| Źródło: LANG TEAM Biuro Prasowe / tdp.infocity.pl
77. Tour de Pologne: Richard Carapaz zdobywa Bielsko-Białą i żółtą koszulkę lidera
LISTA STARTOWA
Lp. | Zawodnik | Nr start. | Team |
1 | CARAPAZ Richard | 1 | INS |
2 | DENNIS Rohan | 2 | INS |
3 | DOULL Owain | 3 | INS |
4 | DUNBAR Edward | 4 | INS |
5 | GOLAS Michal | 5 | INS |
6 | ROWE Luke | 6 | INS |
7 | STANNARD Ian | 7 | INS |
8 | BOUCHARD Geoffrey | 11 | ALM |
9 | DOMONT Axel | 12 | ALM |
10 | GASTAUER Ben | 13 | ALM |
11 | GODON Dorian | 14 | ALM |
12 | GOUGEARD Alexis | 15 | ALM |
13 | JAUREGUI Quentin | 16 | ALM |
14 | TANFIELD Harry | 17 | ALM |
15 | DE VREESE Laurens | 21 | AST |
16 | FUGLSANG Jakob | 22 | AST |
17 | GREGAARD WILSLY Jonas | 23 | AST |
18 | GIDICH Yevgeniy | 24 | AST |
19 | HOULE Hugo | 25 | AST |
20 | IZAGUIRRE INSAUSTI Ion | 26 | AST |
21 | NATAROV Yuriy | 27 | AST |
22 | CAVENDISH Mark | 31 | TBM |
23 | WRIGHT Fred | 32 | TBM |
24 | HAUSSLER Heinrich Friedrich | 33 | TBM |
25 | PADUN Mark | 34 | TBM |
26 | POELS Wouter | 35 | TBM |
27 | SIEBERG Marcel | 36 | TBM |
28 | BAUHAUS Phil | 37 | TBM |
29 | ACKERMANN Pascal | 41 | BOH |
30 | BODNAR Maciej | 42 | BOH |
31 | KONRAD Patrick | 43 | BOH |
32 | MAJKA Rafał | 44 | BOH |
33 | SCHACHMANN Maximilian | 45 | BOH |
34 | SCHWARZMANN Michael | 46 | BOH |
35 | SELIG Rudiger | 47 | BOH |
36 | BEVIN Patrick | 51 | CCC |
37 | GESCHKE Simon | 52 | CCC |
38 | GRADEK Kamil | 53 | CCC |
39 | MAŁECKI Kamil | 54 | CCC |
40 | SAJNOK Szymon | 55 | CCC |
41 | VALTER Attila | 56 | CCC |
42 | ZAKARIN Ilnur | 57 | CCC |
43 | ALLEGAERT Piet | 61 | COF |
44 | CLAEYS Dimitri | 62 | COF |
45 | HAAS Nathan | 63 | COF |
46 | HANSEN Jesper | 64 | COF |
47 | HERRADA Jose | 65 | COF |
48 | VERMOTE Julien | 67 | COF |
49 | BALLERINI Davide | 71 | DQT |
50 | CATTANEO Mattia | 72 | DQT |
51 | DEVENYNS Dries | 73 | DQT |
52 | EVENEPOEL Remco | 74 | DQT |
53 | KNOX James | 76 | DQT |
54 | SENECHAL Florian | 77 | DQT |
55 | HOFLAND Moreno | 81 | EF1 |
56 | LANGEVELD Sebastian | 82 | EF1 |
57 | POWLESS Neilson | 83 | EF1 |
58 | RUTSCH Jonas | 84 | EF1 |
59 | SCULLY Thomas | 85 | EF1 |
60 | VAN DEN BERG Julius | 86 | EF1 |
61 | WHELAN James | 87 | EF1 |
62 | DELAGE Mickael | 91 | GFC |
63 | LE GAC Olivier | 92 | GFC |
64 | LIENHARD Fabian | 93 | GFC |
65 | MOLARD Rudy | 94 | GFC |
66 | ROUX Anthony | 95 | GFC |
67 | THOMAS Benjamin | 97 | GFC |
68 | BARBIER Rudy | 101 | ISN |
69 | BIERMANS Jenthe | 102 | ISN |
70 | BRANDLE Matthias | 103 | ISN |
71 | CATAFORD Alexander | 104 | ISN |
72 | PICCOLI James | 105 | ISN |
73 | RENARD Alexis | 106 | ISN |
74 | VAHTRA Norman | 107 | ISN |
75 | BEWLEY Samuel | 111 | MTS |
