Gabriela Orvošová ma 19 lat, ma 191 cm wzrostu i gra na pozycji atakującej. Jako kadetka była zawodniczką TJ Sokol Šternberk, z którym w 2017 roku zdobyła złoty medal Mistrzostw Czech kadetek. W swojej kolekcji ma także medale Mistrzostw Czech seniorek wspólnie z VK UP Ołomuniec. W latach 2016, 2017, 2018 zdobyła srebrne, a w 2019 roku złoty medal Mistrzostw Czech. Wówczas grała w drużynie wspólnie z Andreą Kossanyiovą. W 2017, 2019 i 2020 roku sięgała również po Puchar Czech. W 2020 roku momencie przerwania rozgrywek ligowych zespół z Ołomuńca zajmował drugie miejsce w tabeli ustępując jedynie zespołowi Selmy Brno. Siatkarki z Ołomuńca nie mogły poprawić swojej pozycji w fazie play-off, bowiem rozgrywki zostały przerwane z powodu koronawirusa, a następnie zakończone bez ogłoszenia mistrza i medalistów.

Gabriela Orvošová jest także reprezentantką Czech. Wraz z koleżankami z reprezentacji w 2018 roku sięgnęła po brązowy medal Ligi Europejskiej, a rok później cieszyła się już ze zwycięstwa w tych rozgrywkach będąc jedną z głównych architektek tego sukcesu. Obecnie wraz z Andreą Kossanyiovą przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Czech.

Bartłomiej Piekarczyk:

Gabriela to kolejna zawodniczka młodego pokolenia, która w przyszłym sezonie będzie grała w naszej drużynie. Do tej pory grała w lidze czeskiej z dobrymi rezultatami i była wyróżniającą się zawodniczką. Szukaliśmy wzmocnienia na tej pozycji i wybór padł na Gabi przede wszystkim dlatego, że widzę w niej duży potencjał i to bardzo wszechstronna zawodniczka. TAURON Liga to będzie kolejny krok w jej siatkarskiej przygodzie. Cieszę się, że na swój pierwszy zagraniczny klub wybrała właśnie BKS i wierzę, że zadomowi się u nas bardzo dobrze, tak jak kiedyś Helena Horka, którą serdecznie pozdrawiam.


Gabriela witaj w Bielsku-Białej!


Biuro prasowe
BKS Stal Bielsko-Biała
źródło: CEV


Przesłano: 23.06.2020