Jesienią w Wirtualnej Polsce debiutują nowe produkcje wideo. Wśród propozycji są m.in. „Na własnej skórze”, „Zawodowcy”, „Kto pyta”, „Okrywamy karty” oraz „Pomysł na dom”. W WP nie zabraknie również kontynuacji znanych formatów informacyjnych: „Tłit”, „Money. To się liczy” oraz „Newsroom”. Wszystkie programy są dostępne m.in. w serwisie WP Wideo.

Prowadzący program „Zawodowcy”, Kuba Jankowski, weryfikuje pogłoski i potencjał konkretnych zawodów. Wraz z ekspertami analizuje różne branże, doświadczenia, specjalistyczne umiejętności i konkurencję na rynku pracy. Program uporządkuje wiedzę na temat zarobków w konkretnych dziedzinach i wskaże potencjalnie ciekawszą drogę zawodową. Nie zabraknie pytań o konkretne kwoty, a z przekonaniami na temat swojego zawodu zmierzą się m.in. fotograf ślubny, kelnerka, kierowca samochodu ciężarowego i kurier. 


Zawodowcy - Kuba Jankowski fot. Kala Kiełbasińska„Kto pyta to talk-show, w którym odpowiedzi na trudne pytania to nie wszystko. Zaproszeni przedstawiciele świata kultury, mediów, sportu, show-biznesu i polityki muszą odgadnąć, kto jest autorem pytań nt. historii z życia, sekretów i zakulisowych ciekawostek, a później skonfrontować się z tą osobą – małżonkiem, przyjacielem, a może politycznym wrogiem? Program prowadzi Paulina Gumowska, która pokazuje swoich rozmówców z innej perspektywy, niż ta prezentowana w social mediach.  

Kto pyta - Paulina Gumowska
W nowym  formacie „Na własnej skórze” redaktorzy dowiadują się, gdzie leżą ich granice, weryfikują prawdziwość popularnych mitów, poddają się różnego rodzaju próbom, konfrontują własne lęki i oczywiście opowiadają o swoich wrażeniach widzom. Zespół programu co tydzień sprawdza m.in. czy lotniczy laik jest w stanie wylądować samolotem, jak bolesne jest laserowe usuwanie tatuażu oraz jakie przeciążenie grawitacyjne może wytrzymać przeciętny człowiek.Prowadząca „Odkrywamy karty Magdalena Drozdek, skupia się na filmowych rolach, ciekawych sytuacjach z planów zdjęciowych, wyzwaniach związanych z zawodem aktora czy reżysera. Zamiast przygotowanych pytań, goście programu odkrywają karty z hasłami, takimi jak najtrudniejsza scenaprzygoda życiapolitykamiłość. Co zdecyduje się wyznać rozmówca? O jakiej filmowej przygodzie opowie? Gośćmi programu będą m.in. Aleksandra Domańska, Piotr Żurawski, Tomasz Włosok, Juliusz Machulski i Małgorzata Bogdańska.


Odkrywamy karty - Magdalena Drozdek
W „Pomyśle na dom” Kuba Jankowski i Jacek Gratkiewicz sprawdzają, czy trend ucieczki poza miasto jest aktualny podczas pandemii. Jak wyglądają domy osób, które opuszczają miasto, szukając ciszy, spokoju i życia bliżej natury? Prowadzący sprawdzą najnowsze trendy w budownictwie i technologiczne nowinki z nim związane. Przyjrzą się bliżej domom budowanym w nowoczesnych technologiach, tym dużym, ale i tym najmniejszym do 35 m2, domkom na przyczepie, w kontenerach, na wodzie i wielu innym ciekawym budynkom.


W jesiennej ramówce Wirtualnej Polski nie zabraknie również nowych sezonów znanych produkcji. To m.in. Tłit”, w którym Marek Kacprzak i Michał Wróblewski, od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi osobami w kraju, które każdego dnia kształtują naszą rzeczywistość. Punkt widzenia bohaterów wydarzeń, którymi żyje Polska, prowadzący konfrontują z komentarzami w sieci i pytaniami od internautów.Rozmowy na najbardziej aktualne tematy dotyczące wielkiej ekonomii i osobistych portfeli Polaków odbywają się w „Money. To się liczy”. Program prowadzą Sebastian Ogórek i Mateusz Ratajczak. Gośćmi są decydenci, praktycy, urzędnicy, eksperci. To tutaj polityka ściera się z biznesem, a biznes z polityką. To również tutaj Polacy mogą znaleźć podpowiedzi, jak świadomie podejmować najważniejsze decyzje dotyczące zakupów, nieruchomości, finansowania własnych planów i marzeń.

„Newsroom” to program dedykowany bieżącym i najbardziej rozpalającym opinię publiczną zagadnieniom. Od poniedziałku do piątku prowadzący program Agnieszka Kopacz, Sebastian Ogórek, Marek Kacprzak, Mateusz Ratajczak i Patrycjusz Wyżga goszczą czołowych ministrów i polityków, biznesmenów, gwiazdy świata sportu, kultury oraz celebrytów. Wspólnie odpowiadają na pytanie Czym żyje Polska?. Do tej pory gośćmi Newsroomu byli m.in.: Łukasz Szumowski, Aleksander Kwaśniewski, Rafał Trzaskowski, Zbigniew Boniek, Agnieszka Holland czy Michał Wiśniewski. 
Opublikowano: 05.11.2020