Studio Platige Image zdobyło główną nagrodę w kategorii Najlepszy Cinematik do Gry Wideo (Best Game Cinematic) w ramach trwającej właśnie w Monachium konferencji animago. To kolejne wyróżnienie trailera Metro Exodus: Artyom's Nightmare.

Jury doceniło zwiastun kolejnej odsłony kultowej serii „Metro”, przyznając jego twórcom nagrodę dla najlepszego cinematika w 2019 r. Trailer autorstwa Platige zabiera widza w zapierającą dech, dziejącą się na kilku płaszczyznach podróż. Osadzona w postapokaliptycznym, opartym na prozie Dmitrija Głuchowskiego świecie, mroczna wizja głównego bohatera Artyoma, jest  pełna zaskakujących zwrotów akcji i tajemnic.

METRO Exodus Artyom's Nightmare from Platige Image on Vimeo.


W imieniu Studia, nagrody odebrali twórcy: Daria Zienowicz, Tomek Suwalski, Hubert Zegardło i Karol Klonowski.

Gra Metro Exodus, wyprodukowana przez 4A Games i wydana przez Deep Silver, stanowi część uniwersum Metro, obejmującego serię bestsellerowych książek, literackich spin-offów i cyfrowych adaptacji. Dzieło Platige zwyciężyło w konkursie z trailerami do takich produkcji jak Cyberpunk 2077 oraz Outsiders: Director’s Cut.

animago AWARD to prestiżowy, międzynarodowy konkurs oceniający najlepsze animacje 3D, efekty specjalne oraz projekty sztuki wizualnej. Na przestrzeni 20 lat do konkursu zgłoszonych zostało ponad 22 000 projektów z 58 krajów.


Platige Image


Opublikowano: 04.11.2019