Wystąpili kolejny raz na "Rockowej Wirówce" na Estradzie Makowianka w Makowie Podhalańskim. Tworzą teksty i muzykę, która dociera do wielu pokoleń odbiorców rocka szeroko pojmowanego - chociaż najbliżej im do rocka progresywnego. - Wyglądają rockowo, grają rocka i mają potencjał rockowy. - Tym czasem nagrywają debiutanckie utwory na EP (skrót ang. extended play; pot. epka) – mini-album.

Piszą o sobie sami tak:

Casma, to szóstka przyjaciół, ludzi o odmiennych charakterach, która wspólnie wyraża się poprzez autorską muzykę. 

Zespół powstał z inicjatywy Artura i Michała, którzy zdecydowali się opuścić poprzednią kapelę, w celu utworzenia własnego projektu, lepiej oddającego ich osobowości. Na przestrzeni następnych trzech miesięcy do zespołu dołączają Szymon i Karol, co uznaje się za oficjalny początek zespołu. Niewiele później szeregi Casmy zasila Igor, a po ponad roku poszukiwań, ostatnim filarem zespołu zostaje Kuba. Jest to pierwszy pełny i oficjalny skład zespołu. 

Muzyka zespołu jest wypadkową zróżnicowanych gustów wszystkich jego członków. Znajdują się tutaj zarówno wolne i melodyjne ballady, jak również utwory dynamiczne, mocne i szybkie. Sam zespół swoją muzykę określa jako rock progresywny.

Teksty oscylują wokół codziennego życia, przemyśleń i problemów, które dotyczą każdego z nas. Opowiada codzienne historie i sytuacje w poetycki i refleksyjny sposób. 
Na chwilę obecną, zespół zajmuje się tworzeniem własnego materiału, pracą nad wydaniem pierwszej płyty oraz promowaniem swojej muzyki na koncertach."Rockowa Wirówka"

Był to nasz drugi występ na Rockowej Wirówce, choć wszyscy dobrze znaliśmy tę imprezę wcześniej, a niektórzy nawet regularnie na niej bywali, najczęściej po drugiej strony sceny. Pamiętając pogodę z zeszłego roku, gdzie niestety przez cały czas naszego grania padało, mieliśmy małą obawę czy ta sytuacja czasem się nie powtórzy. Na szczęście, w tym roku dopisała i mogliśmy się cieszyć słonecznym dniem.

Przygotowania do koncertu zaczęliśmy ponad dwa miesiące wcześniej, więc wchodząc na deski makowskiej estrady wiedzieliśmy, że jesteśmy w pełni gotowi. Sam występ wspominamy bardzo dobrze, było dużo energii, a publiczność pozytywnie przyjęła naszą muzykę. 

Bardzo ucieszył nas też fakt, że dużo osób zapamiętało nas z poprzedniego roku, jednocześnie zgodnie twierdząc, że zrobiliśmy duże postępy. Jest to dla nas bardzo ważne i motywuje by dalej pracować nad nami, nad zespołem i przede wszystkim, nad muzyką.

Jesteśmy na etapie kończenia nagrywania w studiu, jeszcze nie znamy konkretnej daty ale niebawem powinna ukazać się nasza debiutancka Epka.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować Pawłowi Woźniakowi za zaproszenie i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie!


Pozdrawiamy,


zespół Casma

* Z zespołem można się kontaktować i wspierać rozwój za pośrednictwem profilu: facebook.com/Casma-Band-1279266595534483/


suskiDlaWas.info:

- Gdy ich słucham - mam pozytywne odczucia, że ocierają się o takie klimaty muzyczne, które kształtują kręgosłup moralny rockmanów. - Dużo grają na imprezach okolicznościowych ale także nie zaniedbują warsztatu i odrabiają prace domowe grając wspólnie. - Dobrze nawiązują kontakt z publicznością, co było widać podczas "Rockowej Wirówki" w Makowie Podhalańskim. - Porównałam ich granie do początków zespołu KSU - chociaż nie wiem, czy nie rozpędzam się nadto. - Mając jedynie dobry słuch dostrzegam w zespole Casma kolejne pokolenie zmierzające utarta już ścieżką sceniczną - oczywiście indywidualnie kroczących tą drogą naszych lokalnie grających muzyków. Chciałoby się, aby zarówno Rockowa Wirówka wydawała na świat talenty, które nie ustaną w dążeniu do realizacji marzeń rockowych, jak też sami muzycy - aby nie ustawali w realizacji planów. - Warto więc wspierać muzyków dobrymi radami, krytyką zasadną a przede wszystkim wskazywać kierunek biznesowy - bo bez pieniędzy żadna kariera nie rozwija się pozytywnie. Chociaż wielu muzyków twierdzi, że gra tylko dla przyjemności - to przyjemność kosztuje bardzo często wiele potu i słonych łez rozpaczy i wyrzeczeń nie tylko własnym kosztem. - Warto więc, aby Casma parli w kierunku umożliwiającym karierę sceniczną w Małopolsce, Polsce i na świecie, gdzie słucha się muzyki rockowej. - Jest to świat wymagających menadżerów i impresariów - bo to oni kreują rzeczywistość koncertową a ta pobudza działalność wydawniczą. 
 

zdjęcia (2): zespół Casma