Plejada artystów będzie stanowić oprawę 23. Święta Zabawki Ludowej organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Gminę Stryszawa oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej od 31 maja do 2 czerwca 2019 roku. - Nie sposób pominąć takich "delicji kulturalnych" - jakie wskazuje plakat zwiastujący moc atrakcji oczekujących na mieszkańców gminy Stryszawa ale przecież także na mieszkańców całego powiatu suskiego i gości, którzy wybierają Stryszawę na cel swoich wypraw turystycznych.

Organizatorzy zapowiadają kolejną odsłonę Święta Zabawki Ludowej dającą moc atrakcji dopasowanych praktycznie dla każdego w każdym wieku. Zabawki ludowe, zabawki drewniane tak bardzo charakterystyczne dla naszego regionu - są magiczną mocą przenosząca nas wszystkich pomiędzy dziecięcą fantazją i wielopokoleniowymi tradycjami przekazywanymi w rodzinach góralskich. - Przełom maja i czerwca to także obchody międzynarodowego Dnia Dziecka - jakże mocnego akcentu w połączeniu z zabawkami - zwłaszcza drewnianymi zabawkami, które od wielu pokoleń wytwarzane są w Stryszawie i gminie stryszawskiej. Specjalizacja z jaką twórcy tych zabawek wkraczają w XXI wiek - może zastanawiać - bo przez kilka dekad świat zabawki zdominowały tworzywa sztuczne. Zabawka drewniana znikała ze sklepów, z pokoi dziecięcych - znikała aż okazało się, że tworzywa sztuczne powodują alergie. Wielki powrót do produkcji zabawek z drewna przyczynił się także do powrotu rzemiosła opierającego się o produkcję, w której twórcy stryszawscy są najlepsi.  Program 23. Święta Zabawki Ludowej zapiera dech - trzeba wybrać najbardziej dopasowane do potrzeb rodziny, dzieci imprezy zaplanowane przez organizatorów. - Nie wszyscy i nie wszystko zapewne zobaczą - ale warto uczestniczyć w wybranych pokazach, koncertach i zabawach. 

W imieniu organizatorów jako patron medialny serdecznie zapraszam wszystkich czytelników portalu do wybrania sobie odpowiednich imprez i licznego udziału całymi rodzinami w wydarzeniach.Materiały promocyjne: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie
Przesłano: 16.05.2019