Zbliża się Przegląd Grup i Zespołów Kolędniczych w Makowie Podhalańskim mający wyłonić zwycięzców oraz pokazać poziom kolędników działających w gminie. Inspirujące jest oczekiwanie na repertuar oraz składy uczestniczących grup i zespołów kolędniczych - tym bardziej, że są to bardzo tradycyjnie prezentujący się uczestnicy.

Miejska Biblioteka Publiczna Dom Kultury po raz kolejny organizuje Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych.
Do udziału zapraszamy grupy działające przy szkołach, przedszkolach i świetlicach prezentujące programy kolędnicze w formie tradycyjnej oraz w formie jasełek.

Zgłoszenia grup prosimy przesyłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Makowie Podhalańskim do dnia 9 stycznia 2019 roku, lub mailowo: domkultury@onet.eu

W zgłoszeniu prosimy podać liczbę uczestników Państwa prezentacji oraz czas jej trwania, który nie powinien przekraczać 10 minut (tradycyjne kolędowanie); 20 minut (jasełka). Prosimy również o podanie Państwa wymogów technicznych (ilość koniecznych mikrofonów, odtwarzacz CD, inne).

Przegląd odbędzie się w dniu 11 stycznia 2018 roku o godzinie 16.00 w sali Sali "Stodoła" w Makowie Podhalańskim.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w naszej imprezie.

*Od Redakcji:

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich miłośników kolędowania - aby wspólnie spędzić czas wolny w miłej atmosferze. Nie zabraknie powodów do wspomnień, jak to było kiedyś i jak to jest teraz, gdy postęp technologiczny nabrał rozpędu wypierając bardzo często tradycję obchodów okresu religijnego Bożego Narodzenia. - W regionie nie brakuje bardzo zorganizowanych grup i zespołów kolędniczych - o czym nie wszyscy mieszkańcy Makowa Podhalańskiego wiedzą - a jeżeli wiedzą - to nie wszyscy znają tych utalentowanych artystycznie kolędników. - Warto uczestniczyć w przeglądzie jako widz i doświadczać tego niepowtarzalnego nastroju, jaki niesie kolędowanie. 

Redakcja portalu poleca wszystkim czytelnikom to wydarzenie lokalne. 

suskiDlaWas.info - patron medialny