Davide Ballerini (Deceuninck – Quick-Step) wygrał piąty, ostatni etap 77. Tour de Pologne z Zakopanego do Krakowa. Zwycięzcą całego wyścigu został jego kolega z drużyny Remco Evenepoel. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), który zajął czwarte miejsce.




Trasa piątego etapu tegorocznego Tour de Pologne wiodła z Zakopanego do Krakowa. Peleton miał do pokonania 188 kilometrów, a kolarze walczyli na trzech Górskich Premiach PZU – Ząb, Krowiarki, Góra Makowska – oraz na Lotnej Premii LOTTO w Czarnym Dunajcu. W żółtej koszulce lidera wystartował Remco Evenepoel, który został liderem po wspaniałym zwycięstwie w Bukowinie Tatrzańskiej. Na starcie nie pojawił się za to Richard Carapaz, który po kraksie na czwartym etapie wycofał się z rywalizacji.


Mimo upałów od początku w peletonie były próby ucieczek. Aktywnie jechał James Whelan (EF Pro Cycling), który zwyciężył na premii w Zębie. Dołączyli do niego Hugo Houle (Astana), Geoffrey Bouchard (AG2R) i Luke Rowe (Ineos), a potem także Przemysław Kasperkiewicz (Reprezentacja Polski). Premię lotną w Czarnym Dunajcu wygrał Bouchard, a kolejne dwie górskie premie padły łupem Kasperkiewicza.


Peleton systematycznie niwelował dochodzącą do pięciu minut stratę, a ostatecznie zlikwidował ucieczkę na rundach w Krakowie. Po raz kolejny o zwycięstwie decydował więc finisz z peletonu. Po zaciętej walce na ostatnich metrach najszybszy okazał się Davide Ballerini, który wyprzedził Pascala Ackermanna (Bora-Hansgrohe) oraz Alberto Dainese (Team Sunweb). Na dziewiątym miejscu finiszował Szymon Sajnok (CCC Team).


Zwycięzcą klasyfikacji generalnej CARREFOUR w 77. Tour de Pologne UCI World Tour został Remco Evenepoel. Belgijski kolarz uzyskał minutę i 52 sekundy przewagi nad Jakobem Fuglsangiem, a trzecie miejsce zajął Simon Yates. Tuż za podium wyścig zakończył Rafał Majka, który tym samym wygrał premię LOTOS dla Najlepszego Polaka. Najlepszym Góralem PZU został Patryk Stosz (Reprezentacja Polski), Najlepszym Sprinterem LOTOS Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), a Najaktywniejszym Zawodnikiem LOTTO Maciej Paterski (Reprezentacja Polski). Klasyfikację drużynową ENERGA wygrała ekipa Mitchelton-Scott.


Remco Evenepoel: Największe zwycięstwo odniósł Fabio Jakobsen, który walczył o życie, a dziś jego stan cały czas się poprawia i jest coraz lepiej. Kiedy dotarły do nas informacje, że został wybudzony ze śpiączki, nasz zespół dostał nowe siły i wielką motywację. Wygraliśmy etap wczoraj, wygraliśmy dzisiaj i triumfowaliśmy w klasyfikacji generalnej. Dominowaliśmy w tym wyścigu, a Fabio dodał nam sił pokazując jak walczyć.

