29 listopada w Warszawie odbędzie się spektakularne widowisko muzyczne i telewizyjne – Eurowizja Junior 2020. Po raz drugi gospodarzem konkursu jest Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców. Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia jest scenografia zaprojektowana przez Annę Brodnicką.

Scenografia to jeden z najważniejszych elementów wydarzeń muzycznych. To od niej zależy wizualny rozmach i dynamika widowiska. W tym roku Telewizja Polska zaprezentuje spektakularne rozwiązania kreatywne i techniczne, by dostarczyć widzom niezapomnianych wrażeń.

W tym roku oprawa artystyczna widowiska, przepełniona jest bogatą symboliką. O jej znaczeniu mówi Autorka scenografii: „Poszukując najważniejszego obiektu łączącego scenografię, pomyślałam o kręgu, którego bogata symbolika ma wiele związków z naszym życiem. Krąg był zawsze symbolem doskonałości, życia i jedności. Możemy poruszać się po kręgu życia w poszukiwaniu nowego, optymalnego miejsca dla siebie. Wszyscy doświadczamy zmian podczas tej podróży, zaczynając jako dzieci, następnie jako nastolatki, w końcu stając się dorosłymi” – mówi Anna Brodnicka.

O wyglądzie scenografii opowiedział także dyrektor kreatywny konkursu Konrad Smuga.

„Okrąg to kształt, który będzie identyfikował wizualnie tegoroczny konkurs. Dlatego zastosujemy kuliste i okrągłe kształty wszystkich obiektów i elementów scenografii. Opierać się ona będzie na ogromnych powierzchniach multimedialnych i kilkuset urządzeniach świetlnych, by zabrać odbiorców w magiczną przestrzeń. Scenografia ma być bardzo nowoczesna, definiująca konkurs organizowany dla młodych ludzi w XXI wieku. Wykorzystamy szereg rozwiązań technicznych dotąd nie stosowanych, w tym elementy rzeczywistości rozszerzonej augmented reality. Mam nadzieję, że stworzymy widowisko, które tak jak ubiegłoroczne spodoba się odbiorcom, mimo że warunki w tym roku są zupełnie inne” – podsumował Dyrektor Kreatywny Eurowizji Junior 2020.

W tegorocznym Konkursie, aby zapewnić reprezentantom równe szanse podczas transmitowanych koncertów, występ każdego z artystów odbędzie się w zbliżonej oprawie scenicznej. Choć młodzi wokaliści nie będą mogli spotkać się osobiście, to podzielą się doświadczeniami, pokażą relacje z przygotowań i będą kontaktować się z widzami online, poprzez platformy cyfrowe Eurowizji Junior.

Hasłem tegorocznego konkursu jest “Move the World” – „Porusz świat”. Więcej o motto JESC 2020 można dowiedzieć się na stronie: https://junioreurovision.tv/story/we-will-move-the-world-in-warsaw


Opublikowano: 13:25, 27.10.2020