Nicole Edelman do BKS Stal Bielsko-Biała dołączyła w trakcie sezonu zastępując Pavlę Smidovą. W bialskim klubie występowała zaledwie nieco ponad dwa miesiące, ale szybko zyskała sympatię kibiców. W czerwono-żółto-zielonych barwach zagrała w siedmiu meczach zdobywając 14 punktów (9 atakiem, 3 blokiem, 2 zagrywką). W przyszłym sezonie 26-letnia rozgrywająca będzie grała we Francji w klubie Vandoeuvre Nancy VB.

- Jest tak wielu ludzi, którym chciałabym podziękować. Przede wszystkim dziękuję moim koleżankom z drużyny, trenerom, pracownikom klubu i wszystkim niesamowitym fanom za wspaniały sezon. Szkoda, że sezon został skrócony, ale jestem dumna z naszej ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy i bardzo tęsknię za Bielskiem. Zawsze będę kibicować BKS i życzę wszystkim powodzenia w następnym sezonie – mówi Nicole.


Nicole swoją siatkarską karierę rozpoczynała na Uniwersytecie Colorado. W 2013 roku została powołana do juniorskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych i wystąpiła w Mistrzostwach Świata Juniorek w Czechach. W 2016 roku przeniosła się do Szwajcarii, by grać w klubie Volleyball Franches-Montagnes. W sezonie 2017/18 grała w hiszpańskim May Deco VB Logroño, z którym zdobyła Puchar i Mistrzostwo Hiszpanii, a rok później reprezentowała francuski klub Beziers Volley. W lidze polskiej kilka miesięcy spędziła w ŁKS Commercecon Łódź, a w styczniu 2020 roku przeniosła się do bialskiej Stali.

Nicole dziękujemy za grę w czerwono-żółto-zielonych barwach i życzymy powodzenia w dalszej karierze!


BKS Stal Bielsko-Biała
Biuro Prasowe

Przesłano: 14.05.2020
foto: BKS Stal Bielsko-Biała