LISTA STARTOWA V ETAPU 77. Tour de Pologne

Lp. Zawodnik Nr start. Team
1 CARAPAZ Richard 1 INS
2 DENNIS Rohan 2 INS
3 DOULL Owain 3 INS
4 DUNBAR Edward 4 INS
5 GOLAS Michal 5 INS
6 ROWE Luke 6 INS
7 BOUCHARD Geoffrey 11 ALM
8 DOMONT Axel 12 ALM
9 GASTAUER Ben 13 ALM
10 GODON Dorian 14 ALM
11 GOUGEARD Alexis 15 ALM
12 TANFIELD Harry 17 ALM
13 DE VREESE Laurens 21 AST
14 FUGLSANG Jakob 22 AST
15 GREGAARD WILSLY Jonas 23 AST
16 GIDICH Yevgeniy 24 AST
17 HOULE Hugo 25 AST
18 IZAGUIRRE INSAUSTI Ion 26 AST
19 NATAROV Yuriy 27 AST
20 CAVENDISH Mark 31 TBM
21 WRIGHT Fred 32 TBM
22 HAUSSLER Heinrich Friedrich 33 TBM
23 PADUN Mark 34 TBM
24 POELS Wouter 35 TBM
25 SIEBERG Marcel 36 TBM
26 BAUHAUS Phil 37 TBM
27 ACKERMANN Pascal 41 BOH
28 BODNAR Maciej 42 BOH
29 KONRAD Patrick 43 BOH
30 MAJKA Rafał 44 BOH
31 SCHACHMANN Maximilian 45 BOH
32 SCHWARZMANN Michael 46 BOH
33 SELIG Rudiger 47 BOH
34 BEVIN Patrick 51 CCC
35 GESCHKE Simon 52 CCC
36 GRADEK Kamil 53 CCC
37 MAŁECKI Kamil 54 CCC
38 SAJNOK Szymon 55 CCC
39 VALTER Attila 56 CCC
40 ZAKARIN Ilnur 57 CCC
41 ALLEGAERT Piet 61 COF
42 CLAEYS Dimitri 62 COF
43 HAAS Nathan 63 COF
44 HANSEN Jesper 64 COF
45 HERRADA Jose 65 COF
46 VERMOTE Julien 67 COF
47 BALLERINI Davide 71 DQT
48 CATTANEO Mattia 72 DQT
49 DEVENYNS Dries 73 DQT
50 EVENEPOEL Remco 74 DQT
51 KNOX James 76 DQT
52 SENECHAL Florian 77 DQT
53 LANGEVELD Sebastian 82 EF1
54 POWLESS Neilson 83 EF1
55 RUTSCH Jonas 84 EF1
56 SCULLY Thomas 85 EF1
57 WHELAN James 87 EF1
58 LE GAC Olivier 92 GFC
59 LIENHARD Fabian 93 GFC
60 MOLARD Rudy 94 GFC
61 ROUX Anthony 95 GFC
62 THOMAS Benjamin 97 GFC
63 BARBIER Rudy 101 ISN
64 BIERMANS Jenthe 102 ISN
65 BRANDLE Matthias 103 ISN
66 CATAFORD Alexander 104 ISN
67 PICCOLI James 105 ISN
68 RENARD Alexis 106 ISN
69 VAHTRA Norman 107 ISN
70 BEWLEY Samuel 111 MTS
71 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban 112 MTS
72 IMPEY Daryl 113 MTS
73 MEZGEC Luka 114 MTS
74 NIEVE Mikel 115 MTS
75 YATES Simon 116 MTS
76 PEAK Barnabas 117 MTS
77 ARCAS Jorge 121 MOV
78 ERVITI Imanol 122 MOV
79 MAS Luis Guillermo 123 MOV
80 MORA Sebastian 124 MOV
81 TORRES Albert 127 MOV
82 BATTISTELLA Samuele 131 NTT
83 DE BOD Stefan 132 NTT
84 GASPAROTTO Enrico 133 NTT
85 GIBBONS Ryan 134 NTT
86 KING Benjamin 135 NTT
87 MADER Gino 136 NTT
88 SUNDERLAND Dylan 137 NTT
89 CRAS Steff 141 LTS
90 DE GENDT Thomas 142 LTS
91 DEGENKOLB John 144 LTS
92 DIBBEN Jonathan 145 LTS
93 KLUGE Roger 146 LTS
94 WELLENS Tim 148 LTS
95 FOSS Tobias 152 TJV
96 HARPER Chris 153 TJV
97 PFINGSTEN Christoph 154 TJV
98 VINGEGAARD Jonas 155 TJV
99 VAN EMDEN Jos 156 TJV
100 VAN DER HOORN Taco 157 TJV
101 DAINESE Alberto 161 SUN
102 EEKHOFF Nils 162 SUN
103 HAMILTON Christopher 163 SUN
104 HINDLEY Jai 164 SUN
105 KELDERMAN Wilco 165 SUN
106 PEDERSEN Casper Phillip 166 SUN
107 STORK Florian 167 SUN
108 PEDERSEN Mads 171 TFS
109 LIEPINS Emils 172 TFS
110 MULLEN Ryan 173 TFS
111 KIRSCH Alex 174 TFS
112 SIMMONS Quinn 175 TFS
113 STUYVEN Jasper 176 TFS
114 THEUNS Edward 177 TFS
115 COSTA Rui 181 UAD
116 MCNULTY Brandon 182 UAD
117 MOLANDO BENAVIDES Juan Sebastian 183 UAD
118 OLIVEIRA Ivo 184 UAD
119 OLIVEIRA Rui 185 UAD
120 PHILIPSEN Jasper 186 UAD
121 ULISSI Diego 187 UAD
122 CHERNETSKII Sergei 191 GAZ
123 CHERKASOV Nikolai 192 GAZ
124 NEKRASOV Denis 193 GAZ
125 NYCH Artem 194 GAZ
126 ROVNY Ivan 195 GAZ
127 RIKUNOV Petr 196 GAZ
128 SCARONI Cristian 197 GAZ
129 BRAND Sam 201 TNN
130 KUSZTOR Peter 203 TNN
131 LOZANO RIBA David 204 TNN
132 PLANET Charles 206 TNN
133 POLI Umberto 207 TNN
134 BANASZEK Adrian 211 POL
135 BANASZEK Alan 212 POL
136 BERNAŚ Paweł 213 POL
137 BROŻYNA Piotr 214 POL
138 KASPERKIEWICZ Przemysław 215 POL
139 PATERSKI Maciej 216 POL
140 STOSZ Patryk 217 POL
ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 18:28:00





