Światowe gwiazdy kina, pisarze, autorzy komiksów, wydawcy gier, dziennikarze, artyści i przede wszystkim fani – wszyscy spotkają się podczas pierwszej edycji Festiwalu Popkultury Confiction, który odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia na terenie EXPO Kraków. Wydarzenie będzie trzydniowym świętem dla fanów popkultury, którzy spotkają się z twórcami pod hasłem „Wyobraź to sobie”.

Conbfiction, to niecodzienna okazja do tego, aby spotkać swojego ulubionego twórcę komiksu czy pisarza przy jednym stole do gry lub porozmawiać z kimś, kto pracował przy produkcji ulubionego serialu. Miłośnicy filmów, seriali, książek, komiksów i gier spotkają m.in. Jamesa Cosmo – aktora znanego z roli Jeora Mormonta z serialu „Gra o Tron” czy Chrisa Rankina, który przez 11 lat wcielał się w rolę Percy’ego Weasleya w filmach o Harrym Potterze. Fani mogą liczyć na autografy oraz wspólne zdjęcia. Confiction odwiedzi także Joshua Long – twórca, pisarz i producent Netflixa i pierwszego polskiego serialu tej platformy „1983”.

Popkultura to także książki, dlatego na festiwalu nie może zabraknąć najciekawszych, polskich pisarzy. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać oraz spotkać się m.in. z Jakubem Ćwiekiem, Magdaleną Witkiewicz, Witem Szostakiem czy Wojciechem Chmielarzem - autorem Żmijowiska, które zostanie zekranizowane przez stację Canal+.Sferę komiksów reprezentować będzie Krzysztof Gawronkiewicz, twórca Esencji, za którą, wraz ze scenarzystą Grzegorzem Januszem, otrzymał Grand Prix Pierwszego Europejskiego Konkursu Komiksowego telewizji Arte i wydawnictwa Glénat. Confiction odwiedzi także Michał Śledziński znany także jako Śledziu, który jest znany z serii Bears of War czy Osiedle Swoboda.


Festiwal Popkultury to również sztuka w najlepszym wydaniu. Uczestnicy wydarzenia przeżyją kulturalną podróż na daleki wschód. Na Confiction znajdzie się wystawa z Muzeum Mangghi, autorstwa Krzysztofa Gonciarza. Festiwalowicze przeniosą się także w świat najbardziej znanych przyjaciół na świecie - jedną z atrakcji będzie strefa znana z amerykańskiego serialu Friends.


Z kolei miłośnicy gier spotkają się w Games Roomie, gdzie królować będą planszówki oraz RPGi – strefa, o której mowa będzie żyła non stop! Uczestnicy rywalizować będą także w innej dziedzinie – specjalnie dla fanów stylizacji przygotowany został konkurs cosplay. Na Confiction znajdzie się także wyjątkowa na skalę światową wystawa zabawek z Jajek Niespodzianek, która z pewnością zainteresuje nie tylko najmłodszych uczestników festiwalu.


To nowe wydarzenie stworzone przez fanów i dla fanów. –
Idea zorganizowania festiwalu Confiction zrodziła się z chęci wykorzystania i podzielenia się doświadczeniem osób tworzących świat popkultury. Pomysłodawcami i twórcami festiwalu są osoby, które nie tylko od wielu lat współtworzą największe wydarzenia popkulturowe w Polsce, ale też są ich częścią. Postanowiliśmy wykreować nową, wciągającą historię – mówi Michał Karzyński, dyrektor Festiwalu. – Chcemy przekuć nasze doświadczenie w jedną wielką, nieszablonową i kreatywną całość – dodaje Karzyński.


Program festiwalu wypełniony jest atrakcjami. Specjalnie dla fanów „Gwiezdnych Wojen” przez cały czas trwania festiwalu dostępna będzie wystawa braci Kulesza, którzy od lat tworzą niesamowite i unikatowe na skalę europejską modele z uniwersum „Star Wars”. Podczas Confiction swoje miejsce znajdą uczestnicy w każdym wieku, również ci najmłodsi – chociażby na wystawie o Smerfach przygotowanej z okazji 60. rocznicy debiutu niebieskich skrzatów na łamach komiksu. Uczestnicy mogą spodziewać się również m.in. kina plenerowego, gier komputerowych oraz konsoli nawet z lat siedemdziesiątych, a także paneli dyskusyjnych.A co zdecydowało o wyborze miejsca? Jak mówią organizatorzy, wybór był prosty. – Nie ma bardziej magicznego, pełnego niesamowitych historii i miejsc miasta, niż Kraków. Jest w nim coś zaczarowanego, dzięki czemu idealnie pasuje do klimatu Festiwalu, jaki chcemy stworzyć. Chcemy wypełnić Kraków miłośnikami i twórcami popkultury, dać im przestrzeń do spotkań i rozmów, zapewnić masę rozrywki – podkreśla Paulina Mikołajczyk, zaangażowana w organizację eventu.


Paulina Mikołajczyk
Specjalista ds. Marketingi/Marketing Specialist
GRUPA MTP

Więcej informacji TUTAJ


KUP BILETYPrzesłano: 11.08.2019