Maków Podhalański, Dąbrowa Tarnowska, Połaniec, Opatówek, Jastrowie, a może Debrzno? Jedno z tych miast będzie Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Decyzja należy do Was. Na głosy czekamy do czwartkowego południa.

W tym tygodniu zaczynamy od dwóch zgłoszeń z Małopolski. Do Makowa Podhalańskiego zaprasza nas między innymi pan Przemek. W swoim zgłoszeniu pisze o tradycyjnym hafcie makowskim, pięknym rynku, a także organizowanym tutaj Tygodniu Kultury Beskidzkiej.

A może wolicie Dąbrowę Tarnowską? Jeżeli zdecydujecie, że to właśnie tam pojedziemy, opowiemy na pewno o pojedynku braci Lubomirskich, przybliżymy Wam też historię znajdującej się w mieście monumentalnej synagogi.

Połaniec w Świętokrzyskiem słynie z kolei z uniwersału połanieckiego. Jak piszecie na RMF24.pl, to miasto "czyste, zadbane i radosne". Polecacie też piękny rynek z fontannami i plac zabaw z figurami dinozaurów.

Opatówek to już propozycja z Wielkopolski. Wśród atrakcji pani Paulina w swoim zgłoszeniu wymienia most żelazny z 1824 roku, Muzeum Historii Przemysłu czy zabytkowy kościół. Dwa zabytkowe kościoły, ratusz, zwalony most, dom, w którym mieszkał Leon Kruczkowski, murale - to z kolei atrakcje wielkopolskiego Jastrowia.

Przemili mieszkańcy, piękne jeziora, pyszne lody, pędzący dzik w herbie i baszta czarownic wznosząca się nad murami obronnymi - tak opisujecie nam natomiast Debrzno na Pomorzu.

Wy decydujecie - my jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24!

Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was?

Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM!

Zapraszamy! 

Głosowanie na stronie:

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/fakty-z-twojego-miasta/news-twoje-miasto-decydujcie-dokad-pojedziemy,nId,2844226?fbclid=IwAR15j4YZ8zxLgmjxUY0thyTWttdyaWt5V7iHT-mjL1kfn0nXpt7K8R395g0

Jesteś dumny ze swojego miasta? Chcesz, by inni o tym usłyszeli? Napisz do nas i przekonaj nas w trzech punktach, dlaczego właśnie powinniśmy odwiedzić Twoją miejscowość! 

Opublikowano: 19.02.2019