Premia Górska PZU II kat. - Ząb (10,0 km)

  Zawodnik Nr start. Team
1  WHELAN James 87 EF1
2  BOUCHARD Geoffrey 11 ALM
3  MADER Gino 136 NTT
4  VALTER Attila 56 CCC

Premia Lotna LOTTO - Czarny Dunajec (27,5 km)

  Zawodnik Nr start. Team
1  BOUCHARD Geoffrey 11 ALM
2  HOULE Hugo 25 AST
3  WHELAN James 87 EF1

Premia Górska PZU I kat. - Krowiarki (57,9 km)

  Zawodnik Nr start. Team
1  KASPERKIEWICZ Przemysław 215 POL
2  WHELAN James 87 EF1
3  BOUCHARD Geoffrey 11 ALM
4  ROWE Luke 6 INS
5  HOULE Hugo 25 AST

Premia Górska PZU II kat. - Góra Makowska (87,3 km)

  Zawodnik Nr start. Team
1  KASPERKIEWICZ Przemysław 215 POL
2  BOUCHARD Geoffrey 11 ALM
3  HOULE Hugo 25 AST
4  ROWE Luke 6 INS
ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 18:28:00

WYNIKI ETAPU

  Zawodnik Nr start. Team Bon. Czas   Kary
1 BALLERINI Davide 71 DQT - 10s 04h 31' 22'' 20p  
2 ACKERMANN Pascal 41 BOH - 6s + 00' 00'' 19p  
3 DAINESE Alberto 161 SUN - 4s + 00' 00'' 18p  
4 GIBBONS Ryan 134 NTT + 00' 00'' 17p  
5 PHILIPSEN Jasper 186 UAD + 00' 00'' 16p  
6 BARBIER Rudy 101 ISN + 00' 00'' 15p  
7 MOLANDO BENAVIDES Juan Sebastian 183 UAD + 00' 00'' 14p  
8 BAUHAUS Phil 37 TBM + 00' 00'' 13p  
9 SAJNOK Szymon 55 CCC + 00' 00'' 12p  
10 TORRES Albert 127 MOV + 00' 00'' 11p  
11 LIENHARD Fabian 93 GFC + 00' 00'' 10p  
12 DEGENKOLB John 144 LTS + 00' 00'' 9p  
13 ALLEGAERT Piet 61 COF + 00' 00'' 8p  
14 STUYVEN Jasper 176 TFS + 00' 00'' 7p  
15 RUTSCH Jonas 84 EF1 + 00' 00'' 6p  
16 MEZGEC Luka 114 MTS + 00' 00'' 5p  
17 STOSZ Patryk 217 POL + 00' 00'' 4p  
18 PLANET Charles 206 TNN + 00' 00'' 3p  
19 SENECHAL Florian 77 DQT + 00' 00'' 2p  
20 VINGEGAARD Jonas 155 TJV + 00' 00'' 1p  
21 PEDERSEN Casper Phillip 166 SUN + 00' 00''    
22 MAŁECKI Kamil 54 CCC + 00' 00''    
23 MORA Sebastian 124 MOV + 00' 00''    
24 SCHACHMANN Maximilian 45 BOH + 00' 00''    
25 ROVNY Ivan 195 GAZ + 00' 00''    
26 SIMMONS Quinn 175 TFS + 00' 00''    
27 COSTA Rui 181 UAD + 00' 00''    
28 ULISSI Diego 187 UAD + 00' 00''    
29 KUSZTOR Peter 203 TNN + 00' 00''    
30 HOULE Hugo 25 AST - 2s + 00' 00''    
31 SCARONI Cristian 197 GAZ + 00' 00''    
32 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban 112 MTS + 00' 00''    
33 ROUX Anthony 95 GFC + 00' 00''    
34 DE BOD Stefan 132 NTT + 00' 00''    
35 PFINGSTEN Christoph 154 TJV + 00' 00''    
36 KELDERMAN Wilco 165 SUN + 00' 00''    
37 VAHTRA Norman 107 ISN + 00' 00''    
38 HINDLEY Jai 164 SUN + 00' 00''    
39 BEVIN Patrick 51 CCC + 00' 00''    
40 FOSS Tobias 152 TJV + 00' 00''    
41 VALTER Attila 56 CCC + 00' 00''    
42 YATES Simon 116 MTS + 00' 00''    
43 CHERNETSKII Sergei 191 GAZ + 00' 00''    
44 HANSEN Jesper 64 COF + 00' 00''    
45 THOMAS Benjamin 97 GFC + 00' 00''    
46 NIEVE Mikel 115 MTS + 00' 00''    
47 WELLENS Tim 148 LTS + 00' 00''    
48 CHERKASOV Nikolai 192 GAZ + 00' 00''    
49 ARCAS Jorge 121 MOV + 00' 00''    
50 MOLARD Rudy 94 GFC + 00' 00''    
51 BIERMANS Jenthe 102 ISN + 00' 00''    
52 NEKRASOV Denis 193 GAZ + 00' 00''    
53 BROŻYNA Piotr 214 POL + 00' 00''    
54 STORK Florian 167 SUN + 00' 00''    
55 HARPER Chris 153 TJV + 00' 00''    
56 GOLAS Michal 5 INS + 00' 00''    
57 ERVITI Imanol 122 MOV + 00' 00''    
58 HAMILTON Christopher 163 SUN + 00' 00''    
59 MAJKA Rafał 44 BOH + 00' 00''    
60 GIDICH Yevgeniy 24 AST + 00' 00''    
