Informacja dotycząca organizowanego przez Małopolską Organizację Turystyczną koncertu kolęd w ramach festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie, który odbędzie się w dniu 20 stycznia 2019 r. godz. 18:00 w kościele pw. św. Klemensa w Zawoi.
Kolędy na Szlaku Architektury Drewnianej Trebunie-Tutki „Hej Malućki”. 
20 stycznia 2019 r. godz. 18:00 kościół pw. św. Klemensa w Zawoi:
https://www.drewniana.malopolska.pl/?page=obiekty&id=246&word=zawoja

Koncert kolędowo-noworoczny to żywiołowy i klimatyczny koncert, który przeradza się w barwne widowisko świąteczne. Muzycy przeniosą nas do ginącego świata Podhala i jego tradycji świąteczno-noworocznych. Zabrzmią utwory, które nawiązują do tradycji, wspólnego śpiewania, radosnego tańczenia oraz znane śpiewki i nuty góralskie w najpiękniejszym pasterskim klimacie. Koncert ubarwią krótkie opowieści Krzysztofa Trebuni-Tutki o wpływach karpackich na muzykę podhalańską, a także wpływach muzyki góralskiej na muzykę polską. Góralskie życzenia z sypaniem ziaren „na scyńście, na zdrowie” rozpoczną 13.edycję Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej.

Zespół Trebunie-Tutki cechuje z jednej strony zamiłowanie do góralszczyzny i tradycji rodzinnych, a drugiej zaś nowatorstwo i awangardowe podejście do dziedzictwa. Zespół jako pierwszy z Polski wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej. Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. W ostatnich latach zespół koncertował w wielu krajach europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie, Chinach, USA, Indiach, Armenii.

Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także znakomitymi polskimi muzykami m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo.

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie realizowany jest w ramach Działania 6.1. Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.2. Organizacja wydarzeń kulturalnych Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Gabriela Trybała 
Samodzielne stanowisko ds. promocji i obsługi sekretariatu 
Urząd Gminy Zawoja 

Nadesłano: 07.01.2019 r.