76 | CHAVES RUBIO Jhoan Esteban | 112 | MTS |
77 | IMPEY Daryl | 113 | MTS |
78 | MEZGEC Luka | 114 | MTS |
79 | NIEVE Mikel | 115 | MTS |
80 | YATES Simon | 116 | MTS |
81 | PEAK Barnabas | 117 | MTS |
82 | ARCAS Jorge | 121 | MOV |
83 | ERVITI Imanol | 122 | MOV |
84 | MAS Luis Guillermo | 123 | MOV |
85 | MORA Sebastian | 124 | MOV |
86 | ROELANDTS Jurgen Leon | 126 | MOV |
87 | TORRES Albert | 127 | MOV |
88 | BATTISTELLA Samuele | 131 | NTT |
89 | DE BOD Stefan | 132 | NTT |
90 | GASPAROTTO Enrico | 133 | NTT |
91 | GIBBONS Ryan | 134 | NTT |
92 | KING Benjamin | 135 | NTT |
93 | MADER Gino | 136 | NTT |
94 | SUNDERLAND Dylan | 137 | NTT |
95 | CRAS Steff | 141 | LTS |
96 | DE GENDT Thomas | 142 | LTS |
97 | DEGENKOLB John | 144 | LTS |
98 | DIBBEN Jonathan | 145 | LTS |
99 | KLUGE Roger | 146 | LTS |
100 | MARCZYŃSKI Tomasz | 147 | LTS |
101 | WELLENS Tim | 148 | LTS |
102 | FOSS Tobias | 152 | TJV |
103 | HARPER Chris | 153 | TJV |
104 | PFINGSTEN Christoph | 154 | TJV |
105 | VINGEGAARD Jonas | 155 | TJV |
106 | VAN EMDEN Jos | 156 | TJV |
107 | VAN DER HOORN Taco | 157 | TJV |
108 | DAINESE Alberto | 161 | SUN |
109 | EEKHOFF Nils | 162 | SUN |
110 | HAMILTON Christopher | 163 | SUN |
111 | HINDLEY Jai | 164 | SUN |
112 | KELDERMAN Wilco | 165 | SUN |
113 | PEDERSEN Casper Phillip | 166 | SUN |
114 | STORK Florian | 167 | SUN |
115 | PEDERSEN Mads | 171 | TFS |
116 | LIEPINS Emils | 172 | TFS |
117 | MULLEN Ryan | 173 | TFS |
118 | KIRSCH Alex | 174 | TFS |
119 | SIMMONS Quinn | 175 | TFS |
120 | STUYVEN Jasper | 176 | TFS |
121 | THEUNS Edward | 177 | TFS |
122 | COSTA Rui | 181 | UAD |
123 | MCNULTY Brandon | 182 | UAD |
124 | MOLANDO BENAVIDES Juan Sebastian | 183 | UAD |
125 | OLIVEIRA Ivo | 184 | UAD |
126 | OLIVEIRA Rui | 185 | UAD |
127 | PHILIPSEN Jasper | 186 | UAD |
128 | ULISSI Diego | 187 | UAD |
129 | CHERNETSKII Sergei | 191 | GAZ |
130 | CHERKASOV Nikolai | 192 | GAZ |
131 | NEKRASOV Denis | 193 | GAZ |
132 | NYCH Artem | 194 | GAZ |
133 | ROVNY Ivan | 195 | GAZ |
134 | RIKUNOV Petr | 196 | GAZ |
135 | SCARONI Cristian | 197 | GAZ |
136 | BRAND Sam | 201 | TNN |
137 | KAMSTRA Brian | 202 | TNN |
138 | KUSZTOR Peter | 203 | TNN |
139 | LOZANO RIBA David | 204 | TNN |
140 | PERON Andrea | 205 | TNN |
141 | PLANET Charles | 206 | TNN |
142 | POLI Umberto | 207 | TNN |
143 | BANASZEK Adrian | 211 | POL |
144 | BANASZEK Alan | 212 | POL |
145 | BERNAŚ Paweł | 213 | POL |
146 | BROŻYNA Piotr | 214 | POL |
147 | KASPERKIEWICZ Przemysław | 215 | POL |
148 | PATERSKI Maciej | 216 | POL |
149 | STOSZ Patryk | 217 | POL |
