Rzeszów będzie gospodarzem kolarskiego ORLEN Wyścigu Narodów w 2020 roku. Zawody odbędą się 29-30 sierpnia i będą finałową imprezą cyklu UCI Nations Cup U23.


ORLEN Wyścig Narodów po raz pierwszy został rozegrany w 2019 roku jako jeden z wyścigów UCI Nations CUP U23 – cyklu dla najbardziej utalentowanych młodych kolarzy. Cechą charakterystyczną tych wyścigów jest rywalizacja w barwach reprezentacji poszczególnych państw. Przyszłoroczny ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie będzie się składał z dwóch etapów: jazdy drużynowej na czas i wyścigu ze startu wspólnego, a zawodnicy będą walczyć w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej.- Po raz kolejny będziemy mieli okazję wspierać jedną z ciekawszych imprez kolarskich w Polsce. Dla PKN ORLEN, poza korzyściami biznesowymi, które niesie za sobą sponsoring sportu zaangażowanie w kolarstwo ma też wymiar społeczny. W ten sposób dajemy szansę młodym i utalentowanym sportowcom na udział w prestiżowej imprezie i potwierdzenie swoich umiejętności. To dla nas jednocześnie kolejna inicjatywa, poprzez którą możemy promować zdrowy i aktywny tryb życia  – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W 2020 roku w ramach UCI Nations Cup U23 odbędzie się sześć wyścigów, między innymi Gent – Wevelgem w Belgii, Wyścig Pokoju w Czechach i Tour de l’Avenir we Francji. ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie będzie nie tylko finałową imprezą cyklu, ale także ważnym sprawdzianem przed imprezami mistrzowskimi. Mistrzostwa Europy odbędą się 9-13 września we Włoszech (Trentino), a mistrzostwa świata 20-27 września w Szwajcarii (Aigle, Martigny). Sponsorem Tytularnym ORLEN Wyścigu Narodów jest PKN ORLEN.- Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów pokazał wielki potencjał rywalizacji reprezentacji narodowych. To z jednej strony nawiązanie do czasów, w których polscy kibice mogli dopingować kolarzy w biało-czerwonych koszulkach, z drugiej odkrywanie przyszłych gwiazd zawodowego peletonu. Ten wyścig pokazuje żywiołową i pełną emocji stronę kolarstwa. Cieszę się, że w przyszłym roku wspólnie z firmą PKN ORLEN będziemy mogli zaprosić wszystkich kibiców kolarstwa do Rzeszowa. Jestem przekonany, że po udanym debiucie wyścigu w gronie UCI Nations Cup U23 będziemy świadkami jeszcze ciekawszej walki najlepszych młodych kolarzy z całego świata – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.Wyścigi należące do UCI Nations Cup U23 cieszą się dużym prestiżem i uznaniem. Młodzi zwycięzcy często odgrywają później główne role w zawodowym peletonie. W wyścigach tego cyklu startowali między innymi Tom Dumoulin, Fernando Gaviria, czy Nairo Quintana, dziś uznawani za gwiazdy światowego kolarstwa. 

Wypowiedź Czesława Langa
Biuro Prasowe Lang Team
Foto ORLEN Wyścig Narodów 2019, Michał Kapusta

Przesłano: 06.11.2019