Miasto Katowice i PZHL zapewniły nam idealne warunki 
przygotowań. Mamy wszystko, czego chcemy. Skupiamy się naprawdę tylko na treningu i zbliżającym się turnieju. Pod tym względem jest fenomenalnie – powiedział trener kadry juniorek Tomasz Kowalczyk przed startującymi 2 stycznia w Katowicach MŚ Dywizji 1B. Rok temu nasz zespół zajął w mistrzostwach czwarte miejsce. - Teraz liczymy na złoto i na awans – stwierdziła krótko kapitan zespołu Wiktoria Sikorska, podczas poniedziałkowego (30.12) briefingu prasowego na Jantorze.


Przypomnijmy, że nasz zespół zagra z Norwegią (2 stycznia), Austrią (3 stycznia), Koreą Południową (5 stycznia), Chinami (7 stycznia) i na zakończenie z Wielką Brytanią (8 stycznia). Wszystkie te spotkania rozpoczną się na lodowisku w Katowicach Janowie o godz. 20.00. Cały turniej będzie oczywiście transmitowany na naszej telewizyjnej platformie internetowej POLSKI HOKEJ TV >>.


- Trzeba walczyć, bo ten awans łatwo nam nie przyjdzie. Fajnie by było, gdyby dopisali kibice, bo atmosfera jest wtedy lepsza do gry – zaznaczyła obchodząca właśnie w poniedziałek 15-te urodziny Julia Zielińska. Dla grającej obecnie w fińskim Kiekko-Espoo zawodniczki Jantor nie ma tajemnic.

- Tu zaczynałam swoją przygodę z hokejem – stwierdziła z uśmiechem.

Nasza kadra pozostała praktycznie bez zmian w porównaniu z poprzednimi mistrzostwami, gdzie mieliśmy najmłodszy zespół. Za faworytów katowickich uchodzi spadkowicz Austria i mocna zawsze Norwegia.

 - My jesteśmy gotowi. Dziewczyny naprawdę dobrze przepracowały okres przygotowawczy. Nie ma żadnych kontuzji,atmosfera w drużynie jest super. Nie możemy się doczekać pierwszego meczu – przyznał trener Kowalczyk.


Kadrowiczki spędzą w tym roku Sylwestra w mało wystrzałowy sposób.


- Cóż, będziemy wszyscy razem w hotelu. Pewnie zorganizujemy
 integracyjne zabawy, ale nie na lodzie, zobaczymy jakiś film i pójdziemy spać. Szampan może być oczywiście tylko bezalkoholowy – podsumował trener Tomasz Kowalczyk.
OFICJALNA STRONA MISTRZOSTW ŚWIATA TUTAJ >>

Biuro Prasowe Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet do lat 18 - Dywizja I B

Biuro prasowe
Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

Przesłano: 30.12.2019