Tegoroczne koncerty w ramach TKB odbędą się w dniach 28 lipca - 05 sierpnia, tradycyjnie na estradzie "Makowianka" w Makowie Podhalańskim.

Kolejna impreza kulturalno-rozrywkowa jaka nas czeka - jest znana już mieszkańcom gminy Maków Podhalański - ale każdego roku przyciąga nowych widzów i uczestników. Przybywają na TKB turyści z całej Polski na nawet Europy i świata. - Jest to jedna z okazji zapoznania się z tradycją panującą od setek lat w naszym regionie. Pokolenia mijają a tradycja jest ciągle żywa - dlatego warto troszczyć się o seniorów w naszych rodzinach - bo to oni przekazują nam swoje doświadczenia w kultywowaniu tradycji regionalnych. - Kilka dni temu mieliśmy okazję obchodzić Dni Ziemi Makowskiej - które to obchody dzięki pracownikom samorządowym i działaczom kulturalno-rozrywkowym przybliżono kolejnym zwłaszcza młodym pokoleniom. - Tradycja beskidzka jest częścią naszego życia rodzinnego, sposobu pracy i zarobkowania na życie. - Mieszkańcy potrafią wnosić do życia młodych pokoleń to, co jest bardzo cenne - czyli umiłowanie małej Ojczyzny, której nie brakuje tutaj na miejscu ale za którą tęsknią ci, którym los dał żyć na emigracji - zwłaszcza tej za oceanami - a takich mieszkańców naszego regionu nie brakuje. - To oni bardzo często chwalą się swoimi korzeniami i przywracają w pamięci kulturę swoich przodków. 


źródło: organizator TKB Maków Podhalański

* Powyższy program może ulec zmianie

Organizatorzy zdołali zebrać liczne grono wykonawców estradowych i zespoły folklorystyczne z kilku państw - dlatego tak istotna jest obecność mieszkańców w tych obchodach - bo goście, którzy przyjechali, aby zaprezentować swoje talenty przed nami - chcieliby wywieźć st wspaniałe wspomnienia. 

W imieniu organizatorów - Redakcja suski.DlaWas.info życzy udanej zabawy i wspaniałych przeżyć emocjonalnych związanych z uczestnictwem w tej kilkudniowej imprezie. 

Aktualizacja 29.07.2018 r.

Tak oto na scenie rozpoczęto TKBRedakcja powraca pomiędzy artystów i gości na widowni.