Trzeci, najdłuższy etap 77. Tour de Pologne rozpoczął się w Wadowicach, czym wyścig nawiązał do setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Honorowym starterem tego etapu był kardynał Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz Papieża Polaka. Niedługo po starcie od peletonu oderwała się grupka czterech kolarzy, wśród których znaleźli się Quentin Jauregui (AG2R), Kamil Gradek (CCC Team), Taco van der Hoorn (Jumbo Visma) oraz Patryk Stosz (Reprezentacja Polski). Ponieważ na trasie z Wadowic do Bielska-Białej znalazło się aż siedem Górskich Premii PZU (Wielka Puszczax3, Kocierzx2 oraz Przegibekx2), głównym celem uciekających była walka właśnie w tej klasyfikacji. Główne role na premiach odgrywali Polacy – Patryk Stosz wygrał cztery, a Kamil Gradek dwie. Zawodnik CCC Team dorzucił do tego zwycięstwo na Lotnej Premii LOTTO w Wilkowicach, a lotną premię w Łodygowicach wygrał Taco van der Hoorn. Holender triumfował także na ostatniej górskiej wspinaczce na Przegibek.
Trudna, górzysta trasa w połączeniu z upałem spowodowały, że peleton podzielił się na mniejsze grupki. Już po dojeździe do Bielska-Białej na czele znalazła się grupa około 50 kolarzy. Na rundach pojawiły się próby samotnych ataków, ale na ostatnią prostą grupa wjechała razem. Finisz w Bielsku-Białej jest niezwykle wymagający – bardzo długi i prowadzący lekko pod górę. Najlepiej poradził sobie z nim Richard Carapaz i jego Team Ineos. Koledzy Ekwadorczyka nadawali tempo i podprowadzili go pod metę. Carapaz odskoczył na ostatnich metrach i wjechał na kreskę przed Diego Ulissim i Rudy Molardem. Na dziesiątym miejscu finiszował Rafał Majka (Bora-Hansgrohe).
Dzięki zwycięstwu i bonifikacie Richard Carapaz został nowym liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR, w której o cztery sekundy wyprzedza Diego Ulissiego i Kamila Małeckiego (CCC Team). Najlepszym Góralem PZU po trzech etapach jest Kamil Gradek, Najlepszym Sprinterem LOTOS Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), a Najaktywniejszym Zawodnikiem LOTTO pozostaje Maciej Paterski (Reprezentacja Polski). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem premii LOTOS jest Kamil Małecki, a najlepszą drużyną ENERGA Bora-Hansgrohe
Richard Carapaz: Jestem bardzo zadowolony, że znowu możemy się ścigać po tak długiej przerwie. Cieszę się również ze zwycięstwa, zwłaszcza, że etap nie był łatwy. Zdawaliśmy sobie sprawę ze skali trudności, dlatego na początku oszczędzaliśmy siły. Po wszystkich premiach włączyliśmy się do pracy i koledzy przygotowali grunt pod moje zwycięstwo. Czwarty etap będzie bardzo ważny pod kątem klasyfikacji generalnej. Łatwiej nam będzie bronić koszulki i kontrolować wyścig niż za wszelką cenę szukać okazji do ataku.
