Po niespełna dwóch miesiącach muzycznych zmagań 4. edycja „The Voice Kids” dobiegła końca. Decyzją widzów tytuł „Najlepszego Dziecięcego Głosu w Polsce” i nagrodę główną otrzymała 12-letnia Sara Egwu-James z drużyny Tomsona i Barona z zespołu Afromental.


Za nami najbardziej emocjonujący odcinek czwartej edycji „The Voice Kids”. Finałowe występy nie pozostawiły wątpliwości, że to właśnie Sara Egwu-James ma Najlepszy Głos w Polsce. Wygrana w wysokości 50 000 zł pozwoli laureatce rozwijać talent. Trenerzy Sary wierzą, że wygrana w programie to przepustka do światowej kariery.


-Sara, to skarb i cieszę się, że może teraz to pokazać szerszej publiczności. Mimo młodego wieku dojrzałość muzyczna pozwala jej sięgać po emocje, jakich rzadko doświadcza się w show z udziałem dzieci. Wychowana z muzyką w sercu może teraz śmiało podbijać świat - powiedział Tomson tuż po ogłoszeniu wyników.  Słów zachwytu Sarze nie szczędzi także drugi trener Aleksander Milwiw-Baron.

-Sara jest dowodem na to, że „The Voice Kids” wychowuje muzycznie kolejne pokolenia Polaków. Taka świadomość muzyczna i warsztat, jakie prezentuje 12-letnia Sara jest zjawiskiem samym w sobie. Gdy śpiewa, czas się zatrzymuje, a ja za każdym razem mam dreszcze. Brawo Sara! - wyznał Baron. Warto dodać, że to pierwsze zwycięstwo podopiecznej z drużyny Tomsona i Barona, która od samego początku mówią, że Sara ma talent na skalę światową.

Kim jest zwyciężczyni „The Voice Kids”?

Sara Egwu-James ma 12 lat. Już podczas Przesłuchań w Ciemno Cleo porównała ją do młodej Whitney Houston. Niepowtarzalny głos oraz umiejętność interpretacji utworów zachwyciły trenerów programu oraz miliony widzów przed telewizorami oraz w internecie.

Dotychczas jej występy z Dwójkowego talent show wyświetlono ponad dwa miliony razy, a liczba ta rośnie z minuty na minutę. Wszystkie występy Sary z „The Voice Kids” są także szeroko komentowane przez vlogerów z m.in.: Rosji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i z Polski. Na co dzień zwyciężczyni muzycznego programu TVP2 jest uczennicą szkoły podstawowej w Ośnie oraz w Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia w Słubicach. Interesuje się także gotowaniem oraz architekturą wnętrz.

W wielkim finale „The Voice Kids” gościnnie wystąpili: z piosenką „The Ride” Rafał Brzozowski, reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021, Sylwia Grzeszczak oraz Mateusz Golicki.

„The Voice Kids” to wyjątkowy, uwielbiany przez widzów muzyczny talent-show. Gospodarzami programu byli Tomasz Kammel i Ida Nowakowska – Herndon. W Roli komentatorów towarzyszyli im Antek Scardina i Oliwier Szot.  W 4. edycji „The Voice Kids” w fotelach trenerskich zasiedli ponownie: Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz duet Tomson i Baron z zespołu Afromental.

Opublikowano: 16:09, 18.04.2021
foto: Centrum Informacji TVP