Dzieci mają głos! I chcą tak jak dorośli podjąć wyzwanie, które będzie dla nich sprawdzianem silnej woli i niezapomnianą przygodą. Tablety, komputery i komórki odchodzą w zapomnienie. Czas na Runmageddon, który w dniach 11.05-12.05 porwie do ekstremalnej zabawy małopolskie maluchy.


Błoto, przeszkody i dużo zabawy. Runmageddon Kids i Junior to najlepszy sposób, aby oderwać malucha od elektronicznych gadżetów i zarazić miłością do sportu.


W tym sezonie Runmageddon Kids i Junior odbędzie się nad pięknie położonym Zalewem Kryspinów, który stanowi dodatkową atrakcję dla małych biegaczy. Trasa będzie częściowo prowadziła przez plażę a częściowo przez las. Wśród przeszkód znajdą się podbiegi na klify, bieg po plaży czy zjeżdżalnia. Co ważne, mimo, że runmageddonowe atrakcje obejmują przeszkody w wodzie, dzieci nie muszą posiadać umiejętności pływania.Chociaż Runmageddon Kids i Junior dedykowane są młodszym wojownikom to konstrukcje, które będą musieli pokonać są jak najbardziej poważne! Wśród jednych z minimum 10 przygotowanych konstrukcji znajdzie się dziecięca wersja dorosłego Multiriga, ściana i dywan zbudowane z opon czy domek z siatki, po którym dzieci będą musiały się wspiąć. Mali fighterzy będę musieli zmierzyć się także z przeszkodą o nazwie Jama Smoka, na którą składają się ściany z wyciętymi na różnych wysokościach otworami.


Profesjonalnie przygotowane przeszkody i opieka wolontariuszy gwarantują bezpieczną przeprawę przez kilometrową trasę w wersji Kids i minimum dwukilometrowy odcinek dla Juniorów. Dodatkowo trasy są tak zbudowane by rodzice również mogli towarzyszyć swoim pociechom podczas biegu, dopingować i robić zdjęcia. Na starcie każdy z biegaczy otrzymuje także pakiet startowy z bandaną, napojem i… dawką pozytywnej energii potrzebnej do przebycia trasy.Aby zapewnić komfort wszystkim małym uczestnikom formuła Kids podzielona jest na 3 grupy wiekowe: 4-5, 6-8 i 9-11 lat. W wersji biegu Junior startuje grupa w przedziale 12-15 lat.


Na mecie każdy mały adept ekstremalnych biegów otrzymuje specjalny medal, którym może pochwalić się na podwórku albo pokazać dumnej rodzinie! Runmageddon Kids i Junior to masa zmęczenia, brudnych ubrań i najpiękniejszych wspomnień!


Zapisy już ruszyły!


Link do zapisów: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-kids-krakow-11-05-2019


Publikacja dostępna również w formacie: pdf

Publikacja dostępna również w formacie: docRunmageddon
 jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Opublikowano: 29.04.2019


AKTUALIZACJA 6 maja 2019 r.Runmageddon Kraków: harmonogram, mapa i dodatkowe atrakcje


Już w najbliższy weekend do Liszek nadciągnie Runmageddon Kraków a wraz z nim dwa dni ekstremalnych, sportowych wyzwań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jedno jest pewne emocje sięgną zenitu, a uczestnicy przeżyją jeden z bardziej niecodziennych weekendów.

Runmageddon Kraków będzie pierwszą edycją w tym roku, podczas której startujący poznają smak nocnej, ekstremalnej przygody. Właśnie na tym evencie będą mogli wziąć udział w tzw. Nocnym Rekrucie czyli biegu o dystansie 6 kilometrów najeżonym ponad 30 przeszkodami i rozpoczynającym się o zmroku.

Podczas krakowskiego wydarzenia dorośli uczestnicy będą mogli zmierzyć się z czterema formułami, zaś dla dzieci i młodzieży przygotowane zostaną specjalne trasy dostosowane do możliwości małych Runmageddończyków. -Nie mogę się już doczekać krakowskiego Runmageddonu. W zeszłym roku pobiegłam w 3-kilometrowym Intro i było fenomenalnie, dlatego teraz zdecydowałam się na jeszcze większe wyzwanie i zapisałam się na start w dwa razy dłuższej formule Rekrut z aż 30 przeszkodami. Będzie się działo! Do tego jeszcze, namówiłam do startu moich przyjaciół. Runmageddon świetnie pokonuje się grupie, najlepiej w trójce, gdy jedna osoba pomaga wspiąć się na przeszkodę, a druga łapie przy schodzeniu z niej - żartuje Justyna - Jedno jest pewne po tym weekendzie długo czuć będę ten niesamowity, runmageddonowy dreszczyk emocji. - mówi mieszkanka Krakowa

Do wydarzenia zostało jeszcze kilka dni, dlatego chętni, którzy chcieliby wziąć udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami mogą zakupić pakiet startowy na stronie: 

https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-krakow-zalew-kryspinow-11-05-2019.