Kamil Gradek: To był bardzo wymagający etap. Przemysław Niemiec znalazł dużo sztywnych i wymagających podjazdów. A ponieważ było bardzo gorąco, to etap każdemu dał się we znaki. Ja akurat nie przepadam za jazdą w upale, ale dziś było całkiem dobrze. Jutro także będę starał się zabrać w odjazd i walczyć o klasyfikację górską.
Patryk Stosz: Bardzo zależało mi na tym, żeby zabrać się w odjazd, bo chciałem zdobyć koszulkę górala. Wielka szkoda, bo zabrakło tylko dwóch punktów. Jednak jutro też jest dzień i na pewno się nie poddam. Znów spróbuję znaleźć się w ucieczce, chociaż etap jest bardzo ciężki. Dla Reprezentacji ważne będzie wywalczenie jak najlepszego miejsca dla Piotra Brożyny w klasyfikacji generalnej.
Czesław Lang: Dziś mieliśmy naprawdę piękny etap, z trudną, ciekawą trasą i fascynującym finiszem w Bielsku-Białej. Wielkie gratulacje dla Richarda Carapaza, który wygrał w wielkim stylu ten etap i zdobył żółtą koszulkę lidera. Także dziś dotarły do nas dobre wieści ze szpitala w Sosnowcu o tym, że Fabio Jakobsen został wybudzony ze śpiączki. Wszyscy wierzymy, że szybko wróci do zdrowia.
Czwarty etap 77. Tour de Pologne z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej liczy 153 kilometry.
WYNIKI III ETAPU
Zawodnik | Nr start. | Team | Bon. | Czas | Kary | ||
1 | CARAPAZ Richard | 1 | INS | - 10s | 05h 04' 54'' | 20p | |
2 | ULISSI Diego | 187 | UAD | - 6s | + 00' 00'' | 19p | |
3 | MOLARD Rudy | 94 | GFC | - 4s | + 00' 00'' | 18p | |
4 | FUGLSANG Jakob | 22 | AST | + 00' 00'' | 17p | ||
5 | KELDERMAN Wilco | 165 | SUN | + 00' 00'' | 16p | ||
6 | MEZGEC Luka | 114 | MTS | + 00' 00'' | 15p | ||
7 | STUYVEN Jasper | 176 | TFS | + 00' 00'' | 14p | ||
8 | GIBBONS Ryan | 134 | NTT | + 00' 00'' | 13p | ||
9 | WELLENS Tim | 148 | LTS | + 00' 00'' | 12p | ||
10 | MAJKA Rafał | 44 | BOH | + 00' 00'' | 11p | ||
11 | DUNBAR Edward | 4 | INS | + 00' 00'' | 10p | ||
12 | SCHACHMANN Maximilian | 45 | BOH | + 00' 00'' | 9p | ||
13 | FOSS Tobias | 152 | TJV | + 00' 00'' | 8p | ||
14 | VALTER Attila | 56 | CCC | + 00' 00'' | 7p | ||
15 | CHAVES RUBIO Jhoan Esteban | 112 | MTS | + 00' 00'' | 6p | ||
16 | HANSEN Jesper | 64 | COF | + 00' 00'' | 5p | ||
17 | YATES Simon | 116 | MTS | + 00' 00'' | 4p | ||
18 | POWLESS Neilson | 83 | EF1 | + 00' 00'' | 3p | ||
19 | GESCHKE Simon | 52 | CCC | + 00' 00'' | 2p | ||
20 | CATAFORD Alexander | 104 | ISN | + 00' 00'' | 1p | ||
