkolenia dzieci i młodzieży.

 

Zapisy do tegorocznej edycji Tour de Pologne Junior ruszyły na początku czerwca i potrwają do 20 lipca br.

 

Do zobaczenia na trasie!

Tour de Pologne Junior
Lang Team Biuro Prasowegrafiki/foto: Lang Team
przesłano: 15.06.2022