Serdecznie zapraszamy na ŚWIĘTO KAWY. Wydarzenie to poświęcone jest sztuce i metodom parzenia kawy, od tych tradycyjnych po awangardowe. 5 października 2018 17:00 – 21:30 Miasteczko Galicyjskie ul. Lwowska 226

Zapraszamy każdego, niezależnie czy jesteś profesjonalnym baristą, czy dopiero poznajesz świat kawy. Tylko tu, w jednym miejscu poznasz wszystkie jej smaki, aromaty i formy. Uczestnicy będą mogli spróbować najlepszych kaw, a także zrobić zapasy na zbliżające się długie, jesienne wieczory. Wystawcy chętnie opowiedzą o tym, skąd pochodzi dane ziarno, jak najlepiej przyrządzić kawę w domu i nauczą korzystać z różnych akcesoriów do parzenia kawy. Będzie to również pretekst do spotkania się z dystrybutorami przypraw, sprzętu i akcesoriów do parzenia kawy, poznania niezwykłych właściwości tego napoju i jego zastosowań w farmakologii, medycynie i kosmetologii.
Bilet – 10 zł (w cenie filiżanka kawy RIOBA + ciastko) dostępne do 5 października włącznie w punkcie kasowym Miasteczka Galicyjskiego.

PROGRAM

17:00 Otwarcie imprezy

17:30 – 20:30

– Pokazy parzenia kawy, degustacja kaw bałkańskich, gruzińskich, włoskich i innych

– Prezentacja akcesoriów do parzenia kawy, serwisów kawowych

– Słodkie desery

– Niestandardowe sposoby wykorzystania kawy, np. pielęgnacyjne zabiegi kawowe

20:30

Koncert Kwartetu Galicyjskiego (Joanna Kiełbasa – skrzypce, Martyna Bulzak – skrzypce, Ewa Borcz – altówka, Gabriela Szczepaniak – wiolonczela). W programie: znane dzieła Hansa Zimmera, Astora Piazzolli czy Ramina Djawadiego w aranżacji na kwartet smyczkowy.

Kwartet Galicyjski

Partnerzy:

Cesarsko-Królewska Kawiarnia Galicyjska

Palarnia Kawy Coffee World PM

Palarnia Kawy Darvea

Sinatra Cafe

Caffe ZBlatu

Kafe Chatka

Klinika Kosmetologii i Medycyny Estetycznej CosmeEstetic

Tupperware

Sklep Zielarsko-Medyczny Herbal-Med

Witek’s Nowy Sącz


Informacja z dnia 01.10.2018