21 | COSTA Rui | 181 | UAD | + 00' 00'' | |||
22 | NIEVE Mikel | 115 | MTS | + 00' 00'' | |||
23 | EVENEPOEL Remco | 74 | DQT | + 00' 00'' | |||
24 | KONRAD Patrick | 43 | BOH | + 00' 00'' | |||
25 | ROUX Anthony | 95 | GFC | + 00' 00'' | |||
26 | IZAGUIRRE INSAUSTI Ion | 26 | AST | + 00' 00'' | |||
27 | CRAS Steff | 141 | LTS | + 00' 00'' | |||
28 | VINGEGAARD Jonas | 155 | TJV | + 00' 00'' | |||
29 | ZAKARIN Ilnur | 57 | CCC | + 00' 00'' | |||
30 | CHERNETSKII Sergei | 191 | GAZ | + 00' 00'' | |||
31 | MARCZYŃSKI Tomasz | 147 | LTS | + 00' 00'' | |||
32 | HINDLEY Jai | 164 | SUN | + 00' 00'' | |||
33 | HAMILTON Christopher | 163 | SUN | + 00' 00'' | |||
34 | PEDERSEN Casper Phillip | 166 | SUN | + 00' 00'' | |||
35 | BROŻYNA Piotr | 214 | POL | + 00' 00'' | |||
36 | HOULE Hugo | 25 | AST | + 00' 00'' | |||
37 | MAŁECKI Kamil | 54 | CCC | + 00' 00'' | |||
38 | NATAROV Yuriy | 27 | AST | + 00' 08'' | |||
39 | HERRADA Jose | 65 | COF | + 00' 08'' | |||
40 | PADUN Mark | 34 | TBM | + 00' 08'' | |||
41 | POELS Wouter | 35 | TBM | + 00' 08'' | |||
42 | GASTAUER Ben | 13 | ALM | + 00' 08'' | |||
43 | ROVNY Ivan | 195 | GAZ | + 00' 08'' | |||
44 | GASPAROTTO Enrico | 133 | NTT | + 00' 08'' | |||
45 | BIERMANS Jenthe | 102 | ISN | + 00' 08'' | |||
46 | SIMMONS Quinn | 175 | TFS | + 00' 13'' | |||
47 | CHERKASOV Nikolai | 192 | GAZ | + 00' 16'' | |||
48 | MAS Luis Guillermo | 123 | MOV | + 00' 16'' | |||
49 | NYCH Artem | 194 | GAZ | + 00' 17'' | |||
50 | BALLERINI Davide | 71 | DQT | + 00' 19'' | |||
51 | MCNULTY Brandon | 182 | UAD | + 00' 31'' | |||
52 | LE GAC Olivier | 92 | GFC | + 00' 31'' | |||
53 | PICCOLI James | 105 | ISN | + 00' 37'' | |||
54 | ERVITI Imanol | 122 | MOV | + 00' 44'' | |||
55 | ARCAS Jorge | 121 | MOV | + 00' 44'' | |||
56 | BATTISTELLA Samuele | 131 | NTT | + 00' 48'' | |||
57 | WHELAN James | 87 | EF1 | + 00' 54'' | |||
58 | BOUCHARD Geoffrey | 11 | ALM | + 00' 54'' | |||
59 | VAN DER HOORN Taco | 157 | TJV | - 4s | + 00' 54'' | ||
60 | ROWE Luke | 6 | INS | + 01' 27'' | |||
61 | THEUNS Edward | 177 | TFS | + 01' 37'' | |||
62 | PHILIPSEN Jasper | 186 | UAD | + 01' 57'' | |||
63 | ALLEGAERT Piet | 61 | COF | + 01' 57'' | |||
64 | MADER Gino | 136 | NTT | + 01' 57'' | |||
65 | DOULL Owain | 3 | INS | + 02' 10'' | |||
66 | SENECHAL Florian | 77 | DQT | + 02' 24'' | |||
67 | DEGENKOLB John | 144 | LTS | + 02' 24'' | |||
68 | LIENHARD Fabian | 93 | GFC | + 02' 41'' | |||
