Naczepy Nooteboom dostarczane są z systemami ruchomych plandek różnych marek. Najnowocześniejszym rozwiązaniem w tej dziedzinie jest system ruchomych plandek firmy Netcap.

We współpracy z firmami Netcap International i Van Rijssel Carrosserie firma Nooteboom opracowała specjalną naczepę z zamykaną ruchomą plandeką dla dostawcy stali firmy Geurts-Janssen z Venlo. Konstrukcje plandek dla rozciąganych naczep istnieją już od pewnego czasu, ale kierowca zmuszony jest przy ich zastosowaniu dokonywać montażu osobnych części do prowadnic plandeki. Na szczęście jest to już czas przeszły, ponieważ w 3-osiowej, rozciąganej naczepie firmy Nooteboom na potrzeby Geurts-Janssen został zastosowany specjalnie opracowany system prowadnic. Dzięki temu systemowi plandeka może zostać zarówno rozsunięta, jak i zsunięta przez jedną osobę. Zbudowana została naczepa o specjalnej szerokości tak, by nie przekroczyć dopuszczalnych prawem wymiarów.


Netcap International BV

Firma Netcap International dostarcza systemów rozsuwanych o bardzo stabilnej konstrukcji do lekkich ciężarówek i naczep . Jej systemy rozsuwanych plandek otwierają i zamykają się bez zarzutu. Zadaniem ruchomej plandeki Netcap jest szybkie i proste okrycie podłogi naczepy, dzięki czemu ładunek chroniony jest przed wpływem warunków atmosferycznych. Niebezpieczne wspinanie się na ładunek należy do przeszłości, a kierowca jedną ręką jest w stanie, idąc wzdłuż naczepy, zakryć ładunek plandeką. Oprócz zabezpieczenia przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych rozsuwana plandeka oszczędza w znacznym stopniu czas potrzebny na załadunek i rozładunek. Podstawę systemu Netcap stanowi specjalna aluminiowa prowadnica z zagłębieniami na pionowe i poziome kółka. Oprócz tego prowadnica jest wzmocniona, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzeń, kiedy uderzy w nią wózek widłowy. Specjalnie opracowana ruchoma plandeka Netcap odniosła międzynarodowy sukces. Dowodem tego jest specjalna 5,5 metrowa wersja, którą firma Netcap dostarczyła na potrzeby przewozu części skrzydeł do Airbusa.

Nowy Teletrailer firmy Nooteboom dla przedsiębiorstwa Geurts-Janssen mógł powstać dzięki współpracy pomiędzy wszystkimi czterema zaangażowanymi stronami. W trakcie budowy regularnie dochodziło do konsultacji w zakresie szczegółów technicznych. Podstawę naczepy stanowi Teletrailer firmy Nooteboom, który już wielokrotnie udowodnił, że doskonale nadaje się do przewozu długich stalowych części konstrukcyjnych. Firma Netcap specjalizuje się w realizacji  systemów ruchomych plandek i posiada wielu odbiorców na całym świecie, do których dołączyła firma Van Rijssel Carrosserie. W wyniku tej współpracy kierowcy firmy Geurts-Janssen mogą przewozić stal, poddaną uprzednio piaskowaniu, czystą i suchą.

czerwiec 2018