61 CLAEYS Dimitri 62 COF + 00' 00''    
62 GESCHKE Simon 52 CCC + 00' 00''    
63 NYCH Artem 194 GAZ + 00' 00''    
64 LE GAC Olivier 92 GFC + 00' 00''    
65 PATERSKI Maciej 216 POL + 00' 00''    
66 PADUN Mark 34 TBM + 00' 00''    
67 GASTAUER Ben 13 ALM + 00' 00''    
68 CRAS Steff 141 LTS + 00' 00''    
69 MAS Luis Guillermo 123 MOV + 00' 00''    
70 GREGAARD WILSLY Jonas 23 AST + 00' 00''    
71 THEUNS Edward 177 TFS + 00' 00''    
72 HERRADA Jose 65 COF + 00' 00''    
73 IZAGUIRRE INSAUSTI Ion 26 AST + 00' 00''    
74 KING Benjamin 135 NTT + 00' 00''    
75 POWLESS Neilson 83 EF1 + 00' 00''    
76 EVENEPOEL Remco 74 DQT + 00' 00''    
77 DEVENYNS Dries 73 DQT + 00' 00''    
78 FUGLSANG Jakob 22 AST + 00' 00''    
79 ZAKARIN Ilnur 57 CCC + 00' 00''    
80 DOULL Owain 3 INS + 00' 00''    
81 DUNBAR Edward 4 INS + 00' 00''    
82 NATAROV Yuriy 27 AST + 00' 00''    
83 EEKHOFF Nils 162 SUN + 00' 00''    
84 BERNAŚ Paweł 213 POL + 00' 00''    
85 LIEPINS Emils 172 TFS + 00' 00''    
86 DOMONT Axel 12 ALM + 00' 00''    
87 BOUCHARD Geoffrey 11 ALM - 3s + 00' 15''    
88 SELIG Rudiger 47 BOH + 00' 20''    
89 MCNULTY Brandon 182 UAD + 00' 20''    
90 HAUSSLER Heinrich Friedrich 33 TBM + 00' 20''    
91 KLUGE Roger 146 LTS + 00' 28''    
92 MULLEN Ryan 173 TFS + 00' 32''    
93 PEDERSEN Mads 171 TFS + 00' 39''    
94 LOZANO RIBA David 204 TNN + 00' 39''    
95 BRAND Sam 201 TNN + 00' 39''    
96 TANFIELD Harry 17 ALM + 00' 39''    
97 GASPAROTTO Enrico 133 NTT + 00' 39''    
98 GOUGEARD Alexis 15 ALM + 00' 39''    
99 RENARD Alexis 106 ISN + 00' 39''    
100 GODON Dorian 14 ALM + 00' 39''    
101 CAVENDISH Mark 31 TBM + 00' 39''    
102 WHELAN James 87 EF1 - 1s + 00' 39''    
103 SIEBERG Marcel 36 TBM + 00' 39''    
104 VAN DER HOORN Taco 157 TJV + 00' 39''    
105 LANGEVELD Sebastian 82 EF1 + 00' 39''    
106 GRADEK Kamil 53 CCC + 00' 39''    
107 DE GENDT Thomas 142 LTS + 00' 56''    
108 POELS Wouter 35 TBM + 00' 56''    
109 ROWE Luke 6 INS + 00' 56''    
110 DENNIS Rohan 2 INS + 00' 56''    
111 KIRSCH Alex 174 TFS + 00' 56''    
112 SCHWARZMANN Michael 46 BOH + 00' 56''    
113 BRANDLE Matthias 103 ISN + 01' 07''    
114 BANASZEK Adrian 211 POL + 01' 07''    
115 VERMOTE Julien 67 COF + 01' 17''    
116 MADER Gino 136 NTT + 01' 17''    
117 SCULLY Thomas 85 EF1 + 01' 43''    
118 WRIGHT Fred 32 TBM + 01' 57''    
119 IMPEY Daryl 113 MTS + 01' 57''    
120 BEWLEY Samuel 111 MTS + 02' 00''    
121 PEAK Barnabas 117 MTS + 02' 00''    
122 VAN EMDEN Jos 156 TJV + 02' 38''    
123 KNOX James 76 DQT + 02' 38''    
124 DE VREESE Laurens 21 AST + 02' 39''    
125 CATAFORD Alexander 104 ISN + 02' 53''    
126 PICCOLI James 105 ISN + 02' 53''    
127 BATTISTELLA Samuele 131 NTT + 02' 53''    
128 CATTANEO Mattia 72 DQT + 02' 53''    
129 BODNAR Maciej 42 BOH + 02' 54''    
130 SUNDERLAND Dylan 137 NTT + 02' 54''    
131 OLIVEIRA Rui 185 UAD + 02' 54''    
132 HAAS Nathan 63 COF + 04' 05''    
133 KONRAD Patrick 43 BOH + 04' 05''    
134 RIKUNOV Petr 196 GAZ + 04' 05''    
135 DIBBEN Jonathan 145 LTS + 04' 06''    
136 BANASZEK Alan 212 POL + 05' 01''    
137 POLI Umberto 207 TNN + 09' 27''    
138 KASPERKIEWICZ Przemysław 215 POL + 09' 30''    
OLIVEIRA Ivo 184 UAD DNS    
CARAPAZ Richard 1 INS DNS    
ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 18:57:18