69 | HAAS Nathan | 63 | COF | + 02' 45'' | |||
70 | NEKRASOV Denis | 193 | GAZ | + 03' 08'' | |||
71 | THOMAS Benjamin | 97 | GFC | + 03' 12'' | |||
72 | PLANET Charles | 206 | TNN | + 03' 32'' | |||
73 | DENNIS Rohan | 2 | INS | + 03' 34'' | |||
74 | STORK Florian | 167 | SUN | + 04' 07'' | |||
75 | VERMOTE Julien | 67 | COF | + 04' 07'' | |||
76 | GODON Dorian | 14 | ALM | + 04' 07'' | |||
77 | RENARD Alexis | 106 | ISN | + 04' 07'' | |||
78 | CLAEYS Dimitri | 62 | COF | + 04' 07'' | |||
79 | VAN EMDEN Jos | 156 | TJV | + 04' 07'' | |||
80 | HARPER Chris | 153 | TJV | + 04' 12'' | |||
81 | SCHWARZMANN Michael | 46 | BOH | + 04' 12'' | |||
82 | BEWLEY Samuel | 111 | MTS | + 04' 12'' | |||
83 | HAUSSLER Heinrich Friedrich | 33 | TBM | + 04' 12'' | |||
84 | SCULLY Thomas | 85 | EF1 | + 04' 39'' | |||
85 | OLIVEIRA Ivo | 184 | UAD | + 05' 42'' | |||
86 | STANNARD Ian | 7 | INS | + 06' 51'' | |||
87 | BERNAŚ Paweł | 213 | POL | + 06' 51'' | |||
88 | TORRES Albert | 127 | MOV | + 06' 51'' | |||
89 | BRAND Sam | 201 | TNN | + 07' 24'' | |||
90 | PATERSKI Maciej | 216 | POL | + 07' 24'' | |||
91 | LOZANO RIBA David | 204 | TNN | + 07' 24'' | |||
92 | RIKUNOV Petr | 196 | GAZ | + 07' 24'' | |||
93 | KING Benjamin | 135 | NTT | + 07' 24'' | |||
94 | DE BOD Stefan | 132 | NTT | + 07' 24'' | |||
95 | RUTSCH Jonas | 84 | EF1 | + 07' 26'' | |||
96 | GOLAS Michal | 5 | INS | + 07' 26'' | |||
97 | BEVIN Patrick | 51 | CCC | + 07' 26'' | |||
98 | GOUGEARD Alexis | 15 | ALM | + 07' 26'' | |||
99 | IMPEY Daryl | 113 | MTS | + 07' 42'' | |||
100 | ACKERMANN Pascal | 41 | BOH | + 07' 59'' | |||
101 | DEVENYNS Dries | 73 | DQT | + 07' 59'' | |||
102 | CATTANEO Mattia | 72 | DQT | + 07' 59'' | |||
103 | GRADEK Kamil | 53 | CCC | - 4s | + 07' 59'' | ||
104 | BODNAR Maciej | 42 | BOH | + 07' 59'' | |||
105 | PFINGSTEN Christoph | 154 | TJV | + 08' 09'' | |||
106 | MULLEN Ryan | 173 | TFS | + 08' 10'' | |||
107 | KNOX James | 76 | DQT | + 11' 15'' | |||
108 | WRIGHT Fred | 32 | TBM | + 11' 15'' | |||
109 | SELIG Rudiger | 47 | BOH | + 11' 15'' | |||
110 | DOMONT Axel | 12 | ALM | + 11' 15'' | |||
111 | STOSZ Patryk | 217 | POL | - 4s | + 11' 15'' | ||
112 | PEDERSEN Mads | 171 | TFS | + 11' 15'' | |||
113 | LIEPINS Emils | 172 | TFS | + 11' 15'' | |||
114 | MORA Sebastian | 124 | MOV | + 11' 15'' | |||
115 | SUNDERLAND Dylan | 137 | NTT | + 13' 05'' | |||
116 | KUSZTOR Peter | 203 | TNN | + 13' 05'' | |||