Internetowe zapisy trwają do czwartku - 9 maja 2019 r. Osoby, które podejmą spontaniczną decyzję o starcie w tuż przed weekendem albo w jego trakcie, będą mogły zakupić pakiet startowy w Biurze Zawodów na terenie eventu.

 

Harmonogram wydarzenia

Runmageddon Kraków rozpocznie się 11 maja o godzinie 7:40 startem 6-kilometrowej formuły Rekrut najeżonej ponad 30 przeszkodami. W dwóch pierwszych seriach wystartują biegacze Elite czyli profesjonalnie przygotowani sportowcy, którzy pokonując Runmageddon walczą o najlepszy wynik, a także o kwalifikację do Mistrzostw Europy OCR. Dekorację najlepszych uczestników oglądać będzie można o godzinie 11:00. Od 8:00 do 14:45, co 15 minut w tej samej formule startować będą osoby z serii Open, które Runmageddon traktują jako ekscytujący sprawdzian siły i charakteru. Od rana, a dokładnie od 09:00 wystartuje Runmageddon Kids (1 km, 10 przeszkód). Mali startujący podzieleni zostaną na grupy wiekowe, dzięki czemu będą czuć się pewniej na trasie (4–5 lat: 9:00; 10:00; 11:00; 12:00; 6-8 lat:  9:20; 10:20; 11:20; 12:20, 9–11 lat:  9:40; 10:40; 11:40; 12:40).  W godzinach popołudniowych na trasy wybiegną debiutanci, którzy między 16:00 a 17:30 będą się mierzyć z 3-kilometrowym dystansem naszpikowanym 15 utrudnieniami. Po nich, ekstremalnej przygodzie stawi czoła młodzież w wieku 12-15 lat, która sprawdzi się pokonując dwa kilometry z 15 przeszkodami. Sobota zakończy się Nocnym Rekrutem - formułą biegu z przeszkodami po ciemku tylko w towarzystwie światła z latarek czołowych i gdzieniegdzie płonących ognisk lub pochodni. Niedziela zarezerwowana zostanie głównie dla startujących w formule Classic, których zadaniem będzie przebiegnięcie 12 kilometrów i pokonanie 50 przeszkód. Pierwsi z nich, Ci z serii Elite wystartują już o godzinie 8:40 i 8:50, a od 9:00 do 12:30 rusza bojownicy serii Open. W samo południe odbędzie się uroczystość dekoracji zwycięzców serii Elite. 12 maja, w tych samych godzinach co dnia poprzedniego z ekstremalnym wyzwaniem będą mogły zmierzyć się też dzieci w wieku 4-11 lat.Dodatkowe Atrakcje

Uczestnicy mogą być pewni, że Runmageddon Kraków dostarczy im mnóstwo emocji, wyzwań, ale także pozwoli odpocząć i zregenerować siły. Na trasie najdłuższej formuły na Runmageddończyków czekać będzie specjalny regeneracyjny punkt marki Wawel. W Miasteczku kibica, dzielni śmiałkowie jak i kibicujący fani  będą mogli zrelaksować się w nowej strefie partnera biegu - marki Lech oraz zjeść smakołyki z całego świata w strefie Gastro.  Chętni będą mogli odwiedzić sklep z kolekcją odzieży Runmageddon Pitbull West Coast, czy też przetestować buty marki Salomon. Startujący będą mogli też odpłatnie wydrukować swoje zdjęcie z mety w specjalnym punkcie marki Canon. Dodatkowo na terenie miasteczka będzie strefa partnera marki Melvit, gdzie będzie można otrzymać zdrowe przekąski. Fundacja DKMS będzie rejestrowała potencjalnych dawców szpiku kostnego, zaś Team Vinderen o godz. 8:45 pobiegnie dla Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.  Mali Runmageddończycy będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez partnerów Runmageddonu Kids. Dzieci będą mogły spróbować, jak jeździ się na rowerkach biegowych Strider oraz jak strzela się z pistoletów na piankowe strzałki „Nerf” od Hasbro. Dodatkowo, będą mogły sprawdzić, jakie niespodzianki czekają na nie w pełnej słodyczy ciężarówce marki Wawel oraz co przygotował dla nich producent soków owocowych Kubuś. Podczas krakowskiego eventu, w specjalnej strefie drużyny OCR-owiej Husaria Race Team rodzice będą mogli zapisać swoje dzieci na treningi Runmagedddonu w ramach nowego projektu dla dzieci Akademi Runmageddonu.

 

Informacja praktyczne

 

Miejsce: Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku „Nad Zalewem”, Cholerzyn 361, 32-060 Liszki

Data: 11-12 maja 2019 r.

 

Godziny odbioru pakietów startowych w Biurze Zawodów:

Piątek - 16:00 - 21:00 (10.05.2019)

Sobota 6:00 - 14:30 oraz 15:00 - 21:45 (11.05.2019)

Niedziela 7:00 - 12:00 (12.05.2019)

 

Godziny funkcjonowania Nowych Zapisów:

Piątek - 16:00 - 21:00 (10.05.2019)

Sobota 6:10 - 17:30; 19:00 – 22:00 (11.05.2019)

Niedziela 7:10 - 16:00 (12.05.2019)


Przesłano: 08-05-2019