KLASYFIKACJA NAJLEPSZY SPRINTER LOTOS

  Zawodnik Nr start. Team Punkty
1 BALLERINI Davide 71 DQT 20
2 ACKERMANN Pascal 41 BOH 19
3 DAINESE Alberto 161 SUN 18
4 GIBBONS Ryan 134 NTT 17
5 PHILIPSEN Jasper 186 UAD 16
6 BARBIER Rudy 101 ISN 15
7 MOLANDO BENAVIDES Juan Sebastian 183 UAD 14
8 BAUHAUS Phil 37 TBM 13
9 SAJNOK Szymon 55 CCC 12
10 TORRES Albert 127 MOV 11
11 LIENHARD Fabian 93 GFC 10
12 DEGENKOLB John 144 LTS 9
13 ALLEGAERT Piet 61 COF 8
14 STUYVEN Jasper 176 TFS 7
15 RUTSCH Jonas 84 EF1 6
16 MEZGEC Luka 114 MTS 5
17 STOSZ Patryk 217 POL 4
18 PLANET Charles 206 TNN 3
19 SENECHAL Florian 77 DQT 2
20 VINGEGAARD Jonas 155 TJV 1
ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 18:59:07

KLASYFIKACJA NAJLEPSZY GÓRAL PZU

Ząb (10,0 km)

  Zawodnik Nr start. Team Punkty
1 WHELAN James 87 EF1 5
2 BOUCHARD Geoffrey 11 ALM 3
3 MADER Gino 136 NTT 2
4 VALTER Attila 56 CCC 1

Krowiarki (57,9 km)

  Zawodnik Nr start. Team Punkty
1 KASPERKIEWICZ Przemysław 215 POL 10
2 WHELAN James 87 EF1 7
3 BOUCHARD Geoffrey 11 ALM 5
4 ROWE Luke 6 INS 3
5 HOULE Hugo 25 AST 2

Góra Makowska (87,3 km)

  Zawodnik Nr start. Team Punkty
1 KASPERKIEWICZ Przemysław 215 POL 5
2 BOUCHARD Geoffrey 11 ALM 3
3 HOULE Hugo 25 AST 2
4 ROWE Luke 6 INS 1
ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 19:01:11

KLASYFIKACJA NAJAKTYWNIEJSZY ZAWODNIK LOTTO

Czarny Dunajec (27,5 km)

  Zawodnik Nr start. Team Punkty
1 BOUCHARD Geoffrey 11 ALM 3
2 HOULE Hugo 25 AST 2
3 WHELAN James 87 EF1 1
ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 19:01:13