117 | BAUHAUS Phil | 37 | TBM | + 14' 46'' | |||
118 | PEAK Barnabas | 117 | MTS | + 14' 46'' | |||
119 | HOFLAND Moreno | 81 | EF1 | + 15' 43'' | |||
120 | GIDICH Yevgeniy | 24 | AST | + 15' 43'' | |||
121 | GREGAARD WILSLY Jonas | 23 | AST | + 16' 13'' | |||
122 | KASPERKIEWICZ Przemysław | 215 | POL | + 19' 11'' | |||
123 | CAVENDISH Mark | 31 | TBM | + 29' 48'' | |||
124 | DE GENDT Thomas | 142 | LTS | + 18' 56'' | |||
125 | SCARONI Cristian | 197 | GAZ | + 18' 56'' | |||
126 | DIBBEN Jonathan | 145 | LTS | + 24' 26'' | |||
127 | SIEBERG Marcel | 36 | TBM | + 18' 56'' | |||
128 | EEKHOFF Nils | 162 | SUN | + 18' 56'' | |||
129 | LANGEVELD Sebastian | 82 | EF1 | + 18' 56'' | |||
130 | KIRSCH Alex | 174 | TFS | + 18' 56'' | |||
131 | DAINESE Alberto | 161 | SUN | + 18' 56'' | |||
132 | ROELANDTS Jurgen Leon | 126 | MOV | + 24' 26'' | |||
133 | BANASZEK Adrian | 211 | POL | + 18' 56'' | |||
134 | SAJNOK Szymon | 55 | CCC | + 18' 56'' | |||
135 | POLI Umberto | 207 | TNN | + 24' 26'' | |||
136 | VAHTRA Norman | 107 | ISN | + 18' 56'' | |||
137 | BARBIER Rudy | 101 | ISN | + 18' 56'' | |||
138 | KLUGE Roger | 146 | LTS | + 18' 56'' | |||
139 | BRANDLE Matthias | 103 | ISN | + 18' 56'' | |||
140 | TANFIELD Harry | 17 | ALM | + 24' 26'' | |||
141 | MOLANDO BENAVIDES Juan Sebastian | 183 | UAD | + 18' 56'' | |||
142 | OLIVEIRA Rui | 185 | UAD | + 18' 56'' | |||
143 | DE VREESE Laurens | 21 | AST | + 18' 56'' | |||
144 | BANASZEK Alan | 212 | POL | + 18' 56'' | |||
VAN DEN BERG Julius | 86 | EF1 | DNF | ||||
KAMSTRA Brian | 202 | TNN | DNF | ||||
PERON Andrea | 205 | TNN | DNF | ||||
DELAGE Mickael | 91 | GFC | DNS | ||||
JAUREGUI Quentin | 16 | ALM | DNF |
KLASYFIKACJA NAJLEPSZY SPRINTER LOTOS
Zawodnik | Nr start. | Team | Punkty | |
1 | CARAPAZ Richard | 1 | INS | 20 |
2 | ULISSI Diego | 187 | UAD | 19 |
3 | MOLARD Rudy | 94 | GFC | 18 |
4 | FUGLSANG Jakob | 22 | AST | 17 |
5 | KELDERMAN Wilco | 165 | SUN | 16 |
6 | MEZGEC Luka | 114 | MTS | 15 |
7 | STUYVEN Jasper | 176 | TFS | 14 |
8 | GIBBONS Ryan | 134 | NTT | 13 |
9 | WELLENS Tim | 148 | LTS | 12 |
10 | MAJKA Rafał | 44 | BOH | 11 |
11 | DUNBAR Edward | 4 | INS | 10 |
12 | SCHACHMANN Maximilian | 45 | BOH | 9 |
13 | FOSS Tobias | 152 | TJV | 8 |
14 | VALTER Attila | 56 | CCC | 7 |
15 | CHAVES RUBIO Jhoan Esteban | 112 | MTS | 6 |
16 | HANSEN Jesper | 64 | COF | 5 |
17 | YATES Simon | 116 | MTS | 4 |
