Wieczory na bezpłatnym lodowisku przyciągają, jak magnez amatorów jazdy na łyżwach. Ta atrakcja ufundowana przez Gminę Maków Podhalański wszystkim chętnym bez limitu czasu i bezpłatnie stała się tętniącym miejscem czynnej rekreacji dzieci i młodzieży a nawet całych rodzin.

W piątkowy wieczór odwiedziłam obiekt rekreacyjno-sportowy, na którym świetnie bawiła się grupa młodych adeptów łyżwiarstwa amatorskiego pod czujnym okiem opiekuna lodowiska. - Muzyka oraz dobrze dobrana ekipa - to przepis na wspaniałą zabawę pod gołym niebem. - Pomimo tego, że przyszła odwilż i mamy dodatnią temperaturę powietrza - to agregat chłodzący glikol będący głównym składnikiem tafli konstrukcyjnej utrzymuje lód w bardzo dobrym stanie umożliwiającym ślizganie się nawet, gdy świeci słońce a temperatura nie przekracza +10 stopni w skali Celsjusza. Darmowa wypożyczalnia zawsze naostrzonych łyżew zapewnia użytkownikom komfort tego, że nie muszą iść lub jechać z domu na lodowisko z własnymi łyżwami na ramieniu. Ale są tacy, którzy wolą własne łyżwy w ulubionych barwach. - Dominują łyżwy typu ''hokejówki'', które mają inną technikę jazdy niż ''figurówki''. 

Nie spotkałam jeszcze w Makowie Podhalańskim i w Suchej Beskidzkiej łyżwiarzy używających łyżew panczenowych. Co prawda lodowiska są bardziej przygotowane do jazdy rekreacyjnej ale ostatnim czasem polscy panczeniści https://pzls.pl/ zdobywają na torach lodowych w Europie i na świecie znaczące sukcesy - o czym już pisałam w dziale sportowym - to brakuje u nas zainteresowania i toru lodowego, aby wykształcić być może przyszłych kadrowiczów Polski. - Może w następnych sezonach lodowisko będzie gościło takich sportowców, którzy zaprezentują chociażby short track, czyli jazdę szybką na lodzie na torze krótkim - bardzo widowiskowa dyscyplina ale także tradycyjną jazdę szybką na lodzie. 

https://suski.dlawas.info/wyszukiwarka?query=short+trackJak widać na zdjęciach nie brakuje fantazji miłośnikom jazdy na lodzie. Dzieci z pasją próbują figur, piruetów - nawet, gdy opłacone to jest niejednokrotnie upadkiem kontrolowanym - co wywołuje radosne uśmiechy i poprawia nastrój na lodowisku.Miło było popatrzeć, jak wspaniale młodzież potrafi spędzać czas - bez uciekania się do krzywdzących używek. - Wspaniali młodzi, pełni energii uczniowie naszych szkół. - Trafiona w ''10'' inwestycja samorządowa - już przynosi korzyści społeczne, które owocują dużą popularnością lodowiska.

Jest weekend - będzie miło spotkać was na bezpłatnym lodowisku w Makowie Podhalańskim, gdzie i ja bywam przypominając sobie czasy, kiedy z koleżankami i kolegami ślizgaliśmy się do późnych godzin wieczornych na lodowiskach naturalnych - zachowując oczywiście zasady bezpieczeństwa na lodzie. Wtedy kończyło się zabawę na lodzie ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami.

Lodowisko jest czynne w godzinach:

- poniedziałek - piątek - 10.00 - 20.00

- sobota - niedziela - 10.00 - 21.00

Darmowa wypożyczalnia łyżew na miejscu!


Nielimitowany czas pobytu na lodowisku!

Zapraszam wszystkich czytelników do przesyłania na adres redakcji zdjęć i wspomnień z przeszłości - jak to było dawniej.

Maria Moczydlak 

Redaktor Naczelna suskiDlaWas.info