KLASYFIKACJA GENERALNA CARREFOUR

  Zawodnik Nr start. Team Czas Strata
1 EVENEPOEL Remco 74 DQT 21h 29' 50''  
2 FUGLSANG Jakob 22 AST 21h 31' 42'' + 01' 52''
3 YATES Simon 116 MTS 21h 32' 18'' + 02' 28''
4 MAJKA Rafał 44 BOH 21h 32' 22'' + 02' 32''
5 ULISSI Diego 187 UAD 21h 32' 59'' + 03' 09''
6 MAŁECKI Kamil 54 CCC 21h 33' 02'' + 03' 12''
7 KELDERMAN Wilco 165 SUN 21h 33' 05'' + 03' 15''
8 VINGEGAARD Jonas 155 TJV 21h 33' 08'' + 03' 18''
9 NIEVE Mikel 115 MTS 21h 33' 08'' + 03' 18''
10 COSTA Rui 181 UAD 21h 33' 09'' + 03' 19''
11 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban 112 MTS 21h 33' 09'' + 03' 19''
12 WELLENS Tim 148 LTS 21h 33' 09'' + 03' 19''
13 SCHACHMANN Maximilian 45 BOH 21h 33' 09'' + 03' 19''
14 HINDLEY Jai 164 SUN 21h 33' 09'' + 03' 19''
15 MOLARD Rudy 94 GFC 21h 33' 17'' + 03' 27''
16 SIMMONS Quinn 175 TFS 21h 33' 59'' + 04' 09''
17 HAMILTON Christopher 163 SUN 21h 34' 05'' + 04' 15''
18 HANSEN Jesper 64 COF 21h 34' 43'' + 04' 53''
19 FOSS Tobias 152 TJV 21h 36' 08'' + 06' 18''
20 IZAGUIRRE INSAUSTI Ion 26 AST 21h 36' 08'' + 06' 18''
21 KONRAD Patrick 43 BOH 21h 37' 14'' + 07' 24''
22 WHELAN James 87 EF1 21h 37' 40'' + 07' 50''
23 GESCHKE Simon 52 CCC 21h 38' 13'' + 08' 23''
24 HOULE Hugo 25 AST 21h 38' 42'' + 08' 52''
25 POWLESS Neilson 83 EF1 21h 38' 42'' + 08' 52''
26 DUNBAR Edward 4 INS 21h 38' 42'' + 08' 52''
27 VALTER Attila 56 CCC 21h 38' 44'' + 08' 54''
28 CHERNETSKII Sergei 191 GAZ 21h 38' 44'' + 08' 54''
29 PEDERSEN Casper Phillip 166 SUN 21h 38' 44'' + 08' 54''
30 CRAS Steff 141 LTS 21h 38' 44'' + 08' 54''
31 BROŻYNA Piotr 214 POL 21h 38' 44'' + 08' 54''
32 ZAKARIN Ilnur 57 CCC 21h 38' 44'' + 08' 54''
33 HERRADA Jose 65 COF 21h 38' 52'' + 09' 02''
34 ROUX Anthony 95 GFC 21h 39' 24'' + 09' 34''
35 POELS Wouter 35 TBM 21h 39' 47'' + 09' 57''
36 BOUCHARD Geoffrey 11 ALM 21h 39' 50'' + 10' 00''
37 ERVITI Imanol 122 MOV 21h 40' 08'' + 10' 18''
38 GASTAUER Ben 13 ALM 21h 40' 29'' + 10' 39''
39 NATAROV Yuriy 27 AST 21h 40' 43'' + 10' 53''
40 PICCOLI James 105 ISN 21h 42' 54'' + 13' 04''
41 BIERMANS Jenthe 102 ISN 21h 43' 03'' + 13' 13''
42 CATAFORD Alexander 104 ISN 21h 43' 09'' + 13' 19''
43 MAS Luis Guillermo 123 MOV 21h 43' 11'' + 13' 21''
44 LE GAC Olivier 92 GFC 21h 43' 26'' + 13' 36''
45 THOMAS Benjamin 97 GFC 21h 43' 28'' + 13' 38''
46 STORK Florian 167 SUN 21h 43' 31'' + 13' 41''
47 DOULL Owain 3 INS 21h 43' 47'' + 13' 57''
48 STUYVEN Jasper 176 TFS 21h 44' 06'' + 14' 16''
49 ROVNY Ivan 195 GAZ 21h 44' 49'' + 14' 59''
50 NYCH Artem 194 GAZ 21h 44' 58'' + 15' 08''
51 CLAEYS Dimitri 62 COF 21h 46' 10'' + 16' 20''
52 ARCAS Jorge 121 MOV 21h 46' 27'' + 16' 37''
53 MCNULTY Brandon 182 UAD 21h 46' 34'' + 16' 44''
54 BATTISTELLA Samuele 131 NTT 21h 46' 36'' + 16' 46''
55 KING Benjamin 135 NTT 21h 47' 41'' + 17' 51''
56 MEZGEC Luka 114 MTS 21h 48' 52'' + 19' 02''
57 HAAS Nathan 63 COF 21h 49' 45'' + 19' 55''
58 HARPER Chris 153 TJV 21h 50' 48'' + 20' 58''
59 CHERKASOV Nikolai 192 GAZ 21h 51' 06'' + 21' 16''
60 GASPAROTTO Enrico 133 NTT 21h 51' 37'' + 21' 47''
61 PADUN Mark 34 TBM 21h 52' 13'' + 22' 23''
62 ROWE Luke 6 INS 21h 52' 30'' + 22' 40''
63 PFINGSTEN Christoph 154 TJV 21h 52' 31'' + 22' 41''
64 PHILIPSEN Jasper 186 UAD 21h 52' 47'' + 22' 57''
65 THEUNS Edward 177 TFS 21h 52' 47'' + 22' 57''
66 GOUGEARD Alexis 15 ALM 21h 52' 54'' + 23' 04''
67 BERNAŚ Paweł 213 POL 21h 53' 23'' + 23' 33''
68 DEVENYNS Dries 73 DQT 21h 53' 42'' + 23' 52''
69 DOMONT Axel 12 ALM 21h 54' 10'' + 24' 20''
70 SENECHAL Florian 77 DQT 21h 54' 29'' + 24' 39''
