Dni Ziemi Suskiej - impreza cykliczna. Dwudniowa impreza organizowana przez: Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka, Miejski Ośrodek Kultury Zamek, Bibliotekę Suską oraz Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej przyciąga nie tylko mieszkańców miasta i gminy ale także mieszkańców powiatu i turystów z całej Polski a nawet z całego świata.

Mieszkańcy naszego powiatu świętują kolejny raz w huczny sposób społeczną integrację we wszystkich grupach wiekowych, narodowościowych i religijnych. Dzięki dobrej pracy samorządowców, instytucji państwowych i samorządowych mamy powody do takiego świętowania. Pierwszy dzień dwudniowej imprezy za nami - były emocje sportowe i rywalizacja, która w zdrowy sposób przyczynia się do integracji społecznej. 

Plan obchodów iście królewski ale przedsiębiorcy, mieszkańcy i turyści dokładają się poprzez różnego rodzaju daniny na rzecz samorządu i województwa do dobrobytu Ziemi Suskiej.  Drugi dzień, czyli niedziela - to mistrzowska plejada rozrywki i humoru okraszanych pieśnią i tańcem a także piosenką i muzyką. Nie zabraknie nikomu rozrywki, kto poświęci czas na udział bierny i czynny w tych wydarzeniach. Takie dni sprzyjają życiu rodzinnemu a zwłaszcza dzieciom i młodzieży, którzy po raz pierwszy mogą doświadczać takich wrażeń i emocji. Ta dwudniowa impreza jest także bardzo dobrą promocją naszego regionu oraz magnesem dla biznesu. 
Redakcja suski.DlaWas.info nie zdążyła przygotować się do czynnego udziału w obchodach Dni Ziemi Suskiej - gdyż dopiero startujemy i wcześniej nie było możliwości pełnego udziału w przygotowaniach. Ale jestem i będę starała się docierać tam, gdzie dzieje się coś interesującego i ważnego. Zapraszam moich czytelników do kontaktu z redakcją i dzielenia się zdjęciami, relacjami i uwagami.

Redakcja życzy miłej zabawy i sprzyjającej pogody.

*źródło grafiki:
strona internetowa Urzędu Miasta i Gminy Sucha Beskidzka