Wszystkie mecze PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn rozgrywane w najbliższy weekend będą miały wyjątkową, biało-czerwoną oprawę, przed każdym meczem zaśpiewany zostanie także Mazurek Dąbrowskiego. Włączyliśmy się bowiem aktywnie w promowanie wspaniałej akcji naszego partnera – Biura Programu Niepodległa. Jesteśmy jedynymi ligami w Polsce, które w całości wspierają w ten sposób akcję „Niepodległa do hymnu”.

Od piątku do poniedziałku we wszystkich naszych halach będzie biało-czerwono. Będziemy w ten sposób zachęcali do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego w samo południe 11 listopada. W sumie w akcji wezmą udział tysiące kibiców na meczach a setki tysięcy dowie się o niej poprzez transmisje Polsatu Sport.

W ramach wspólnej akcji w halach naszych drużyn we wszystkich trzech ligach zostaną odśpiewane dwie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, a kibice będą korzystać z biało-czerwonej kartoniady. Akcja ma zachęcić do wyjątkowego wspólnego świętowania 11 listopada.

– To dla nas zaszczyt, że możemy włączyć się w obchody Święta Niepodległości – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego najbardziej kojarzy mi się właśnie ze sportem, bo słyszymy go przed meczami drużyn narodowych, odgrywany jest także w chwilach triumfów polskich sportowców. Zachęcam wszystkich, by w południe 11 listopada przyłączyli się do narodowego śpiewania hymnu, a wcześniej zaśpiewali go z nami w trakcie naszych meczów w PlusLidze, Lidze Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn.

– W myśl idei „Niepodległa dla wszystkich” Biuro Programu „Niepodległa zaprasza Polki, Polaków oraz przyjaciół Polski, do radosnego świętowania wydarzeń sprzed ponad stu lat poprzez wspólne odśpiewanie hymnu państwowego w samo południe Narodowego Święta Niepodległości przypadającego 11 listopada 
– mówi Jan Kowalski, Dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. – W nawiązaniu do naszej dobrej i owocnej współpracy zwracam się z zaproszeniem do włączenia się w akcję i zaangażowania społeczności sportowej we wspólne świętowanie. Nawiązując do zeszłorocznego sukcesu akcji, jestem przekonany, że idea wspólnego odśpiewania hymnu państwowego również w tym roku zgromadzi i połączy rzesze Polek i Polaków.Przypomnijmy, że współpraca Polskiej Ligi Siatkówki z „Niepodległą” trwa od dwóch lat i jest bardzo owocna. W minionych rozgrywkach wszystkie drużyny w naszych ligach eksponowały na koszulkach logotyp „Niepodległa”, włączając się w ten wyjątkowy sposób w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez nas kraj. Wcześniej promowaliśmy akcję pod hasłem „Chwała bohaterom”, która w wyjątkowy sposób miał uczcić osób walczących dla Polski.
Kamil Składowski
Dyrektor Działu Komunikacji PLS S.A.
Przesłano: 05.11.2019