71 NEKRASOV Denis 193 GAZ 21h 54' 40'' + 24' 50''
72 BALLERINI Davide 71 DQT 21h 55' 22'' + 25' 32''
73 GODON Dorian 14 ALM 21h 55' 36'' + 25' 46''
74 LIENHARD Fabian 93 GFC 21h 55' 51'' + 26' 01''
75 VERMOTE Julien 67 COF 21h 56' 14'' + 26' 24''
76 GOLAS Michal 5 INS 21h 56' 22'' + 26' 32''
77 CATTANEO Mattia 72 DQT 21h 56' 35'' + 26' 45''
78 DENNIS Rohan 2 INS 21h 56' 47'' + 26' 57''
79 GREGAARD WILSLY Jonas 23 AST 21h 56' 48'' + 26' 58''
80 VAN DER HOORN Taco 157 TJV 21h 57' 15'' + 27' 25''
81 PLANET Charles 206 TNN 21h 57' 45'' + 27' 55''
82 GIBBONS Ryan 134 NTT 21h 57' 58'' + 28' 08''
83 RUTSCH Jonas 84 EF1 21h 58' 16'' + 28' 26''
84 STOSZ Patryk 217 POL 21h 58' 25'' + 28' 35''
85 VAN EMDEN Jos 156 TJV 21h 58' 25'' + 28' 35''
86 ALLEGAERT Piet 61 COF 21h 58' 28'' + 28' 38''
87 KNOX James 76 DQT 21h 59' 36'' + 29' 46''
88 TORRES Albert 127 MOV 22h 00' 01'' + 30' 11''
89 HAUSSLER Heinrich Friedrich 33 TBM 22h 00' 27'' + 30' 37''
90 IMPEY Daryl 113 MTS 22h 00' 29'' + 30' 39''
91 MADER Gino 136 NTT 22h 01' 12'' + 31' 22''
92 BEVIN Patrick 51 CCC 22h 01' 39'' + 31' 49''
93 DEGENKOLB John 144 LTS 22h 02' 05'' + 32' 15''
94 WRIGHT Fred 32 TBM 22h 02' 05'' + 32' 15''
95 RIKUNOV Petr 196 GAZ 22h 02' 19'' + 32' 29''
96 GRADEK Kamil 53 CCC 22h 03' 37'' + 33' 47''
97 LOZANO RIBA David 204 TNN 22h 03' 37'' + 33' 47''
98 BEWLEY Samuel 111 MTS 22h 03' 49'' + 33' 59''
99 KUSZTOR Peter 203 TNN 22h 03' 55'' + 34' 05''
100 PATERSKI Maciej 216 POL 22h 04' 35'' + 34' 45''
101 RENARD Alexis 106 ISN 22h 04' 50'' + 35' 00''
102 MULLEN Ryan 173 TFS 22h 05' 15'' + 35' 25''
103 DE BOD Stefan 132 NTT 22h 05' 54'' + 36' 04''
104 ACKERMANN Pascal 41 BOH 22h 06' 17'' + 36' 27''
105 SCULLY Thomas 85 EF1 22h 07' 32'' + 37' 42''
106 MORA Sebastian 124 MOV 22h 07' 48'' + 37' 58''
107 GIDICH Yevgeniy 24 AST 22h 08' 06'' + 38' 16''
108 SCHWARZMANN Michael 46 BOH 22h 08' 49'' + 38' 59''
109 PEAK Barnabas 117 MTS 22h 09' 40'' + 39' 50''
110 BAUHAUS Phil 37 TBM 22h 10' 03'' + 40' 13''
111 SELIG Rudiger 47 BOH 22h 10' 05'' + 40' 15''
112 SAJNOK Szymon 55 CCC 22h 10' 06'' + 40' 16''
113 PEDERSEN Mads 171 TFS 22h 10' 14'' + 40' 24''
114 LIEPINS Emils 172 TFS 22h 10' 19'' + 40' 29''
115 BRAND Sam 201 TNN 22h 11' 38'' + 41' 48''
116 SCARONI Cristian 197 GAZ 22h 13' 29'' + 43' 39''
117 BODNAR Maciej 42 BOH 22h 14' 40'' + 44' 50''
118 DAINESE Alberto 161 SUN 22h 15' 04'' + 45' 14''
119 DE GENDT Thomas 142 LTS 22h 16' 45'' + 46' 55''
120 SIEBERG Marcel 36 TBM 22h 17' 01'' + 47' 11''
121 DE VREESE Laurens 21 AST 22h 17' 11'' + 47' 21''
122 OLIVEIRA Rui 185 UAD 22h 17' 26'' + 47' 36''
123 BARBIER Rudy 101 ISN 22h 17' 46'' + 47' 56''
124 KLUGE Roger 146 LTS 22h 18' 14'' + 48' 24''
125 BANASZEK Adrian 211 POL 22h 18' 53'' + 49' 03''
126 EEKHOFF Nils 162 SUN 22h 19' 06'' + 49' 16''
127 KASPERKIEWICZ Przemysław 215 POL 22h 19' 28'' + 49' 38''
128 VAHTRA Norman 107 ISN 22h 19' 37'' + 49' 47''
129 MOLANDO BENAVIDES Juan Sebastian 183 UAD 22h 20' 19'' + 50' 29''
130 SUNDERLAND Dylan 137 NTT 22h 20' 25'' + 50' 35''
131 KIRSCH Alex 174 TFS 22h 20' 27'' + 50' 37''
132 LANGEVELD Sebastian 82 EF1 22h 21' 04'' + 51' 14''
133 BRANDLE Matthias 103 ISN 22h 21' 13'' + 51' 23''
134 TANFIELD Harry 17 ALM 22h 22' 33'' + 52' 43''
135 DIBBEN Jonathan 145 LTS 22h 27' 21'' + 57' 31''
136 BANASZEK Alan 212 POL 22h 28' 17'' + 58' 27''
137 CAVENDISH Mark 31 TBM 22h 29' 17'' + 59' 27''
138 POLI Umberto 207 TNN 22h 38' 24'' + 01h 08' 34''
ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 19:01:13