18 | POWLESS Neilson | 83 | EF1 | 3 |
19 | GESCHKE Simon | 52 | CCC | 2 |
20 | CATAFORD Alexander | 104 | ISN | 1 |
KLASYFIKACJA NAJLEPSZY GÓRAL PZU
Wielka Puszcza (24,6 km)
Zawodnik | Nr start. | Team | Punkty | |
1 | GRADEK Kamil | 53 | CCC | 5 |
2 | STOSZ Patryk | 217 | POL | 3 |
3 | VAN DER HOORN Taco | 157 | TJV | 2 |
4 | JAUREGUI Quentin | 16 | ALM | 1 |
Kocierz (58,8 km)
Zawodnik | Nr start. | Team | Punkty | |
1 | STOSZ Patryk | 217 | POL | 10 |
2 | GRADEK Kamil | 53 | CCC | 7 |
3 | VAN DER HOORN Taco | 157 | TJV | 5 |
4 | JAUREGUI Quentin | 16 | ALM | 3 |
5 | DE GENDT Thomas | 142 | LTS | 2 |
Wielka Puszcza (65,2 km)
Zawodnik | Nr start. | Team | Punkty | |
1 | STOSZ Patryk | 217 | POL | 5 |
2 | GRADEK Kamil | 53 | CCC | 3 |
3 | JAUREGUI Quentin | 16 | ALM | 2 |
4 | VAN DER HOORN Taco | 157 | TJV | 1 |
Kocierz (99,3 km)
Zawodnik | Nr start. | Team | Punkty | |
1 | GRADEK Kamil | 53 | CCC | 10 |
2 | STOSZ Patryk | 217 | POL | 7 |
3 | JAUREGUI Quentin | 16 | ALM | 5 |
4 | VAN DER HOORN Taco | 157 | TJV | 3 |
5 | DE VREESE Laurens | 21 | AST | 2 |
Wielka Puszcza (105,7 km)
Zawodnik | Nr start. | Team | Punkty | |
1 | STOSZ Patryk | 217 | POL | 5 |
2 | GRADEK Kamil | 53 | CCC | 3 |
3 | VAN DER HOORN Taco | 157 | TJV | 2 |
4 | JAUREGUI Quentin | 16 | ALM | 1 |
Przegibek (124,6 km)
Zawodnik | Nr start. | Team | Punkty | |
1 | STOSZ Patryk | 217 | POL | 10 |
2 | GRADEK Kamil | 53 | CCC | 7 |
3 | VAN DER HOORN Taco | 157 | TJV | 5 |
4 | GOUGEARD Alexis | 15 | ALM | 3 |
5 | MULLEN Ryan | 173 | TFS | 2 |
Przegibek (163,6 km)
Zawodnik | Nr start. | Team | Punkty | |
1 | VAN DER HOORN Taco | 157 | TJV | 10 |
2 | GRADEK Kamil | 53 | CCC | 7 |
3 | EVENEPOEL Remco | 74 | DQT | 5 |
4 | BALLERINI Davide | 71 | DQT | 3 |
5 | SIMMONS Quinn | 175 | TFS | 2 |
KLASYFIKACJA NAJAKTYWNIEJSZY ZAWODNIK LOTTO
Wilkowice (138,9 km)
Zawodnik | Nr start. | Team | Punkty | |
1 | GRADEK Kamil | 53 | CCC | 3 |
2 | STOSZ Patryk | 217 | POL | 2 |
3 | VAN DER HOORN Taco | 157 | TJV | 1 |
Łodygowice (144,6 km)
Zawodnik | Nr start. | Team | Punkty | |
1 | VAN DER HOORN Taco | 157 | TJV | 3 |
2 | STOSZ Patryk | 217 | POL | 2 |
3 | GRADEK Kamil | 53 | CCC | 1 |
Opublikowano: 07.08.2020
zdjęcia: źródło informacji
Ostatnia aktualizacja 07.08.2020 21:27
IV etap 77. Tour de Pologne z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej liczy 152 kilometry.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj