Kombinatorzy norwescy zakończyli rywalizację w II edycji zawodów LOTOS Cup w Zakopanem, które odbywają się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - LOTOS Szukamy Następców Mistrza. Wśród dwuboistów najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy triumfowali w dwóch kategoriach wiekowych: Młodzik i Junior Młodszy.


49 kombinatorów norweskich w pięciu kategoriach wiekowych (Chłopiec Starszy, Młodzik, Kobiety, Junior Młodszy i Open) walczyło o medale LOTOS Cup w drugiej tej zimy edycji. Rywalizacja odbyła się dokładnie na trasie, która na początku marca będzie areną zmagań na Mistrzostwach Świata Juniorów w kombinacji norweskiej.
Przez całą edycję pogoda utrudniała rywalizację uczestnikom. Podczas niedzielnego biegu warunki były trudne ze względu na padający od kilku dni śnieg, a trasa była bardzo wymagająca, gdyż składała się z dużej ilości podbiegów.

Znakomicie tego dnia zaprezentował się Andrzej Waliczek, który pewnie zwyciężył w kategorii Junior Młodszy. Zawodnik TS Wisły Zakopane uzyskał najpierw najlepszy wynik na skoczni, a następnie jako pierwszy przekroczył linię mety, notując najlepszy czas biegu. – Trasa była bardzo wymagająca, a warunki nam nie sprzyjały. Trzeba przyznać, że to były trudne zawody, tym bardziej cieszę się ze swojej dyspozycji oraz ze zwycięstwa – mówił z uśmiechem na twarzy Andrzej Waliczek. – Taktyka na ten bieg była taka, aby spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń i nie szaleć za mocno na trasie, żeby nie skończyć tego biegu przed metą. Wiedziałem, że miałem sporą przewagę po skoku, dlatego podczas biegu robiłem swoje i jestem naprawdę zadowolony z całej tej drugiej edycji – zarówno z zawodów w kombinacji norweskiej jak i konkursu skoków – podsumował reprezentant TS Wisły Zakopane.

Medaliści II edycji LOTOS Cup w kombinacji norweskiej

Chłopiec Starszy

1. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane

2. Michał Zarycki - KS Eve-nement Zakopane

3. Stanisław Wiercioch - KS Eve-nement Zakopane

Młodzik

1. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane

2. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

3. Grzegorz Rafacz - AZS Zakopane

Kobiety

1. Joanna Kil - KS Chochołów

2. Natalia Słowik - AZS Zakopane

3. Zuzanna Rapacz - KS Eve-nement Zakopane

Junior Młodszy

1. Andrzej Waliczek - TS Wisła Zakopane

2. Grzegorz Mitręga - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

3. Ruslan Skumanskyi - Krementes Ski School

Open

1. Paweł Szyndlar - SSR LZS Sokół Szczyrk

2. Bartłomiej Kuchta - LKS Poroniec Poronin

3. Miłosz Krzempek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

Anna Karczewska
Polski Związek Narciarski

zdjęcia: PZN
przesłano: 24.01.2022