Czwarty, królewski etap Tour de Pologne, to prawdziwe wyzwanie nawet dla najlepszych górali. Trasa etapu liczy 153 kilometry, a kolarze wystartują sprzed kompleksu BUKOVINA Resort, stałego partnera wyścigu. Do pokonania będą mieli trzy rundy po 48,5 km każda. Na każdej znajdują się również po dwie Górskie Premie PZU pierwszej kategorii – Ściana HARNAŚ oraz Ściana BUKOVINA. Po pokonaniu sześciu niezwykle wymagających podjazdów kolarze zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. Ten etap może być decydujący w walce o zwycięstwo w klasyfikacji

Richard Carapaz (Team Ineos) wygrał trzeci etap 77. Tour de Pologne UCI World Tour z Wadowic do Bielska-Białej. Ekwadorski kolarz wyprzedził na finiszu Diego Ulissiego (UAE Team Emirates) i Rudy’ego Molarda (Groupama FDJ) i został nowym liderem wyścigu.

Czwarty etap 77. Tour de Pologne z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej liczy 153 kilometry.


Przesłano: 07.08.2020 21:13W koszulce lidera jedzie Richard Carapaz 

W sobotę 8 sierpnia i w niedzielę 9 sierpnia na tatrzańskich drogach odbędą się kolejne etapy 77. Tour de Pologne. Z tego też powodu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Zachęcamy do zapoznania się z mapą tych utrudnień.

08.08.2020 ETAP 4 – BUKOVINA RESORT – BUKOWINA TATRZAŃSKA

Czwarty, królewski etap Tour de Pologne, to prawdziwe wyzwanie nawet dla najlepszych górali. Trasa etapu liczy 153 kilometry, a kolarze wystartują sprzed kompleksu BUKOVINA Resort, stałego partnera wyścigu. Do pokonania będą mieli trzy rundy po 48,5 km każda. Na każdej znajdują się również po dwie Górskie Premie PZU pierwszej kategorii – Ściana HARNAŚ oraz Ściana BUKOVINA. Po pokonaniu sześciu niezwykle wymagających podjazdów kolarze zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. Ten etap może być decydujący w walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

09.08.2020 ETAP 5ZAKOPANE – KRAKÓW

Finałowy etap 77. Tour de Pologne rozpocznie się w Zakopanem, stolicy polskich Tatr. Tuż po starcie na kolarzy czeka Górska Premia PZU drugiej kategorii Ząb, a później Lotna Premia LOTTO w Czarnym Dunajcu. Na trasie znajdują się także Górska Premia PZU pierwszej kategorii Krowiarki oraz drugiej kategorii Góra Makowska. Później trasa wiedzie w dół, w stronę Krakowa, gdzie zakończy się 77. Tour de Pologne. Zanim to nastąpi kolarze pokonają trzy rundy po 4 kilometry każda i zafiniszują przy Błoniach.

 

Informacja o możliwych utrudnieniach w ruchu:

 

8 sierpnia 2020 r.


Około godz. 12.00 drogi zostaną zamknięte i NA CZAS PRZEJAZDU KOLARZY BĘDĄ NIEPRZEJEZDNE ( do godz. 19:00 ). Możliwe czasowe otwarcie dróg – dotyczy to głównie Drogi Krajowej K-49 prowadzącej do przejścia granicznego w Jurgowie. Tam utrudnienia mogą występować maksymalnie przez ok. 20 minut. Ulica Kościuszki w Bukowinie Tatrzańskiej od ronda Klin, aż do ronda w dolnej Bukowinie ( K-49 ) zostanie całkowicie wyłączona z ruchu ok. g 12.00. W tym rejonie od godziny 6.00 możliwe utrudnienia w ruchu drogowym. Po przejeździe kolarzy drogi zostaną natychmiast udrożnione. Pojazdy utrudniające przejazd przez Rondo Klin na kierunku przejście graniczne Łysa Polana - Morskie Oko będą odholowywane.

Należy bezwzględnie stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów i inne osoby uczestniczące w zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego.

Droga Krajowa K-47 (zakopianka) będzie przejezdna bez utrudnień.

 

9 sierpnia 2020 r.


Od godz. 12.00 całkowicie zamknięta będzie ul. Powstańców Śląskich w Zakopanem na całej długości, aż do osiedla Karpielówka w Kościelisku (skręt na Salamandrę) i NA CZAS PRZEJAZDU KOLARZY BĘDĄ NIEPRZEJEZDNE. Po przejeździe kolarzy drogi zostaną natychmiast udrożnione. Możliwe czasowe utrudnienia w tym rejonie.  Kolarze pojadą ul. Powstańców Śląskich, Nędzy Kubińca, Salamandra, Słodyczki, Nowe Bystre, Ząb, Bustryk i dalej kierunek Czarny Dunajec.

Należy bezwzględnie stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów i inne osoby uczestniczące w zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego.

Droga Krajowa K-47 (zakopianka) będzie przejezdna bez utrudnień.

 

UWAGA! Na trasie przejazdu wyścigu zostaną umieszczone dodatkowe znaki B-36 "zakaz zatrzymywania się" wraz z tabliczką T-24 "tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela". Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie dróg.

 
źródło: zakopane.policja.gov.pl

WAŻNE: Nowe taryfy opłat za usunięcie pojazdu i parking strzeżony
RELACJE TVP Sport, komentarze, wypowiedzi na żywo i po etapie: TUTAJ >> (początek transmisji 14:20 - 8 sierpnia 2020 r.) Transmisja od godz. 15:00 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacja mobilna, a od godz. 17:30 w TVP 1


CZYTAJ WIĘCEJ: SPORT