W drugiej połowie marca 2022 roku zaplanowana jest premiera nowego serialu dokumentalnego „Policjanci z sąsiedztwa” w Telewizji WP. To pierwszy format telewizyjny, który pokazuje nie tylko pracę policjantów, ale też kulisy ich życia prywatnego. Za produkcję odpowiada Constantin Entertainment Polska.


„Policjanci z sąsiedztwa” to serial dokumentalny przedstawiający z bliska służbę policji z całej Polski. Pokazuje przebieg interwencji przez pryzmat lokalnych problemów i relacji społecznych. Po raz pierwszy na oczach widzów, formalna i profesjonalna strona policji zderzy się z nieoczywistymi i nietypowymi sytuacjami spotykanymi w większości polskich miejscowości.

- Szukając nowych formatów dla Telewizji WP zawsze stawiamy na jakość i oryginalne spojrzenie. I tacy właśnie są „Policjanci z sąsiedztwa”. Bez pudru i upiększania pokażemy Polskę z tej najciekawszej perspektywy mniejszych miejscowości i miast - mówi Jagna Wiszniewska, dyrektor zarządzająca Telewizji WP.


Dokument pokaże funkcjonariuszy, jakich nie znamy z filmów czy seriali. Mierzących się z drobnymi problemami jak kontrole, rozwiązujących lokalne spory, czy biorących udział w niebezpiecznych pościgach. „Policjanci z sąsiedztwa” dobrze znają swoje miasteczka i często będą interweniować u osób, które są im w jakiś sposób bliskie - nawet u własnych sąsiadów. Program pokaże prawdziwą pracę funkcjonariuszy oraz ich emocje, rozterki, problemy nie tylko podczas służby, ale również po jej zakończeniu.

Serial dokumentalny „Policjanci z sąsiedztwa” był realizowany od listopada 2021 do końca stycznia 2022 roku w kilku miastach Polski, takich jak Oleśnica, Sieradz, Turek, Nowy Tomyśl, czy Jelenia Góra. Seria liczy jedenaście odcinków. Za produkcję odpowiada Constantin Entertainment Polska.

Telewizja WP dostępna jest w ramach bezpłatnej telewizji naziemnej na kanale 41, na platformach Canal+ (kanał 73) i Polsat BOX (kanał 104) oraz w sieciach kablowych m.in.: Vectra (114), Netia (29), Orange (35), Multimedia (38), UPC (12/158/116), Inea (28), Toya (25). Można ją oglądać również online przez WP Pilot oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski.

opublikowano: 15.02.2022
foto: Wirtualna Polska Media SA