Pierwsze przymiarki do rywali na Euro, ale przede wszystkim mozolne szlifowanie własnej formy. To najważniejsze zadania na najbliższe treningi ampfutbolowej reprezentacji Polski. W piątek w Warszawie rozpoczną się kolejne zgrupowanie kadry przygotowującej się do wrześniowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Krakowie.

To pierwsze zgrupowanie, na które zawodnicy przyjadą znając już grupowych rywali podczas finałowego turnieju. Losowanie odbyło się 2 lutego w Krakowie i nie było dla gospodarzy łaskawe. Część mediów nazwała grupę  A, w której wystąpią Polacy grupą śmierci. Los przydzielił Polsce, czwartą drużynę Europy Hiszpanię, groźną Ukrainę oraz  Szkocję. Nie chcieliśmy Hiszpanii, mamy ją, nie chcieliśmy Ukrainy to ją dostaliśmy. Teraz musimy się tak przygotować, by te przeszkody pokonać – mówił tuż po losowaniu trener Marek Dragosz.
Podczas zgrupowania poza treningami pojawią się pierwsze analizy rywali. Ale tak naprawdę istotą treningów, będzie jak zawsze poprawa własnej gry. Zwłaszcza organizacji gry w obronie i przejścia do ataku. Testowani będą także nowi zawodnicy.Reprezentanci spotkają się już w piątek. Treningi zostaną przeprowadzonej na Hali Piłkarskiej na warszawskim Bemowie.


ZGRUPOWANIE REPREZENTACJI POLSKI AMP FUTBOL 
14-16 lutego, Warszawa Hala Piłkarska ul. Księcia Bolesława 1/3
PLAN TRENINGÓW:
Sobota 10.30 – 12.30 i 17.00 – 19.00
Niedziela 10.00 – 12.00

Po każdym z treningów istnieje możliwość przeprowadzenia wywiadów z piłkarzami i trenerami. Kolejna konsultacja kadry za miesiąc. Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 13-20.09. Mecz otwarcia zostanie rozegrany na stadionie Cracovii.