KLASYFIKACJA NAJLEPSZA DRUŻYNA

  Team Czas Strata
1 MITCHELTON SCOTT MTS 64h 38' 39''  
2 BORA-HANSGROHE BOH 64h 38' 40'' + 00' 01''
3 TEAM SUNWEB SUN 64h 40' 19'' + 01' 40''
4 ASTANA PRO TEAM AST 64h 46' 40'' + 08' 01''
5 CCC TEAM CCC 64h 50' 05'' + 11' 26''
6 UAE TEAM EMIRATES UAD 64h 52' 28'' + 13' 49''
7 TEAM JUMBO - VISMA TJV 64h 53' 05'' + 14' 26''
8 GROUPAMA - FDJ GFC 64h 53' 32'' + 14' 53''
9 TEAM INEOS INS 64h 53' 46'' + 15' 07''
10 COFIDIS COF 64h 54' 56'' + 16' 17''
11 ISRAEL START - UP NATION ISN 65h 03' 20'' + 24' 41''
12 DECEUNINCK – QUICK-STEP DQT 65h 04' 09'' + 25' 30''
13 AG2R LA MONDIALE ALM 65h 06' 03'' + 27' 24''
14 LOTTO - SOUDAL LTS 65h 06' 06'' + 27' 27''
15 GAZPROM-RUSVELO GAZ 65h 08' 30'' + 29' 51''
16 TREK-SEGAFREDO TFS 65h 09' 21'' + 30' 42''
17 MOVISTAR TEAM MOV 65h 09' 46'' + 31' 07''
18 EF PRO CYCLING EF1 65h 11' 52'' + 33' 13''
19 NTT PRO CYCLING TEAM NTT 65h 13' 25'' + 34' 46''
20 BAHRAIN - McLAREN TBM 65h 21' 20'' + 42' 41''
21 REPREZENTACJA POLSKI POL 65h 26' 03'' + 47' 24''
22 TEAM NOVO NORDISK TNN 65h 59' 36'' + 01h 20' 57''
ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 19:01:13

OFICJALNE WYNIKI (PDF) TUTAJ >> ;

Biuro Prasowe Lang Team

LANG TEAM Sp. z o.o.

RETRANSMISJA TVP Sport: TUTAJ >>



O
statnia aktualizacja: 10.08.2020 10:24